Об'єднання святого Пантелеймона – без шансів, бо у Львова нема медстратегії. Зате є гроші на ШВЛи

Богдан Білан
20 квітня, 2021 вiвторок
10:19

На завтрашній сесії Львівської міськради депутати готові профінансувати витрати на медицину в розмірі майже 90 мільйонів гривень, проте не погоджуються з лізингом і пропозиціями, які не пройшли ґрунтовного обговорення.

На чергове пленарне засідання ЛМР, яке відбудеться в четвер, 22 квітня, буде винесено чимало проєктів рішень, що стосуються медичної сфери. Зрозуміло, що вона зараз у пріоритеті, зважаючи на боротьбу з пандемією. Проте чи не кожен із цих документів викликає чимало запитань і в медичної спільноти, і в депутатського корпусу. Деякі з них ще навіть не виносили на обговорення профільної депутатської комісії, а є й такі, що взагалі не мають шансу потрапити в погоджений порядок денний.

Передовсім таким є питання виділення землі для побудови нової дитячої лікарні, а також створення медичного об'єднання імені Святого Пантелеймона. Менше зауважень у депутатів до закупівель медичного обладнання для трьох лікарень на загальну суму майже 90 млн грн, проте й тут не все однозначно.

Про те, чому влада йде на такі кроки, в чому полягають зауваження депутатів і проти чого вони виступають однозначно, в коментарі для "Еспресо.Захід" розповів депутат ЛМР, голова комісії охорони здоров'я та соціального захисту Валерій Веремчук.

Три питання порядку денного стосуються закупівлі медичного обладнання: для 8-ї лікарні – двох кисневих станцій на суму 23 млн грн, для Лікарні швидкої допомоги – 11 апаратів ШВЛ на 12 млн і двох кисневих станцій на суму 23 млн грн. Для дитячої лікарні на Орлика – 18 одиниць обладнання для реанімації, відділення нейрохірургії та центру кохлеарної імплантації на 30,2 млн грн. У загальному – на 88,2 млн грн.

Апарати ШВЛ

Купівлю апаратів ШВЛ для "швидкої" погодили ще під час голосування за бюджет. Спершу планувалася повна сума, але потім ці кошти перерозподілили й вирішили придбати апарати в лізинг. Це обладнання дуже високого класу, воно буде розміщено в реанімації лікарні, адже часом звичайного апарата недостатньо для порятунку пацієнта, до того ж їх загалом бракує в лікарнях.

Кисневі станції

Кисневі станції також є питанням життєвої необхідності для лікарень. Загалом у місті зараз дефіцит медичного кисню, адже в нас лише один завод, що його виробляє, і він має застаріле обладнання, яке часто виходить із ладу. Тож бувають кризові ситуації, коли доводиться переключати ШВЛи на кисневі концентратори. Тому ми вирішили закупити ці кисневі станції для двох лікарень. Перша така станція вже працює в ЛШМД – вона придбана за кошти держбюджету і добре себе зарекомендувала. Зараз вона забезпечує значну частину потреби закладу, а також дає змогу суттєво економити на закупівлі газу. Встановивши ще дві такі станції, повністю покриємо потреби лікарні в кисні.

У 8-й лікарні ці станції теж мали би забезпечити потреби у кисні фактично у повному обсязі за умови теперішнього обсягу його споживання.

Ці два питання ми розглядали на комісії, але позиції поки не виробили. Їх перенесено до середи, коли відбудеться наступна зустріч. Категорично проти лізингу як форми закупівлі виступають депутати фракції "Європейська Солідарність". Не проти самої закупівлі, а проти способу, в який це хочуть зробити. Вони вважають, що це зайві витрати з бюджету, оскільки доводиться сплачувати чималі відсотки.

18 одиниць обладнання для дитячої лікарні

Також варіант лізингу пропонує міська влада і при закупівлі обладнання для дитячої лікарні, хоч для цих потреб ми передбачили кошти в бюджеті. Вони обґрунтовують це тим, що зараз наповнення скарбниці є мінімальним, а розтермінування зменшує навантаження. Це питання також іще раз виноситимуть на обговорення комісії в середу, і фракція "ЄС" вже мала б до того часу остаточно сформувати свою позицію.

У цьому контексті також важливою є думка керівництва лікарні, яке однозначно виступає за те, щоб придбати обладнання, провівши відкриті торги в системі Prozzoro.

Ще одне питання стосується розділення території, на якій розташована Лікарня швидкої допомоги (ЛШМД) – 9,3 гектара, на дві ділянки – 8 та 1,3 га відповідно.

Питання виділення 1,3 га території ЛШМД до нас на комісію поки не надходило. Але я читав проєкт ухвали і, враховуючи пояснення чиновників, зрозуміло, що цю землю виділяють для анонсованої дитячої лікарні. Тобто наразі зрозуміло, що не йдеться про відчуження землі під інші потреби – це проводять для створення нового медичного закладу.

Наразі мені складно сказати, чи не дублюватиме вона функції тих дитячих лікарень, які вже є в місті. За попередніми даними, там декларується вузька й унікальна для міста спеціалізація.

Як мені відомо, благодійник готовий вкласти 4 мільйони доларів, але за умови, що це буде зовсім нова лікарня, ще й хоче назвати її своїм іменем. Він не розглядає варіанта розбудови й удосконалення наявних закладів, а саме створення нового. Також нічого не відомо про загальну вартість проєктування та будівництва того закладу, як і того, хто фінансуватиме решту суми.

Тож, приймаючи рішення, треба чітко розуміти не лише вартість будівництва й обладнання, а й те, скільки коштуватиме подальше утримання лікарні. А тут якраз і важливо, на які пакети фінансування НСЗУ вона претендуватиме, на скільки вони перетинатимуться з уже законтрактованими в інших закладах. Як і те, хто фінансуватиме діяльність клініки та скільки це може коштувати для міста.

І останнє питання стосується перейменування Лікарні швидкої медичної допомоги на комунальне некомерційне підприємство "Клінічне територіальне медичне об’єднання імені Святого Пантелеймона". Цей проєкт рішення вже вдруге виносять у сесійну залу, проте й цього разу в нього немає шансів на успішний розгляд.

Це питання я чітко пов'язував би з розробкою стратегії розвитку медицини у Львові, над якою активно працює робоча група. А стратегія точно не буде готова до цього пленарного засідання. Її немає в порядку денному, адже там є ще декілька складних і важливих моментів, які слід доопрацювати. І лише тоді, коли буде готова стратегія, можна говорити про перейменування ЛШМД, що за цим стоятиме, що саме об'єднуватимуть і на яких умовах.

Читайте також: "Ми є самодостатніми". У дитячій лікарні категорично проти об'єднання медзакладів Львова

Проти об'єднання в першу чергу виступає колектив та адміністрація дитячої лікарні. Вони вважають, що різнопрофільні заклади не можуть перебувати під спільним керівництвом. Вони також не виключають того, що ідея будівництва нової дитячої лікарні з'явилась як шантаж, що мав би змусити їх погодитися на об'єднання.

Чиновники ж вважають, що структуру можна так прописати, що загальною буде лише координація роботи, а в решті питань кожна лікарня залишиться автономною. Є ще варіант, що це будуть просто наглядові ради, які контролюватимуть роботу КМП. Тобто це ще дуже "сире" питання – наразі кожен розуміє цей процес по-своєму, спільного бачення просто не існує. Але ми рухаємося системно, тож, думаю, до наступного пленарного засідання можемо вийти на кінцевий варіант стратегії.

По суті ми знову бачимо, що влада виносить у сесійну залу дуже неоднозначні пропозиції, які навіть не обговорювали в медичному, експертному чи громадському середовищі. І лікарі замість того, щоби займатись роботою, якої в них зараз ну дуже багато, мають ламати голову над тим, що ж задумали чиновники, а подекуди й воювати за свою автономність.

Додаткової невпевненості у спроможності міської влади та доцільності великих переформатувань медикам додає ситуація з великою заборгованістю з підрядниками, які виконують ремонтні роботи в лікарнях. У бюджеті коштів немає і їм уже декілька місяців не платять у повному обсязі. Про це говорять керівники лікарень, для яких це стало проблемою.

Читайте також: Ми пішли в суд через бездіяльність виконкому та чиновників, – лікарі поліклініки на Мазепи

Зазначимо, що недовіру до рішень підлеглих Андрія Садового та конкретно головного лікаря ЛШМД Олега Самчкука, навколо якого й планується об'єднання Святого Пантелеймона, підсилює гучний конфлікт з лікарями поліклініки на Мазепи. Коли під приводом боротьби з коронавірусом і створення тимчасового шпиталю поліклініку забрали від Першої лікарні та передали в підпорядкування Лікарні швидкої допомоги.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.

Читайте також:
Павло Спірідонов
1 серпня, 2021 неділя
Біда наздогнала у мирному житті: боєць ООС зі Львова потрапив у жахливу ДТП, потрібна допомога
45 ліцей
3 серпня, 2021 вiвторок
Прихильниця "русского мира" більше не очолюватиме ліцей у Львові
2 серпня, 2021 понедiлок
Фестивальний післясмак: мер Тернополя вимагає вибачень за "антихристиянські дії" гурту Batushka на "Файному місті"
Львів
+16
 • Львів
 • Київ
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • USD 26.83
  Купівля 26.83
  Продаж 27.06
 • EUR
  Купівля 31.7
  Продаж 32.09
 • Актуальне
 • Важливе
2021, четвер
5 серпня
09:19
ФК "Рух"
Він – повертається: Леонід Кучук вдруге очолив львівський "Рух"
08:56
ООС
В зоні ООС окупанти травмували українського бійця
08:36
відключення світла
У Львові без світла залишаться декілька вулиць. Перелік
08:18
Ексклюзив
розкопки на Буковині
Археологи на Буковині виявили напівфабрикати скла, якому півтори тисячі років 
08:00
дощ
Сильні дощі та грози: погода на Львівщині 5 серпня
07:53
Помер експрем'єр та перший голова СБУ Євген Марчук
2021, середа
4 серпня
21:10
Карпати - Київ
Львівські "Карпати" проходять у наступний етап кубка України
21:00
акценти
Парк динозаврів, "Малехівський прецедент", церковна кав'ярня, ремонт вул. Шевченка – акценти від "Еспресо.Захід"
20:46
Львівський обласний молодіжний центр
Основне завдання – розмовляти англійською цілодобово. Як відбувся табір Summer C.a.s.t.l.e Camp 2021
20:34
львівський аеропорт
В аеропорту "Львів" цілодобово діють пункти тестування у зоні прильоту та відльоту
20:23
спортивний фестиваль
На Львівщині відбудеться спортивний фестиваль для учасників АТО/ООС до Дня Незалежності
20:11
реставрація церкви
У трьох львівських храмах проведуть реставраційні роботи
19:57
Музична палата Охматдит
У львівському Охматдиті готуються до відкриття іменної музичної палати
19:41
Парк динозаврів
Парк динозаврів невдовзі відкриють у Львові
19:20
Предмети розкоші
Денис Струк розклав у Львові "Предмети розкоші"
19:02
Олексій Білошицький
Засуджених "торівців" не відсторонять, – заступник начальника департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький
18:46
Святоюрська кав'ярня
Випий кави і зроби добро: у Львові кав'ярня зароблятиме на соціальні проєкти Церкви
18:30
музей Криївка - УПА у Верховині
У Верховині відкрили музей Криївка УПА
18:15
У Львові на День Незалежності влаштують великий святковий концерт: хто виступатиме
18:10
град на Косівщині
Косівщину засипало градом. Фото, відео
18:00
Орден Святого Пантелеймона
Кого з львів'ян номінували на відзнаки Святого Пантелеймона. Список
17:45
Тарас Радь
"Малехівський прецедент" може спричинити хаос", – Тарас Радь
17:29
потяги
"Укрзалізниця" запустила додатковий "морський" потяг зі Львова
17:12
На Львівщині місцеві перекривали міжнародну трасу, бо їм не ремонтують дорогу до села
16:55
міст через річку Західний Буг на дорозі Н17 Львів – Радехів – Луцьк.
Найближчим часом на Львівщині запрацює тимчасовий міст через Західний Буг
16:50
Інфографіка
Жан Беленюк
Олімпіада-2020: Який вигляд має медальний залік Ігор у Токіо
16:40
Актау
Авіакомпанія SkyUp у вересні здійснить рейси зі Львова у Казахстан
16:24
У Трускавці запрацював Карпатський Офіс українсько-польської співпраці
16:16
Книга історика Андрія Козицького увійшла в довгий список літературної премії "Зустріч-2021"
16:08
Шуфрич-Юрчишин.
Генпрокуратура відмовилась відкривати справу за вислови Шуфрича про кримських татар
15:53
негода_ Золочів
Львів'яни хочуть сформувати план дій для протидії негоді. Як долучитися
15:48
У Стрию 53-річного чоловіка викрили на масштабному зберіганні дитячої порнографії
15:40
міжнародний фестиваль оркестрів
Львівський дитячий оркестр взяв гран-прі на міжнародному фестивалі
15:27
Іван Федик
Львівський "Рух" звільнив тренера після двох поразок поспіль у новому чемпіонаті
15:23
Мешканець Тернопільщини невдало спалив сміття в лісі – тепер заплатить 175 тис. грн
15:10
банк грудного молока
До Банку грудного молока у Львові докуповують потрібне обладнання
15:09
Ірина Коляденко (праворуч)
Олімпіада-2020: Коляденко виборола для України 11-ту медаль Ігор у Токіо
14:59
Марта Федіна та Анастасія Савчук
Олімпіада-2020: Українки Федіна та Савчук виграли історичну бронзу в артистичному плаванні
14:58
Ремонт вул. Шевченка
Ремонт вул. Шевченка на паузі? Ні робітників, ні техніки, ні грошей
14:45
Сіяв конопелечки: в мешканця Стрийщини вилучили понад пів сотні нарковмісних рослин
Більше новин