Після лікування зубів 3-річний хлопчик з Луцька потрапив у реанімацію з розривом трахеї
Під час процедури стоматологи пошкодили трахею хлопчика, що призвело до серйозних проблем із диханням
Про це повідомили на сторінці київської дитячої лікарні "Охматдит", передає "Еспресо.Захід".
У київському "Охматдиті" медики врятували 3-річного Луку, який після візиту до стоматолога у рідному місті потратив у реанімацію. Хлопчик був у критичному стані.
Обличчя набрякало і дитина важко дихала
У Луцьку хлопчику проводили стоматологічне лікування зубів під наркозом з інтубацією трахеї. Вже по дорозі додому після процедури мама Луки помітила, що у хлопчика почало боліти горло, а його шия, голова та обличчя почали сильно набрякати, дихання дитини стало утрудненим. Тому вони терміново звернулися до місцевої лікарні.
Після проведених рентгенівських обстежень та КТ, лікарі виявили накопичення повітря в середостінні, під шкірою голови, шиї, грудної клітки. Це свідчило про порушену цілісність дихальних шляхів у хлопчика. Тому вже наступного дня Лука був терміново доставлений до столичного "Охматдиту".
Фото: НДСЛ Охматдит
Критичний стан і термінова операція
Вже у Києві під час КТ, рентгенівських обстежень та бронхоскопії у дитини виявили розрив трахеї. Дефект був розташований на задній стінці трахеї, півтора сантиметра нижче голосових зв'язок. Довжина розриву становила 2,5-3 сантиметри.
Того ж дня провели термінову операцію. Медики успішно зашили та відновили цілісність трахеї. Під час операції спеціалісти використовували бронхоскопію для контролю якості швів та забезпечення надійності з'єднань.
Фото: НДСЛ Охматдит
Через 48 годин після операції Луку перевели на самостійне дихання. На третій день після втручання хлопчик був переведений з реанімації у відділення, а вже через 11 днів виписаний додому.
Чим небезпечна травма
"Небезпека цієї травми полягає в тому, що розрив трахеї загрожує життю. Повітря виходить за межі дихальних шляхів і накопичується в середостінні під тиском. При кожному вдосі повітря потрапляє туди, але не може повернутися назад. Відбувається стискання внутрішніх органів – серця і легень. Це може призвести до дихальної недостатності або навіть до задихання", – пояснює дитячий хірург, професор Євген Олегович Руденко.
Фото: НДСЛ Охматдит
При подібних травмах дуже важливо швидко звернутися по медичну допомоги, оскільки хірургічне втручання є ефективним лише в перші дні після травми. Якщо діагноз ставиться пізніше, хірургія може бути пов'язана з серйозними ускладненнями.
Як почувається хлопчик
Зараз Лука почувається добре, продовжує радіти життю, відвідувати садочок і гратися з друзями. Мама розповідає, що найбільше дитина любить бавитися машинками, малювати та кататися на гойдалках.
- У Львові успішно провели трансплантацію кісткового мозку 7-річному хлопчику, у якого виявили рак.
- Актуальне
- Важливе