У Києво-Печерській лаврі освятили ікони, створені на Афоні за кошти волинського бізнесмена
В Успенському соборі Києво-Печерської лаври освятили два образи – Ісуса Христа і Пресвятої Богородиці, які для храму виготовив бізнесмен і благодійник з Волині Юрій Матчук
Про це повідомляють на сторінці Волинської єпархії Православної Церкви України.
"В цьому храмі відбулося урочисте Богослужіння, у якому взяла участь делегація нашої єпархії. Божественну Літургію очолив Митрополит Київський і всієї України Епіфаній. На початку Відправи звершено чин прославлення як преподобного архімандрита Києво-Печерської лаври Єлисея Плетенецького, якого недавно рішенням Священного Синоду приєднано до лику місцевошанованих у Київській єпархії святих, а також освяту двох образів – Ісуса Христа і Пресвятої Богородиці. Ікони для храму виготовлено коштом і стараннями благодійника з Волині Юрія Матчука", – йдеться у дописі.
Священнослужителі розповідають, що хоча образи є сучасними, вже мають свою історію.
"На їх виготовлення пішло більше року. В січні 2023-го, коли лавра почала шлях возз’єднання з Православною Церквою України і наше духовенство зайшло до Успенського собору, було помічено, що не вистачає деяких ікон та начиння. Тоді ж п. Юрій виявив бажання пожертвувати ікони для цього дому Божого", – зазначено у дописі.
У жовтні минулого року відбулася перша поїздка на Святу гору Афон, де замовили ікони в монастирі Ксенофонт. Писанням святинь займався відомий монах Лука, що, до речі, причетний до виготовлення й оформлення Томосу.
"У вересні цього року образи привезли в Україну. Друга подорож проходила під проводом єпископа Бориспільського Авраамія, намісника Києво-Печерської Лаври. Так повертається дух афонського чернецтва в українську обитель, яку заснував преподобний Антоній Печерський, прибувши до Києва після подвижництва на цій святій горі", – додали у єпархії.
Волинського бізнесмена і мецената нагородили орденом апостола Андрія Первозваного.
- Раніше ми писали, що зображення волинських бізнесменів створили на стінах у верхньому храмі Кафедрального собору святої Трійці у Луцьку. Після розголосу найвідоміший із намальованих Ігор Палиця нібито сам попросив демонтувати фреску із зображенням його обличчя.
- У Волинській єпархії ПЦУ пообіцяли змінити форму пошанування жертводавців, а станом на сьогодні зображення Ігоря Палиці та інших бізнесменів на стінах храму вже замалювали.
- Крім того, розписи Свято-Троїцького кафедрального собору Луцька, на яких впізнали обличчя місцевих бізнесменів, вивчатиме робоча комісія Священного синоду ПЦУ.
- Актуальне
- Важливе