Ситуація з поліклінікою на Мазепи схожа на рейдерство з боку Садового, – лікарі

Богдан Білан
19 березня, 2021 п'ятниця
18:43

Медики не розуміють, навіщо для розгортання шпиталю передавати їхню поліклініку іншій лікарні, і переконані, що їх просто намагаються виселити з приміщення, у яке вони вже ніколи повернуться.

Про це після засідання виконкому розповіли "Еспресо.Захід" працівники поліклініки на Мазепи Маргарита Шегінська, Остап Лагодюк і Наталія Друк.

Лікарі прийшли на засідання виконавчого комітету представити позицію усього трудового колективу закладу. Вона цілком збігається з баченням депутатської комісії, яка вивчає можливості розгортання нових відділень для ковідних хворих. І лише в Андрія Садового та його чиновників інша візія.

Лікарів представив голова депутатської комісії з питань охорони здоров'я та соціального захисту Валерій Веремчук, який коротко, але чітко означив проблему:

"Ви, Андрію Івановичу, зустрічалися з колективом поліклініки. Бачили, які там настрої. Отримали запитання, на які так і не дали відповіді. Далі були від вас дуже неоднозначні кроки на виконкомі і в подальшому. Вони спровокували гостру конфліктну ситуацію. І сьогодні люди прийшли, щоб їх почули. Задати питання, щоб отримати відповіді. І, напевне, зупинитися у тих процесах, які вже запущено. Медики та наша комісія знайшли приміщення у поліклініці, яке найкращим чином може підійти під ковідне відділення".

Лікарі двома руками за те, щоби допомогти людям. Але ви відмовляєтесь їх чути і продовжуєте незрозумілі дії, які загострюють ситуацію".

Далі слово взяли медики, які спочатку зачитали імпровізоване звернення від трудового колективу:

"Приєднання поліклініки до ЛШМД, де ніколи не було поліклінічного відділення, де немає досвіду організації роботи з амбулаторного ведення хворих, може викликати повне руйнування роботи служби, різке зниження її ефективності. Також підвищення смертності серед населення. І ми це розуміємо, бо саме лікарі поліклініки несуть тягар лікування близько 90% ковідних хворих легких, середніх і часто важких форм. Адже лише вкрай серйозні випадки є підставою для госпіталізації. Ми вже навчились їх вести і даємо раду з проблемою. У разі ж припинення роботи поліклініки майже 100 тис населення лишиться без кваліфікованої допомоги. Колектив поліклініки категорично проти відчуження приміщень від 1-ї лікарні до ЛШМД. Це може викликати хаос і колапс у наданні медичної допомоги населенню. І ми налаштовані відстоювати свою позицію аж до звернення в суд".

Сімейний лікар Маргарита Шегінська навела аргумент: у неї останній госпіталізований пацієнт був 28 жовтня – усі решта отримують кваліфіковану допомогу на дільниці. У більшості лікарів поліклініки така ж якість роботи.

"Під час попередніх зустрічей ми мали запевнення від пані Пайонкевич у тому, що ніякого відчуження не буде – лише тимчасове розміщення шпиталю. А зараз маємо зовсім інші рішення з вашого боку. Зараз ви передаєте до ЛШМД ціле приміщення. А вчора ще й почали вимагати писати заяви. Як це розцінювати? І Ви особисто, пане Андрію, обіцяли у жовтні, що поліклініки не будете рухати, що поліклініка – це святе, бо ми виконуємо дуже важливу роботу. І що зараз?", - звернулись медики до Андрія Садового.

Міський голова виглядав дуже знервовано. Йому не вдалося надати жодної аргументованої відповіді на зауваження медиків – лише порожні високопарні слова:

"Я переконаний, що близькість ЛШМД та якісна координація піде на користь цілого району. Адже ми вважаємо, що є абсурдним, коли лікарня розташована у центрі, а поліклініка на околиці. І тепер нова реальність потребує від нас нових рішень".

Далі він навіть не став слухати лікарів, а запевняв, що виконавча влада та юристи мерії знають, що робити.

Натомість у коментарі для "Еспресо.Захід" головний правник Ратуші Гелена Пайонкевич не змогла пояснити юридичних аспектів проблеми, зокрема того, чи знадобиться перереєстрація декларацій з сімейними лікарями у випадку зміни підпорядкування поліклініки. А це може означати, що насправді жодного глибокого аналізу ситуації не було.

Спілкування закінчилось реплікою медиків:

"Ви нас не почули, бо не лікуєтесь у простій лікарні".

Далі, коли чиновники втекли від розлючених лікарів, медики дали коментарі для представників медіа.

Читайте також: Як перетворити війну з коронавірусом на мародерство. Рецепт від Садового

"У нас був Олег Самчук (головний лікар ЛШМД.Ред.) і пообіцяв, що зробить у нас консультативну поліклініку. Та ми розуміємо, що коли приміщення заберуть, то поступово виселять звідти. Ми про це говорили ще в жовтні, коли нам вдалося відбитись від цієї ідеї Андрія Садового. Вже тоді він обіцяв нас не чіпати, а тепер знову повернувся до своїх намірів, прикриваючись новим спалахом захворювання. Лікарі в кулуарах говорять, що нас з цих приміщень заберуть, розіпхають невідомо куди, а тут зроблять приватний діагностичний центр або центр трансплантології. Ми можемо лишитись без роботи. Нас передають з рук в руки, як кріпаків.

У нас у кожного 1,8-2 тис декларацій. Ми змінюємо реєстрацію і це за собою потягне їх переукладання. А це займе не менше, як півроку. А за цей час люди не зможуть отримувати жодної медичної допомоги. І ми не будемо отримувати зарплати.

І те, що Садовий нам обіцяє кращу зарплату означає, що він зовсім не розбирається в ситуації. І це виглядає смішно. У нас платня йде від кількості декларацій і платить її НСЗУ. Вона нас цілком влаштовує і нам від мерії нічого не потрібно", - додали медики.

Далі вони зазначили, що у результаті дій міської влади може виникнути хаос і колапс.

"Адже наші вузькі спеціалісти ведуть чимало хворих, як дорослих, так і дітей. Їх через ковід зараз неможливо покласти у лікарню. У нас денний стаціонар, який дуже виручає. Там працюють лікарі, які надають допомогу тим пацієнтам, які мали б лежати у лікарні. Окрім цього у нас облаштовано два кабінети, де можна оглянути ковідних хворих з температурою. І це все просто буде знищено. Ми всі чудово розуміємо, що зараз нас заберуть звідти і ми вже більше ніколи сюди не повернемось. Я не хочу називати це рейдерством, але десь так воно виглядає зараз".

Лікарі вкотре наголошують на тому, що медики та депутати напрацювали компромісне рішення, яке дозволить розгорнути шпиталь, залишивши при цьому можливість роботи поліклініки:

"Ми не проти передати під ковідне відділення три поверхи дорослої поліклініки. Але навіщо передавати нас в іншу лікарню? Того ми не розуміємо зовсім. Адже за такої ситуації можуть повноцінно і якісно працювати як великий шпиталь для хворих, так і наша поліклініка. Також ми не розуміємо, чому не можемо розгорнути шпиталь на базі нашої Першої лікарні, де є усі потрібні фахівці, навіть реанімація. У нас, до речі, персоналу не менше і він не гірший, аніж у Восьмій лікарні чи ЛШМД".

Читайте також: "Найперше маємо звільнити місця для ковідних відділень у лікарнях, поліклініки – потім", - Веремчук

У підсумку лікарі навіть поставили під сумнів розгортання шпиталю на базі поліклініки, адже є ще невикористані ресурси лікарень. До того ж, з досвіду попередніх нокдаунів, через два-три тижні кількість хворих, що потребують госпіталізації, різко впаде:

"Представники комісії нам обіцяли, що спочатку розгорнуть палати у приміщеннях ЛШМД, далі у центрі екстреної допомоги і лише потім десь інакше, і у нас зокрема. І, можливо, навіть цього не треба буде робити. До речі, з досвіду попередніх спалахів захворювання, кількість хворих росте, а потім різко падає. І тоді ці додаткові відділення стануть просто не потрібними. Тобто і після цього локдауну так буде – кількість хворих різко впаде".

 • Нагадаємо, конфлікт між лікарями поліклініки та міською владою вийшов на черговий виток цього тижня. Садовий вкотре повернувся до ідеї забрати поліклініку на вулиці Мазепи і передати її у підпорядкування Лікарні швидкої допомоги. Коли працівники висловились проти, він просто виніс це рішення на виконком, де його й затвердили без врахування думки персоналу.
 • Сьогодні ж лікарі прийшли на наступне засідання виконавчого комітету, щоби висловити обурення рішенням чиновників.

Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.

Читайте також:
17 вересня, 2021 п'ятниця
АТОвці прийшли на засідання виконкому Львівської міськради вимагати справедливості
коронавірус
18 вересня, 2021 субота
На Львівщині за добу коронавірус підхопили ще майже 600 людей: звідки хворі
Андрій Смолій
18 вересня, 2021 субота
"Разумков є незручною фігурою для Зеленського", − політолог Андрій Смолій
Львів
+8
 • Львів
 • Київ
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • USD 26.59
  Купівля 26.59
  Продаж 26.83
 • EUR
  Купівля 31.19
  Продаж 31.58
 • Актуальне
 • Важливе
2021, субота
18 вересня
22:29
Ексклюзив
вакцинація
Антипропаганда вакцинації з Росії – причина недовіри українців. Спецсюжет
22:01
книга Володимира В'ятровича
"Найбільш особиста": Володимир В’ятрович представив нову книжку на 28 BookForum
21:46
Петро Бурковський
"Низький рівень вакцинації в Україні – це повний інформаційний провал влади", – аналітик Петро Бурковський
21:15
акценти
Знеструмлення через негоду на Львівщині, унікальний проєкт "Хранителі кодів" та інші акценти від "Еспресо.Захід"
20:00
У Чернівцях обстріляли автомобіль, в якому були діти
19:30
Ужгородського експосадовця підозрюють у службовій недбалості під час продажу землі
18:55
фестиваль-конкурсу для дітей та юнацтва "Струс"
Львів готується до "Струсу" 
18:27
Наталя Іванченко-Тімко
Головна епідеміологиня Львівщини розповіла, які штами грипу очікуються у новому епідсезоні
17:59
На Буковині прикордонники виявили контрафактні цигарки на понад 2,5 млн грн
17:31
Ярина Коваль
Ярина Коваль. У краях колишньої козацької вольниці
17:03
"Героїзм – робити те, що мусиш, за обставин, коли це неможливо", – військовий льотчик Василь Мулік
16:35
Андрій Смолій
"Разумков є незручною фігурою для Зеленського", − політолог Андрій Смолій
16:19
Віталій Вергелес
Львів’янин став чемпіоном світу з веслування на байдарках і каное
15:51
указ президента
Зеленський відзначив державними нагородами трьох львівських паралімпійців та їхніх тренерів
15:23
Доктор Едіт Єва Еґер: "Дуже важливо знайти в собі Гітлера і матір Терезу"
14:55
проєкт "Хранителі кодів"
"Гуцульська сецесія". На  Lviv Fashion Week презентували унікальний проєкт "Хранителі кодів"
14:27
Дмитро Крапивенко
Шум навколо переходу на латинку відволікає від важливих тем, як-от розслідування щодо "вагнергейту", − публіцист Дмитро Крапивенко
13:59
В'ятрович і Процишин
Двоє львів'ян - у першій десятці ТОП-100 блогерів України
13:31
футбол
Львівський "Рух" дарує безкоштовний вхід на матч з "Динамо" усім вакцинованим
13:03
У Львові оживе новітня історія сучасного художнього скла
12:35
Андрій Смолій
Українська влада часто намагається успадкувати досвід цензури Білорусі та Росії, − політолог Андрій Смолій
12:13
Bookforum 28
Жест благодійності чи перспектива розширення авдиторії? У Львові говорили про україно-білоруські видання
11:45
чадний газ
У приватному будинку біля Львова двоє дітей отруїлися чадним газом
11:18
Оксана Франко
Померла професорка ЛНУ Оксана Франко
10:50
електроенергія
Через негоду на Львівщині без електрики залишилася майже сотня населених пунктів
10:23
ФК "Рух"
"Рух" поступився "Десні" на останній хвилині матчу у Чернігові
09:55
коронавірус
На Львівщині за добу коронавірус підхопили ще майже 600 людей: звідки хворі
09:28
Донбас
На Донбасі поранили двох українських захисників
09:00
дощ
Дощі та грози: погода на Львівщині 18 вересня
08:39
договір
Закон "про інвестнянь" порушує конкурентність – НАЗК
2021, п'ятниця
17 вересня
21:05
акценти
Фільм про Грицька Чубая та освячення стіни пам’яті, – акценти від "Еспресо.Захід"
20:41
суд, вирок
Захворів другий адвокат: суд у справі левандівського ґвалтівника знову перенесли
20:22
ремонт моста
На дорозі Мшанець – Стрілки ремонтують міст, який зруйнувала повінь ще у 2008 році
20:08
Lesya Romanyuk
Львів’янка перемогла у всеукраїнському конкурсі флористів
19:48
Борковський
"Борковський & Валевська" на "Еспресо": чи випадкова загибель Чорновола та про що перешіптувалися Арахамія та Коломойський
19:33
вакцина
Львів лідирує за кількістю охочих вакцинуватись від коронавірусу – опитування
19:13
Осачук
Чернівецька райрада висловила недовіру голові ОДА Сергію Осачуку
18:47
відпочинок, Греція
Названо найпопулярніші напрямки відпочинку українців цього літа. Всі вони доступні зі Львова
18:27
Таран презентація
Як соцмережі впливають на результати виборів: Віктор Таран розкрив секрети
18:05
Епіфаній і Максимко
Уже друга дитина з Тернопільщини виграла у лотерею ліки від СМА після благословення Митрополита Епіфанія
Більше новин