На Закарпатті видають дозволи на перебування у прикордонній смузі: як отримати

Дозвіл ДПСУ на перебування у прикордонній смузі на Закарпатті можна отримати онлайн

Як повідомили на сторінці Закарпатської ОВА, подати заяву на оформлення документа можна на порталі Допомога Закарпаття, передає "Еспресо.Захід".

Спеціальний дозвіл ДПСУ для перебування у прикордонній смузі на Закарпатті окрім прикордонних загонів, можна отримати і на порталі "Допомога Закарпаття". Подати заяву на оформлення дозволу відтепер можна на порталі Допомога Закарпаття за посиланням.

"Заява надійде до прикордонного загону, який ви вказали під час заповнення онлайн-форми. Протягом 10 днів ваше звернення опрацьовуватиме орган ДПСУ", – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, у Закарпатській області такий дозвіл також можна отримати, звернувшись до штабів 27-го (м. Мукачево) та 94-го прикордонних загонів (м. Чоп). Дозвіл на перебування, проживання чи переміщення в прикордонній смузі діятиме у зоні відповідальності загону, який його видав. Наявність таких документів перевірятимуть з 1 травня. Додамо, що до зони відповідальності Чопського загону входять населені пункти Ужгородського району, а до Мукачівського загону – Берегівського, Хустського, Тячівського та Рахівського районів.

Чи входить населений пункт до 5-кілометрової прикордонної смуги, можна перевірити на онлайн-мапі порталу.

Дозвіл потрібен для тих жителів прикордонної смуги, які покидають межі міста чи села, йдуть до лісу, на пасовища, до водойм, їдуть у місця масового відпочинку у прикордонній смузі. У разі відсутності такого документа передбачений штраф.

Читайте також: Старт туристичного сезону на Шацьких озерах: чи потрібні відпочивальникам перепустки

Про дозвіл на перебування у прикордонній смузі

Раніше у Держприкордонслужбі повідомили, що у березні набув чинності наказ, яким затверджено форму рішень, які дають дозвіл на в’їзд, перебування, проживання, провадження робіт і пропуск у прикордонну смугу. Зокрема, зміни передбачають введення обмежень щодо вільного в'їзду, перебування, проживання, провадження робіт й пересуванні осіб у прикордонній смузі (на ділянці місцевості завширшки 5 кілометрів від лінії державного кордону).

Обмеження полягають у необхідності отримання дозволу особами, які планують перебувати у межах прикордонної смуги.

Водночас до прикордонної смуги не включаються населені пункти і місця масового відпочинку населення.

Окремо визначено категорію осіб, яким такі дозволи отримувати не потрібно. Зокрема, дозволи не потрібні: