Еспресо. Захід

На Закарпатті після півторарічної перерви відновили видобуток солі

Наталія Фанок
17 листопада, 2025 понедiлок
08:56

Видобування камʼяної солі на Тереблянському родовищі в Закарпатській області відновили після більш як півторарічної перерви

Зміст

Про це виданню Nadra.Info розповів співвласник ТОВ "Катіон Інвест", передає "Еспресо.Захід".

За його словами, з 7 листопада компанія поновила видобування камʼяної солі на Тереблянському родовищі в Закарпатській області.

"З п’ятниці почали видобувати наш продукт – сіль технічну для промислового переробляння. Отримали позитивний сертифікат від Держпродспоживслужби. Наступного тижня чекаємо на лабораторію ДерждорНДІ для фіксування видобутку солі з шахти Тереблянського родовища, відбору зразків для аналізу і видачі сертифікату відповідності", – повідомив Кондратьєв.

Він додав, що компанія заключила вже п’ять договорів з дорожніми службами на поставку солі – в Закарпатській області, а також на Львівщину і Житомирщину.

Нагадаємо, компанія ТОВ "Катіон Інвест" отримала спецдозвіл на користування Тереблянським родовищем камʼяної солі в 2017 р., будівництво шахти розпочала в 2022 р.

У серпні 2023 р. про "розробку родовища солі, яке може забезпечити всю Україну кухонною та технічною сіллю", заявляв президент України Володимир Зеленський.

У 2024 р. в "Катіон Інвест" планували виробити близько 60 тис. тонн технічної солі, а в 2026-му – вийти на проєктну потужність (450 тис. т/рік) і почати виробляти харчову сіль.

Але в березні 2024 р. будівництво шахти і видобування солі зупинилося через корпоративний конфлікт.

У вересні 2025 р. стало відомо про подання двома кредиторами (ТОВ "ВД "Центр фінансової інформації" і ТОВ "Закарпатська видобувна компанія") заяв щодо банкрутства ТОВ "Катіон Інвест". Жодну з них суд не задовольнив. 

  • Після окупації військами РФ в 2022 р. Артемівського родовища камʼяної солі в Донецькій області (родовище вважають найбільшим в Євразії, його розробляло ДП "Артемсіль") , "Катіон Інвест" фактично є єдиним в Україні видобувачем камʼяної солі (з розсолів – сіль методом випарювання добувають в ДП "Солевиварювальний Дрогобицький завод" на Львівщині). 

Читайте також: Дрогобицька – найкраща з того, що є на ринку: експерти пояснили, чому через сіль можуть зіпсуватися закрутки

Теги:
Читайте також:
Львів
+21.9°C
  • Львів
  • Київ
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, понедiлок
8 червня
11:03
Рятувальник з Хмельниччини став чемпіоном світу з гирьового спорту
Рятувальник з Хмельниччини став чемпіоном світу з гирьового спорту
10:23
"За один протиповітряний бій вдалося знищити 12 повітряних цілей", – офіцер ПК "Захід" про роботу на Skynex
"За один протиповітряний бій вдалося знищити 12 повітряних цілей": офіцер ПК "Захід" про роботу на Skynex
09:34
Оновлено
Прощання з Героями
На Львівщині 8 червня попрощаються зі сімома полеглими військовими
09:04
Бійці 128 бригади показали, як знищують окупантів у бліндажах і лісосмугах
Жодне укриття не рятує: бійці 128-ї бригади показали, як знищують окупантів у бліндажах і лісосмугах
08:33
У християн східного обряду розпочався Петрів піст
У християн східного обряду розпочався Петрів піст: особливості періоду і скільки триватиме
2026, неділя
7 червня
21:53
троянди на все літо
На Львівщині 8 червня очікується хмарна погода з проясненнями, без опадів
21:37
На концерті Ірини Федишин у Галичі чоловік провалився під сцену під час освідчення
20:55
"Кручу педалі, щоб вони жили"
У Львові під час благодійного велопробігу зібрали 2 млн грн для дітей з онкозахворюваннями
19:45
Ексклюзив
сміттєпереробний завод у Львові
Новий підрядник сміттєпереробного заводу у Львові: як влада міста усуває польську компанію від виконання робіт
16:00
меморіальна дошка журналістам Миколі Ротману та Богдану Гарасимчуку
У Тернополі відкрили меморіальну дошку журналістам Миколі Ротману та Богдану Гарасимчуку
15:30
виявили партії літій-іонних акумуляторів на понад 1,2 млн грн
У "Краківці" виявили партії літій-іонних акумуляторів на понад 1,2 млн грн
14:51
Спільна українсько-польська експедиція у Львові
На Львівщині проведуть пошукові дослідження місць поховання жертв трагедії 1944 року
13:39
Інтерв’ю
Андрій куліков Рейнджер
Море відстані між фронтом і тилом. Інтерв'ю з оборонцем Маріуполя Рейнджером про Львів, справу Каганяк і суспільство
12:31
Ексклюзив
У Львові пройшов Прайд: учасники вимагають прав для ЛГБТІК+-військових та відкликання нового Цивільного кодексу
11:07
На Буковині під вагою понад 30 дітей обвалився підвісний міст
На Буковині під вагою понад 30 дітей обвалився підвісний міст: шестеро госпіталізовані
2026, субота
6 червня
14:45
Пілоти FPV дронів 14-ї волинської бригади знищили дві гармати, безпілотники і авто росіян
Пілоти FPV дронів 14-ї волинської бригади знищили дві гармати, безпілотники і авто росіян
13:49
Оновлено
Обмін полоненими 05.06.2026
Шестеро жителів Львівщини повернулися з російського полону: прізвища
13:31
Історичне панно "Збір винограду" з Погулянки у Львові реставрували й перенесли на територію Jam Factory
Історичне панно "Збір винограду" з Погулянки у Львові реставрували й перенесли на територію Jam Factory
13:01
У рейсовому автобусі на кордоні з Польщею вилучили 120 незадекларованих шкурок песця
У рейсовому автобусі на кордоні з Польщею вилучили 120 незадекларованих шкурок песця
Більше новин