"Ми є самодостатніми". У дитячій лікарні категорично проти об'єднання медзакладів Львова

Богдан Білан
14 квітня, 2021 середа
08:44

У Львові вже впродовж місяця точаться розмови про створення медичного об'єднання Святого Пантелеймона.

Проте, на жаль, це не фахові обговорення цілісної концепції, а незрозумілі рішення чиновників ЛМР, які виносяться на розгляд депутатів, спроби захоплення поліклініки на Мазепи та інформаційні вкиди, щодо ліквідації самостійності дитячої лікарні, - повідомляє "Еспресо.Захід".

Ці дії міської влади, які, на перший погляд, виглядають спонтанними та непідготовленими, насправді в середовищі політиків та управлінців, які знають стиль роботи Андрія Садового, викликають чимале занепокоєння. Вони означають, що міський голова прийняв рішення і зараз різними методами намагається його досягнути.

Першою збунтувалась поліклініка на Мазепи, яку під приводом відкриття ковідного шпиталю, передають Лікарні швидкої допомоги. Здавалося б, нічого, що місто передає поліклініку від однієї лікарні до іншої. Але проблемою є дуже сумнівна легітимність процесу. Адже він супроводжується лише рішенням виконкому про передачу приміщень та гарантійним листом головного лікаря ЛШМД. Натомість якою буде подальша доля персоналу і гарантії його подальшої роботи – не відомо. Ще більш туманною є ситуація з сімейними лікарями, оскільки, подейкують, у лікарні швидкої навіть немає пакету НСЗУ на їх діяльність. До того ж при перереєстрації доведеться переукладати й усі декларації з пацієнтами, а їх десятки тисяч! Відтак, колектив поліклініки після тривалих безрезультатних переговорів подав у суд з вимогою скасування рішення виконкому.

Читайте також: Ситуація з поліклінікою на Мазепи схожа на рейдерство з боку Садового, – лікарі

Наступною збурилась дитяча лікарня на Орлика, яку без попередження та обговорення у трудовому колективі уже включають до об'єднання Святого Пантелеймона, а якщо чіткіше, то до ЛШМД. Після почутого, колектив звернувся до депутатів з проханням допомогти з'ясувати ситуацію. Процес став на паузу. Та після скандалу навколо спроби захоплення поліклініки медики, яких, до слова, більше як 850, вирішили не чекати і поширили відкритий лист з чіткою позицією – жодного приєднання.

Про те, якою є думка колективу дитячої лікарні та як вони бачать своє майбутнє розповіла голова профспілки закладу Надія Гута, інформує "Еспресо.Захід".

Надія Гута. Фото: фейсбук

"Про те, що планується таке об'єднання і нас хочуть у нього включити, ми дізналися зі ЗМІ. Тоді виступав головний лікар ЛШМД Олег Самчук і аргументував необхідність включення нашої лікарні тим, що у нас немає кардіохірургів, а у них вони є. І їхні лікарі зможуть оперувати наших пацієнтів. Але чи потрібні нам кардіохірурги, коли за рік у нас може бути 1-2 дитини, що потребують операції, і ми їх скеровуємо з допомогою санавіації у Київ. А натомість у нас багато фахових кардіологів, які супроводжують дитину, готують до операції і лікують далі. Подібна ситуація у нас з інфекціоністами, з опіковими хірургами, – у нас їх немає, але за потреби вони приїжджають до нас, або наші пацієнти – до них. Правда ж, робити складні трансформації лише заради одного лікаря немає жодної логіки? Адже лікування дітей та дорослих – це зовсім різні методики", - зазначила лікарка.

Тим більше логіку розділення дитячої та дорослої медицини підказав досвід. І втілювати цей задум почали ще багато років тому.

"Наша лікарня була створена 30 років тому, власне виходячи з необхідності розмежувати дорослу і дитячу медицину. Усі дитячі відділення з лікарень Львова перевели у нашу. І тут утворився комплекс, що надає усі види послуг дітям від 0 до 18 років. І зараз немає потреби знову щось змінювати, тим більше творити таку велику інфраструктуру. З нами з цього приводу ніхто не зустрічався і нічого не пояснював. Не озвучував аргументів і переваг, які отримаємо від цього. Та ми й самі розуміємо, що їх немає, а буде хіба гірше.

Адже у нас є все своє: і фінансування, і рівень надання послуг, і довіра пацієнтів. Маємо підписані усі пакети з НСЗУ. Є й такі, яких немає у жодній з лікарень в Україні!

У нас дуже великий відсоток дітей, що виліковуються. За цим показником ми - одні з кращих в Україні і перебуваємо на високому європейському рівні. Відтак, у нас дуже добрі зв’язки з кращими світовими клініками: наші фахівці їздять до них, а їхні – до нас. Від них ми часто отримуємо унікальний досвід та сучасне обладнання, яке допомагає у лікуванні", - повідомила Надія Гута.

Щодо довіри громади міста, то медик підкреслила: щороку лікарня бере участь у так званих громадських проектах і щороку люди голосують за них.

"Коли ми звернулись з відкритим листом до депутатів ЛМР, то отримали відповідь від пані Кобецької, яка розповіла, що питання створення об'єднання обговорювалось на депутатській комісії та колегії міської ради. Прийнято рішення не виносити його на сесію, а відправити на доопрацювання та розробку стратегії. Не знаю, що вони там напрацюють, але у нас є стратегія аж до 2030 року.

Виглядає, що цим вкидом вони прощупували ґрунт стосовно того, як медики відреагують. Адже відразу після цього відбулися події з захопленням поліклініки на Мазепи. І якщо брати локально, то наступними можемо виявитись ми.

Але наразі до нас ще не приходили, з трудовим колективом не зустрічались. Бо я голова профспілки і знала б про це. Можливо, вже були розмови з адміністрацією, але мені про це не відомо. Хоч ми маємо 100% підтримку дирекції", - додала лікарка.

Необхідність існування окремої дитячої лікарні також диктує ситуація з педіатрією на Львівщині:

"Педіатрична служба в області, на відміну від суміжних регіонів, фактично знівельована – всіх скеровують до сімейних. То ж ми виконуємо їх функцію і якщо ще нас переформатувати, то взагалі буде проблема у лікуванні дітей.

До того ж, згідно з концепцією медичної реформи, ми мали б розвиватись як самостійні підрозділи, що отримують фінансування у НСЗУ та надають повноцінні послуги. Натомість зараз міська рада хоче об'єднати нас з дорослою лікарнею і ми будемо розвиватись і фінансуватись за залишковим принципом".

Також вона зазначила, що лікарня самостійно підготувалась до імовірного збільшення кількості хворих на ковід, зарезервувавши для цих потреб відділення на більше як 100 ліжкомісць:

"У нас уже місяць відбуваються підготовчі процеси з резервування площ під ковідне відділення. І коли на ¾ будуть заповнені ліжка у ОХМАТДИТі, то ми готові відкрити його у себе.

Ми передбачили під ковідний стаціонар більше ста ліжок – відділення з окремим входом, фактично цілий відокремлений блок.

Там проведено кисень, є додаткові концентратори та сформовано бригади – все готово".

Якщо і потрібно вдосконалювати роботу, то замість об'єднання з дорослою, слід оптимізувати послуги дитячих лікарень, які є у Львові:

"Нам було б логічніше чіткіше синхронізувати роботу з іншими дитячими лікарнями Львова. Хоча цей процес уже відбувається природним шляхом. Щось краще розвинуто у нас, щось краще в ОХМАТДИТі. Лікарня на Дністровській взагалі має свою особливість. А далі все буде відбуватись тим же способом. Які пакети добре працюють і мають звернення пацієнтів, - будуть діяти. Де їх виявиться мало – будуть оптимізовуватись. Люди самі оберуть, куди їм краще звертатись".

Читайте також: Ми пішли в суд через бездіяльність виконкому та чиновників, - лікарі поліклініки на Мазепи

Весь трудовий колектив установи вірить у те, що робить, і готовий відстоювати самостійність своєї лікарні та право на якісні послуги для дітей:

"Я маю вже понад тридцять років медичного стажу і працюю тут від першого дня. Тому можу бачити на власні очі, як лікарня росте і розвивається. І мені було б дуже шкода, якщо б усе напрацьоване пішло нанівець. Та нашої думки ніхто не питає, хоч у нас колектив 859 людей. Тож запрошуємо депутатів, більшість з яких молоді люди, прийти до нас і обговорити ситуацію. Бо інакше діло не піде – ми будемо боротись, бо не хочемо віддавати нашої лікарні".

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.

Читайте також:
медичний гелікоптер
Автор Ірина Березовська
7 травня, 2021 п'ятниця
"Пташка" стає у пригоді, коли рахунок іде на хвилини
виставка реліквій
Автор Христина Парубій
6 травня, 2021 четвер
У Львові відкрили унікальну виставку середньовічних християнських реліквій
перекриття руху трамваїв
6 травня, 2021 четвер
"Кравчучку" на рейки: львів'янки заблокували рух, бо не могли дочекатись потрібного трамвая
Львів
 • Львів
 • Київ
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • USD 27.62
  Купівля 27.62
  Продаж 27.87
 • EUR
  Купівля 33.22
  Продаж 33.69
 • Актуальне
 • Важливе
2021, п'ятниця
7 травня
23:00
Софія Федина: "Під час візиту держсекретаря США так і не прозвучали головні меседжі, яких чекали від Зеленського"
21:30
"Віват, Бушон", родина скульпторів Одрехівських та "Сцена нової музики". Афіша Львова на 8 травня
21:15
акценти
Новий перший симптом COVID-19, схема об'їзду зруйнованого моста та інші акценти від "Еспресо.Захід"
21:00
п'явки
Українець намагався вивезти до Польщі 14 кілограмів п’явок, які йому дали у Львові
20:45
Спорт
веслувальник Віталій Вергелес
Львів’янин змагатиметься за Кубок світу з веслування на байдарках та каное
20:33
підсумки
"Підсумки з Анною Валевською" на "Еспресо": два основні вороги України: ззовні — РФ, всередині — корупціонери
20:17
схема об'їзду
Опубліковано остаточну схему об'їзду зруйнованого моста на Львівщині
20:00
мама
87% жінок у Львівській області – мами 
19:42
Сергій Коробцов
Залишилися дружина та маленький син. Стало відоме ім'я загиблого на Донбасі військового
19:19
Пісні війни: львів’ян кличуть на онлайн концерт
19:01
допомога
Львів’ян просять допомогти матері п’яти дітей дожити до трансплантації легенів
18:40
Золочівський замок
Заквітчаний Золочівський замок кличе туристів (фото)
18:22
день Європи у Бібрській громаді
Кіно, екскурсія давніми церквами і трохи лицарів: яким буде день Європи у Бібрській громаді
18:02
мацеви
Забілий: Мацеви, знайдені у "Тюрмі на Лонцького", – черговий доказ злочинів радянського режиму
17:45
дитина
Пройшов 4 км: біля Львова знайшли 3-річного хлопчика, якого "загубили" під час садіння картоплі
17:36
Святослав Літинський
Завдяки львівському активісту у двох райцентрах Закарпаття скасували статус регіональної для угорської мови
17:24
водійка
Тричі в одну річку... Поліцейські втретє затримали п'яну водійку за кермом
17:12
останки
У Львові перепоховають останки 24 жертв розстрілів у "Тюрмі на Лонцького"
16:56
виставка Одрехівських
Львівські "Василь Володимир Василь…" проафішували своє кохання
16:45
У Дрогобичі жінка продала чужий будинок
16:33
відпочинок
Три дні вихідних: куди поїхати зі Львова і що цікавого побачити у місті
16:19
8-9 травня за порядком на Львівщині стежитиме тисяча поліцейських
16:11
весілля
Ну, коли вже,.. або Чому нам бракує елементарного виховання?
16:00
валідатори
У Львові 21 транспортний засіб уже з валідаторами. Залишилося ще 879
15:50
медичний гелікоптер
"Пташка" стає у пригоді, коли рахунок іде на хвилини
15:42
Петро Адамик
Підприємці просять Львівську мерію знизити податки, місто має піти їм назустріч, – Петро Адамик
15:32
пожежа на Лонцького
Наслідки пожежі у "Тюрмі на Лонцького" ліквідовують спільно з СБУ та Мінкультом
15:21
Андрій Пекельний
Злочину не вчиняв, а дії були в межах необхідної оборони, – адвокати Андрія Пекельного
15:12
колонія
"Мрія забудовника": Майно 48-ї виправної колонії у Львові виставили на продаж
15:03
Андрій Веселовський
Росія випробовує свій вплив на США саме в Україні, – колишній постпред України в ЄС
14:51
коронавірус
Головний медик Львівщини розповів про новий перший симптом COVID-19. І це – не втрата нюху та смаку
14:32
волонтери
Волонтери зі Львівщини відправилися з подарунками для військових на передову
14:20
Петро Яценко
"Для підлітків часи Радянського Союзу – давня екзотика", – письменник, виходець зі Львова Петро Яценко про плюси і мінуси СРСР
14:18
Чи будуть болотяні парки: громаду мікрорайону Рясне просять пройти опитування
14:05
наркоторговці
На Львівщині викрили групу наркоторговців
13:50
дитсадки, діти
Відредагувати заявку на електронну чергу в дитсадок можна лише до 10 травня
13:35
вакцина
Другу дозу вакцини від коронавірусу жителі Львівщини почнуть отримувати з 25 травня
13:19
Олексій Гончаренко
Верховну раду хочуть зібрати позачергово, – щоб попросити США про "статус основного союзника поза НАТО"
13:08
безпритульні, крамниця
У Львові відновили роботу крамниці "Емаус-Оселі"
12:53
коронавірус
У сусідній Польщі виявили бразильський штам COVID-19
Більше новин