Росіяни втілюють чергову ІПСО: на Закарпатті невідомі розіслали погрози українцям угорського походження
У Закарпатській області сьогодні, 26 лютого, невідомі у соціальній мережі Telegram розсилали погрози українцям угорського походження
Про це повідомив Директор Інституту центральноєвропейської стратегії Дмитро Тужанський, передає "Еспресо.Захід".
Тужанський повідомив, що сьогодні росіяни почали втілювати чергову ІПСО з розпалювання міжетнічної ворожнечі між українцями та угорцями.
З самого ранку понеділка почали надходити повідомлення у месенджері Telegram через бот-систему з однотипним змістом та ідентичним зображенням. Повідомлення надходять з акаунтів з кодами мобільних операторів +7 708 (Казахстан) +387 (Боснія та Герцеговина), +996 (Киргизстан).
У чому суть повідомлень з погрозами українцям угорського походження
Суть цих повідомлень, за словами Тужанського, створити видимість погроз на адресу угорців України та Закарпаття з боку українських націоналістів та спровокувати міжетнічну ворожнечу.
"Текст містить погрози саме на адресу угорців з закликами забиратися з України, не раз використаною фразою “мадярів на ножі” + гаслами "Слава Україні" тощо", – додав він.
Директор Інституту центральноєвропейської стратегії виділив також декілька важливих деталей:
- Тексти угорською мовою є неграмотними з серії "сечі немає терпіти борошна". Коректні переклади, як саме мали б звучати угорською описані погрози, чоловік не зазначає, однак звертає квагу на такі деталі:
- Приклад 1: в угорській мові не кажуть "на ножі", а кажуть дослівно "під ніж", тобто kés alá
- Приклад 2: типова помилка однини й множини, коли в одному реченні йде спершу звертання на "ти", а тоді на "множину", тобто дослівно це звучить у погрозах як "втікай, зрадники".
2. Подібні погрози чи то через смс, чи то через пошту, чи через написи балончиком на фасадах будівель з'являються геолокаційно на Закарпатті або під закарпатських абонентів останні 3-4 роки.
Раніше повідомляли, що на Закарпатті створюють ініціативну групу нацменшин, щоб об’єднати зусилля органів держвлади та представників етнічних спільнот регіону для забезпечення дотримання їхніх прав і розв'язання нагальних питань
- Актуальне
- Важливе