Іноземка ледь не втратила нерухомість в Ужгороді та столиці на понад 21 млн грн: у схемі шахрайства підозрюють киян
Правоохоронці викрили схему, за якою кияни переписали на себе квартиру та паркомісце громадянки Азербайджану та планували її продати
Про це повідомили у пресслужбі Закарпатської обласної прокуратури, передає Еспресо.Захід.
Йдеться про нерухомість в одній з новобудов Ужгорода та квартиру в Києві, які оцінюють у понад 21,3 млн грн. Викрили п’ятьох фігурантів схеми: працівника столичного комунального підприємства, його співмешканку, сина та двох знайомих, які стали співучасниками.
Щоб створити видимість законності, підозрювані підробили дві довіреності які нібито посвідчив нотаріус із Монако. Перший документ надавав право одній з учасниць схеми представляти інтереси азербайджанки в Україні, на цій підставі вдалось штучно зробити іноземку одноосібною власницею компанії та внести нерухомість як статутний капітал компанії. На підставі другої довіреності та ж підозрювана отримала право діяти від імені іноземки, яка стала власницею підприємства. Так фігуранти планували згодом перепродати майно й отримати кошти.
Таким чином зловмисники заволоділи квартирою та паркомісцем в Ужгороді, втім не встигли перейти до квартири в столиці та перепродажу через накладений прокурором арешт. У Києві, його області та Чернігові провели дев’ять обшуків: вилучили автомобіль, мобільні телефони, комп’ютерну техніку, підроблені документи, печатки, велику кількість кліше до них та інші речові докази.
П’ятеро фігурантів отримали підозру в замаху на шахрайство у змові в умовах воєнного стану й особливо великому розмірі. Усі затримані отримали запобіжний захід: тримання під вартою з альтернативною заставою від 5 до 11 мільйонів гривень, ініціювали арешт їхнього майна. Правоохоронці встановлюють усіх осіб, причетних до схеми.
Примітка: За ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
- Колишнього депутата Хмельницької облради підозрюють у масштабній шахрайській кредитній схемі на 185 млн грн.
- Актуальне
- Важливе