На Волині оштрафували за змови на тендерах фірми депутата облради та сина колишнього дорожника
Антимонопольний комітет України оштрафував за змови під час 16 державних тендерів дві великі волинські компанії – товариство з обмеженою відповідальністю "Аміла" депутата Волинської обласної ради Романа Микитюка та Ковельське шляхово-будівельне управління №63 сина колишнього начальника Служби автомобільних доріг у Волинській області Миколи Настіна
Про це повідомили у виданні Сила правди, передає "Еспресо.Захід".
Компанії внесли до "чорного списку"
Кожне підприємство повинне сплатити по 1,088 мільйона гривень штрафу. Також компанії внесли до так званого "чорного списку" АМКУ, тож упродовж трьох наступних років розпорядникам бюджетних коштів заборонено укладати з ними угоди.
Відповідне рішення ухвалила адміністративна колегія Західного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України 28 жовтня.
Антимонопольники встановили змову між компаніями під час участі у 16 конкурентних закупівлях впродовж 2017-2020 років, які проводили Управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства Ковельської міської ради, Служба автомобільних доріг у Волинській області, Департамент інфраструктури та туризму Волинської облдержадміністрації, Департамент регіонального розвитку та житлово-комунального господарства Волинської облдержадміністрації та державне підприємство "Служба місцевих автомобільних доріг у Волинській області". Очікувана вартість цих тендерів склала майже 63 мільйони гривень і стосувалися вони здебільшого будівництва, ремонту, експлуатаційного утримання шляхів на Ковельщині та Турійщині.
Справу щодо змови цих фірм антимонопольники відкрили ще у 2021 році. Досліджуючи тендерні успіхи компаній, антимонопольники встановили, що вони подавали на торги однаково оформлену документацію, подавалися пропозиції і завантажували документи в систему майже завжди в один день та зі спільних IP-адрес, користувались однаковим програмним забезпеченням для підготовки кошторисів, а також мали спільну господарську діяльність – у 2019 році "Ковельське ШБУ № 63" було субпідрядником у "Аміли". Їхні узгоджені дії призвели до спотворення результатів торгів, тож на підприємства наклали штрафи. Кожна компанія має сплатити по 1 мільйону 88 тисяч гривень.
Відповідно до законодавства, наступні три роки замовники не матимуть права укладати договори з цими фірмами.
Про власників
Компанія "Аміла" належить депутату Волинської обласної ради чотирьох скликань Роману Микитюку (фракція партії "За майбутнє"), який раніше був керівником Ягодинської митниці. Крім дорожно-ремонтної фірми «Аміла», він має однойменне фермерське господарство та екопарк у Турійському районі.
Основними власниками "Ковельського ШБУ №63" є син колишнього начальника Служби автомобільних доріг у Волинській області Микола Настін та керівник підприємства – ковельчанин Ігор Пець.
Впродовж 2016-2024 років ТОВ "Ковельське ШБУ №63" загалом отримало майже пів тисячі державних замовлень на 803 мільйони гривень. Сукупний дохід компанії у 2023 році становив майже 120 мільйонів гривень, а за 6 місяців 2024-го – 42 мільйони гривень.
ТОВ "Аміла" впродовж 2016-2024 років отримало 252 державних замовлення на 297 мільйонів гривень. Сукупний дохід компанії у 2023 році становив майже 74 мільйони гривень, а за 6 місяців 2024-го – 27,5 мільйона гривень.
- До слова, у АМКУ стверджують, що львівське комунальне підприємство встановило умову, за якою міська рада погоджувала підключення систем водопостачання до об’єктів будівництв, що є порушенням низки законів
- Актуальне
- Важливе