![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347128_452946993_8073537746022878_23435014520408547_n_new_80x50_0.webp)
У церкві московського патріархату на Волині відмовили у молитві за упокій загиблого бійця
У церкві УПЦ МП села Столинські Смоляри не дозволили подати записку за упокій Героя Олександра Смолярчука, який загинув на війні з російськими окупантами, бо його відспівували у церкві ПЦУ
Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила дружина полеглого Героя Катя Смолярчук, передає "Еспресо.Захід".
Що відомо про інцидент
За словами Катерини Смолярчук, у храмі УПЦ МП села Столинські Смоляри на Волині відмовили у записці за упокій Героя Смолярчука Олександра Миколайовича, оскільки його відспівували в ПЦУ, а точніше у Церкві святого Архистратига Михаїла міста Любомль.
"Сьогодні в мене буде коротенький пост, це звернення до певного кола осіб, а точніше Столинсько-Смолярської громади. Вчора я почула дещо, що не дає спокою, що обурило мене, нашу сім’ю. Я не збираюсь мовчати… На днях в церкві УПЦ МП села Столинські Смоляри хотіли подати за упокій душі мого коханого, підполковника Смолярчука Олександра Миколайовича, на що отримали відповідь, що не впишуть, оскільки мого чоловіка відспівували в ПЦУ, а точніше Церква святого Архистратига Михаїла міста Любомль. Я як це почула, мене розірвало на шматки… Мій чоловік загинув захищаючи вас на російсько-українській війні, він віддав життя, він лишив найцінніше, свою сім’ю, і полинув до Бога…" – пише жінка.
За її словами, чоловік народився у цьому селі, зростав, прислуговув в церкві.
Що відомо про загиблого Героя
Загиблий захисник Олександр Смолярчук народився 1982 року, проживав у місті Любомль Ковельського району. Він був начальником відділення організації охорони, патрульно-постової служби, розшуку та діяльності Військової служби правопорядку в гарнізонах Луцького зонального відділу Військової служби правопорядку військової частини А0583. Олександр Смолярчук пішов у ЗСУ добровольцем.
Воїн поліг у бою 17 лютого 2024 року в Куп'янську на Харківщині, мужньо виконавши свій військовий обов'язок.
Про інші інциденти УПЦ МП
Нещодавно у смт Виженка, що на Буковині, священник УПЦ МП не впустив родину з тілом загиблого захисника до церкви і відмовився відспівувати службу. Відтак його відспівували біля церкви священники Православної Церкви України.
Також на Буковині священники УПЦ МП відмовилися молитися на похороні загиблого воїна. Інцидент трапився у селі Коровія. Богослужіння там править парафія московського патріархату румунською мовою.
А у селі Волошки на Волині священник УПЦ МП вдарив священника ПЦУ. Інцидент трапився перед самим входом у храм. На місці на той час була поліція, колотнечу самі ж віряни знімали на відео.
- Актуальне
- Важливе
![крига Генрі Форда крига Генрі Форда](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347102_453096945_910218067808766_1565905754232653360_n_new_80x50_0.webp)
![Портрет Августина Волошина Портрет Августина Волошина](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347086_photo_2024-07-12_10-39-16-91_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332685_zsu_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347068_pol65_new_80x50_0.webp)
![Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347048_IMG_20240726_132656_402_new_80x50_0.webp)
![На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347032_66a365c219eed608879982_new_80x50_0.webp)