"Ми є самодостатніми". У дитячій лікарні категорично проти об'єднання медзакладів Львова

Богдан Білан
14 квітня, 2021 середа
08:44

У Львові вже впродовж місяця точаться розмови про створення медичного об'єднання Святого Пантелеймона.

Проте, на жаль, це не фахові обговорення цілісної концепції, а незрозумілі рішення чиновників ЛМР, які виносяться на розгляд депутатів, спроби захоплення поліклініки на Мазепи та інформаційні вкиди, щодо ліквідації самостійності дитячої лікарні, - повідомляє "Еспресо.Захід".

Ці дії міської влади, які, на перший погляд, виглядають спонтанними та непідготовленими, насправді в середовищі політиків та управлінців, які знають стиль роботи Андрія Садового, викликають чимале занепокоєння. Вони означають, що міський голова прийняв рішення і зараз різними методами намагається його досягнути.

Першою збунтувалась поліклініка на Мазепи, яку під приводом відкриття ковідного шпиталю, передають Лікарні швидкої допомоги. Здавалося б, нічого, що місто передає поліклініку від однієї лікарні до іншої. Але проблемою є дуже сумнівна легітимність процесу. Адже він супроводжується лише рішенням виконкому про передачу приміщень та гарантійним листом головного лікаря ЛШМД. Натомість якою буде подальша доля персоналу і гарантії його подальшої роботи – не відомо. Ще більш туманною є ситуація з сімейними лікарями, оскільки, подейкують, у лікарні швидкої навіть немає пакету НСЗУ на їх діяльність. До того ж при перереєстрації доведеться переукладати й усі декларації з пацієнтами, а їх десятки тисяч! Відтак, колектив поліклініки після тривалих безрезультатних переговорів подав у суд з вимогою скасування рішення виконкому.

Читайте також: Ситуація з поліклінікою на Мазепи схожа на рейдерство з боку Садового, – лікарі

Наступною збурилась дитяча лікарня на Орлика, яку без попередження та обговорення у трудовому колективі уже включають до об'єднання Святого Пантелеймона, а якщо чіткіше, то до ЛШМД. Після почутого, колектив звернувся до депутатів з проханням допомогти з'ясувати ситуацію. Процес став на паузу. Та після скандалу навколо спроби захоплення поліклініки медики, яких, до слова, більше як 850, вирішили не чекати і поширили відкритий лист з чіткою позицією – жодного приєднання.

Про те, якою є думка колективу дитячої лікарні та як вони бачать своє майбутнє розповіла голова профспілки закладу Надія Гута, інформує "Еспресо.Захід".

Надія Гута. Фото: фейсбук

"Про те, що планується таке об'єднання і нас хочуть у нього включити, ми дізналися зі ЗМІ. Тоді виступав головний лікар ЛШМД Олег Самчук і аргументував необхідність включення нашої лікарні тим, що у нас немає кардіохірургів, а у них вони є. І їхні лікарі зможуть оперувати наших пацієнтів. Але чи потрібні нам кардіохірурги, коли за рік у нас може бути 1-2 дитини, що потребують операції, і ми їх скеровуємо з допомогою санавіації у Київ. А натомість у нас багато фахових кардіологів, які супроводжують дитину, готують до операції і лікують далі. Подібна ситуація у нас з інфекціоністами, з опіковими хірургами, – у нас їх немає, але за потреби вони приїжджають до нас, або наші пацієнти – до них. Правда ж, робити складні трансформації лише заради одного лікаря немає жодної логіки? Адже лікування дітей та дорослих – це зовсім різні методики", - зазначила лікарка.

Тим більше логіку розділення дитячої та дорослої медицини підказав досвід. І втілювати цей задум почали ще багато років тому.

"Наша лікарня була створена 30 років тому, власне виходячи з необхідності розмежувати дорослу і дитячу медицину. Усі дитячі відділення з лікарень Львова перевели у нашу. І тут утворився комплекс, що надає усі види послуг дітям від 0 до 18 років. І зараз немає потреби знову щось змінювати, тим більше творити таку велику інфраструктуру. З нами з цього приводу ніхто не зустрічався і нічого не пояснював. Не озвучував аргументів і переваг, які отримаємо від цього. Та ми й самі розуміємо, що їх немає, а буде хіба гірше.

Адже у нас є все своє: і фінансування, і рівень надання послуг, і довіра пацієнтів. Маємо підписані усі пакети з НСЗУ. Є й такі, яких немає у жодній з лікарень в Україні!

У нас дуже великий відсоток дітей, що виліковуються. За цим показником ми - одні з кращих в Україні і перебуваємо на високому європейському рівні. Відтак, у нас дуже добрі зв’язки з кращими світовими клініками: наші фахівці їздять до них, а їхні – до нас. Від них ми часто отримуємо унікальний досвід та сучасне обладнання, яке допомагає у лікуванні", - повідомила Надія Гута.

Щодо довіри громади міста, то медик підкреслила: щороку лікарня бере участь у так званих громадських проектах і щороку люди голосують за них.

"Коли ми звернулись з відкритим листом до депутатів ЛМР, то отримали відповідь від пані Кобецької, яка розповіла, що питання створення об'єднання обговорювалось на депутатській комісії та колегії міської ради. Прийнято рішення не виносити його на сесію, а відправити на доопрацювання та розробку стратегії. Не знаю, що вони там напрацюють, але у нас є стратегія аж до 2030 року.

Виглядає, що цим вкидом вони прощупували ґрунт стосовно того, як медики відреагують. Адже відразу після цього відбулися події з захопленням поліклініки на Мазепи. І якщо брати локально, то наступними можемо виявитись ми.

Але наразі до нас ще не приходили, з трудовим колективом не зустрічались. Бо я голова профспілки і знала б про це. Можливо, вже були розмови з адміністрацією, але мені про це не відомо. Хоч ми маємо 100% підтримку дирекції", - додала лікарка.

Необхідність існування окремої дитячої лікарні також диктує ситуація з педіатрією на Львівщині:

"Педіатрична служба в області, на відміну від суміжних регіонів, фактично знівельована – всіх скеровують до сімейних. То ж ми виконуємо їх функцію і якщо ще нас переформатувати, то взагалі буде проблема у лікуванні дітей.

До того ж, згідно з концепцією медичної реформи, ми мали б розвиватись як самостійні підрозділи, що отримують фінансування у НСЗУ та надають повноцінні послуги. Натомість зараз міська рада хоче об'єднати нас з дорослою лікарнею і ми будемо розвиватись і фінансуватись за залишковим принципом".

Також вона зазначила, що лікарня самостійно підготувалась до імовірного збільшення кількості хворих на ковід, зарезервувавши для цих потреб відділення на більше як 100 ліжкомісць:

"У нас уже місяць відбуваються підготовчі процеси з резервування площ під ковідне відділення. І коли на ¾ будуть заповнені ліжка у ОХМАТДИТі, то ми готові відкрити його у себе.

Ми передбачили під ковідний стаціонар більше ста ліжок – відділення з окремим входом, фактично цілий відокремлений блок.

Там проведено кисень, є додаткові концентратори та сформовано бригади – все готово".

Якщо і потрібно вдосконалювати роботу, то замість об'єднання з дорослою, слід оптимізувати послуги дитячих лікарень, які є у Львові:

"Нам було б логічніше чіткіше синхронізувати роботу з іншими дитячими лікарнями Львова. Хоча цей процес уже відбувається природним шляхом. Щось краще розвинуто у нас, щось краще в ОХМАТДИТі. Лікарня на Дністровській взагалі має свою особливість. А далі все буде відбуватись тим же способом. Які пакети добре працюють і мають звернення пацієнтів, - будуть діяти. Де їх виявиться мало – будуть оптимізовуватись. Люди самі оберуть, куди їм краще звертатись".

Читайте також: Ми пішли в суд через бездіяльність виконкому та чиновників, - лікарі поліклініки на Мазепи

Весь трудовий колектив установи вірить у те, що робить, і готовий відстоювати самостійність своєї лікарні та право на якісні послуги для дітей:

"Я маю вже понад тридцять років медичного стажу і працюю тут від першого дня. Тому можу бачити на власні очі, як лікарня росте і розвивається. І мені було б дуже шкода, якщо б усе напрацьоване пішло нанівець. Та нашої думки ніхто не питає, хоч у нас колектив 859 людей. Тож запрошуємо депутатів, більшість з яких молоді люди, прийти до нас і обговорити ситуацію. Бо інакше діло не піде – ми будемо боротись, бо не хочемо віддавати нашої лікарні".

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.

Читайте також:
Мирон Маркевич
2 серпня, 2021 понедiлок
Мирон Маркевич є основним претендентом на пост головного тренера збірної України
Олег Височанський та Ксенія Клим
Автор Микола Княжицький
1 серпня, 2021 неділя
"Це вже їм був не Крим. Для росіян це було пекло", – автори фільму про кіборга Ігоря Зінича і захисників Донецького аеропорту
Микола Береза
Автор Христина Парубій
31 липня, 2021 субота
"Що хочете пишіть в серіалах, але якщо вони російською, я не можу їх  вважати українським продуктом", – актор Микола Береза
Львів
+22
 • Львів
 • Київ
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • USD 26.78
  Купівля 26.78
  Продаж 27
 • EUR
  Купівля 31.71
  Продаж 32.06
 • Актуальне
 • Важливе
2021, вiвторок
3 серпня
17:13
"Вічний вогонь" у Дрогобичі
У Дрогобичі хочуть демонтувати "Вічний вогонь"
16:58
торівці
"Поліцейські виконували свої службові обов’язки" – вирок львівським "торівцям" оскаржать у суді
16:42
Антон Лягушкін
"Золоті кабелі Львівавтодору": активіст звинуватив Єстеферову у завищенні ціни
16:30
Rynair
Ryanair відкриває рейс зі Львова у другий аеропорт Венеції
16:14
літак впав на будинок
Поліція просить зголоситися очевидців авіакатастрофи на Коломийщині
16:08
45 ліцей
Прихильниця "русского мира" більше не очолюватиме ліцей у Львові
15:59
суд
Суд у Львові оголосив вирок у справі шістьох "торівців"
15:44
Суд покарав учительку, яка погрожувала учневі ножем і змушувала з'їсти літачок
15:27
Володимир Марусяк
"Старости мають бути у кожній громаді й у виконкомі, а не так, як пропонує Садовий", – Марусяк
15:25
Алла Черкасова
Львів’янка Алла Черкасова виборола олімпійську медаль у Токіо
15:10
У Львові виявили небезпечний кут повороту на новозбудованому квазікільці
15:00
грудне вигодовування
Львів приєднався до акції "Тиждень підтримки грудного вигодовування"
14:43
Впав з висоти: у Львові лікарі реконструювали потрощені кістки черепа 62-річному чоловікові
14:28
"Виразний і публічний акт богохульства", – священник про виступ польського гурту на "Файному місті" в Тернополі
14:20
Юрій Гринів
Цьогоріч у житлових будинках Львова планують облаштувати 15 електропідйомників для людей з інвалідністю, – Юрій Гринів
14:05
Орден Святого Пантелеймона
Лікарка зі Львівщини боротиметься за "медичний Оскар"
13:52
підготовка до Rapid Trident 2021
На Яворівському полігоні триває активна підготовка до Rapid Trident 2021
13:43
наркоторговці
У Тернополі затримали групу наркоторговців, організатором якої був 17-річний місцевий житель
13:29
коронавірус
В Україні дозволили вакцинувати від COVID-19 підлітків. Чим і кого з дітей вакцинуватимуть на Львівщині?
13:21
Львівський аеропорт
Краще, аніж у докризовий 2019. Аеропорт "Львів" показав статистику роботи за липень
13:05
потяги Укрзалізниці
Два потяги на Львівщині змінюють маршрут
12:48
Дружини й діти шахтарів вийшли на акцію протесту під "Львіввугілля"
12:33
Віталій Шишов
"За Віталієм Шишовим стежили вже напередодні", – засновник Білоруського кризового центру у Львові Олексій Францкевич
12:10
коронавірус
Стало відомо, звідки на Львівщину прибувають хворі з підозрою на штам "Дельта" 
11:43
Ремонт ділянки дороги Золочів – Красне обіцяють завершити до осені
11:30
благодійний концерт
Музика заради життя: львів’ян запрошують в Патріарший дім на благодійний концерт для дівчинки зі СМА
11:12
Вакцина від коронавірусу
У Моршині вдалося досягти колективного імунітету від коронавірусу
10:55
Дрогобич
Мер Дрогобича вимагає навести лад з ромами і безпритульними в місті
10:40
братська могила у Мукачеві
З центральної частини Мукачева перенесуть братську могилу
10:22
Микола Княжицький
"На День Незалежності України виступатимуть артисти, яких знають у Росії", – Микола Княжицький
10:04
Леся Кічура з дитиною і книгою
Чому в Україні авторів обдирають, як липку?
09:50
знак дтп
На Львівщині під колесами вантажівки загинув 28-річний пішохід
09:40
садиба графа Рея
Суд зобов’язав зберегти садибу нащадків Потоцьких на Франківщині вартістю понад 80 млн грн
09:26
Петро Павлів
У Львові прощаються з учасником бойових дій на сході Петром Павлівим
09:05
test-covid
На Львівщині 48 нових інфікованих COVID-19, з них 18 львів’ян
08:57
МВФ
МВФ надасть Україні $2,7 млрд допомоги
08:45
зона ООС
Доба в зоні ООС: російські найманці 7 разів обстрілювали позиції українських захисників
08:20
проща у с. Лішня
На Тернопільщині на всеукраїнську прощу зберуться родини загиблих українських воїнів
08:00
гроза
На Львівщині оголосили штормове попередження на 3 серпня
2021, понедiлок
2 серпня
21:00
акценти
Трагічне побачення, новий керівник "Зеленого міста" та пристрасті "Файного міста" – акценти від "Еспресо.Захід"
Більше новин