На Закарпатті запустили першу вітрову електростанцію
Наразі вітрова електростанція (ВЕС) працює у тестовому режимі
Про це повідомив заступник голови Мукачівської районної ради Роман Тарабій, передає "Еспресо.Захід".
Оснащена турбіною потужністю 4,8 МВт
На території Нижньоворітської громади, що на межі Львівської та Закарпатської областей, запустили першу вітрову електростанцію (ВЕС). Вона оснащена турбіною потужністю 4,8 МВт.
За словами Романа Тарабія, на цей момент ВЕС працює у тестовому режимі з потужністю 1,8 МВт.
Вітротурбіна має висоту башти 120 метрів і діаметр ротора – 152 метри.
Може забезпечити електроенергією до 3000 домогосподарств
"За кілька днів після завершення контролю, вітротурбіна вийде на свою номінальну потужність 4,8 МВт і тоді буде генерувати без обмежень. На сьогодні вона генерує на рівні 2 МВт", – розповіла Суспільному заступниця директора зі зв’язків з громадськістю ТОВ "Френдлі Віндтехнолоджі" Ольга Поштак.
Станом на 31 липня ВЕС виробила 98 тисяч кВт-год електроенергії. Ольга Поштак зазначила, що ця вітротурбіна може забезпечити електроенергією до 3000 домогосподарств.
За словами Ольги Поштак, будівництво та запуск вітроелектростанції погодили з провідними фахівцями, екологами та орнітологами.
"Будівництву передував комплекс інженерно-геодезичних вишукувань. До дослідження залучаються екологи, біологи, які визначають, чи немає в тій місцевості червонокнижної флори та фауни, де проходить міграція птахів, враховувався ареал поширень першоцвітів", – додала Ольга Поштак.
Як Україні бути зі світлом
У квітні цього року міністр палива та енергетики (1999, 2005-2006), голова Ради Спілки Всеукраїнської енергетичної асамблеї Іван Плачков в етері Еспресо розповів, що в Україні немає людини, яка б керувала логістикою щодо відключення світла та економії електрики
"Потрібна посада на рівні віцепрем'єр-міністра з повноваженнями, який може дати команду "зібрати селекторну нараду", дати команду "розробити графіки", дати ліміти на споживання по містах, регіонах. Це дуже велика організаційна робота, але для цього потрібна якась структура та повноваження", – Плачков додав, що саме тому міністр енергетики не може віддавати накази керівникам населених пунктів, адже вони йому не підпорядковуються.
У теперішній ситуації, за його словами, необхідно забезпечити соціальну інфраструктуру дизель-генераторами, зокрема лікарні, дитячі садки, школи, для безперебійного електропостачання. Водночас треба накопичити цей ресурс. Ексміністр вважає, що це можна зробити користуючись трьома напрямками. Найперше – це сонячні батареї, які сприятимуть забезпеченню і приватним господарствам, і промисловим підприємствам. Для цього варто було б давати навіть кредити.
"По-друге, вітрові генерації, от ДТЕК цим займається і будує під час війни, навіть за 100 км від фронту. По-третє, є дизель-генераторні електростанції, парогазові – невеликі, мобільні. Але повертаюся, нам потрібні кошти. Ми отримуємо допомогу від європейських країн, але цього недостатньо. По-перше, треба зробити енергетичний Rammstein та максимально використати те обладнання, яке сьогодні є на закритих електростанціях у Польщі, Румунія, Німеччині у країнах Балтії", – підсумував він.
Що передувало
Російська окупаційна армія 22 березня атакувала найбільшу ГЕС в Україні – Дніпрогес. Унаслідок обстрілу загинула людина. Також у річку потрапили нафтопродукти.
25 березня в Укргідроенерго заявили, що для відновлення Дніпрогесу знадобляться роки.
У ніч на 11 квітня росіяни знову здійснили масовану повітряну атаку території України. Усього було випущено 82 засоби повітряного нападу. Українські сили ППО знищили 18 ракет та 39 ударних безпілотників.
Унаслідок масованої атаки РФ було повністю знищено Трипільську ТЕС у Київській області. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що ТЕС не була б знищена росіянами, якби в держави були сучасні системи ППО Patriot.
Генеральний директор Yasno Сергій Коваленко закликав українців економити електроенергію у вечірні години протягом усього 2024 року.
- Актуальне
- Важливе