Культурна цінність: міська рада Тернополя відмовилась демонтувати панно з радянськими солдатами

У Тернополі міська влада відмовилась демонтувати панно-мозаїку з радянськими солдатами з фасаду палацу спорту, пояснивши, що воно не підпадає під закон про декомунізацію

 Про це повідомили на сторінці організації "Деколонізація. Україна".  

"Зрадонька з Тернополя. Тут міська рада відмовилася демонтувати панно із зображенням совєтських солдатів. Після тотального очищення Львівщини, важко уявити, що таке досі можуть оберігати на Галичині", – написали на сторінці організації, оприлюднивши скрін відповіді Тернопільської міської ради на звернення Вадима Познякова щодо демонтажу мозаїчного панно на фасаді будівлі КП "Тернопільський палац спорту".

Читайте також: Коли суспільство було налякане ворогом під Києвом, декомунізація відбувалась активніше, ніж тепер, – Вадим Поздняков

"У 2019 році на адресу Тернопільської міської ради надходило звернення громадян міста Тернополя з пропозицією демонтувати панно-мозаїку у рамках декомунізації на фасаді будівлі Палацу спорту за адресою бульвар Данила Галицького, 2. З метою розгляду даного питання працювала відповідна комісія, за результатами роботи якої було визначено, що зображення на панно-мозаїці не підлягає декомунізації згідно з п. 4 с. 1  Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”  від 9.04.2015, оскільки не містить поєднання серпа та молота, серпа, молота та п'ятикутної зірки, плуга (рала) молота та п’ятикутної зірки, – йдеться у відповіді Тернопільської міської ради.

Окрім того, у міськраді зазначили, що отримали лист від очільника Тернопільської спілки художників про те, що це панно "становить культурну цінність та унікальність (автор Дмитро Шайнога, заслужений діяч мистецтв України, репресований на Сибір), втручання без дозволу автора (нині померлий) у дану композиційну роботу не є можливим".