Масштабна корупційна схема у ТЦК на Тернопільщині: посадовці "заробляли" до $150 тис. на місяць
Службовцям районного ТЦК з Тернопільщини, які за гроші "вирішували питання" для військовозобов’язаних, повідомили про підозру
Про це повідомляє Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону, передає "Еспресо.Захід".
Правоохоронці викрили корупційну схему отримання хабарів виконувачем обов’язків начальника відділу та головним спеціалістом мобілізаційного відділення районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Тернопільській області.
Працівники ТЦК брали хабарі за "вирішення питання" військовозобов’язаних
Зокрема, в.о. керівника підозрюють у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди, а його підлеглого – у зловживанні впливом.
За даними слідства, 42-річний в.о керівника вимагав у громадянина скретч-картки на паливо, вартістю майже 15 тисяч гривень, за "вирішення питання" про не вручення повістки його брату та не доставлення його в ТЦК та СП для проходження ВЛК.
Водночас 54-річний головний спеціаліст вимагав від військовозобов’язаного 1500 доларів та 200 літрів дизпалива, ціною 12 тисяч гривень, за оновлення військово-облікових даних та проставлення коду без проходження ВЛК та прибуття до ТЦК.
Заробітки посадовців ТЦК сягали $150 тис. на місяць
За даними Національної поліції у Тернопільській області, у місяць "заробітки" зловмисників становили від 100 000 до 150 000 доларів.
"Кожна послуга, яку "надавали посадовці", мала свою ціну. Сума коливалася від тисячі до 15 тисяч доларів, – розповів начальник ГУНП в Тернопільській області Сергій Зюбаненко. – За оновлення військових даних із проставленням відповідного штрихкоду в тимчасовому посвідченні військовозобов’язаного, а також з перспективою уникнути мобілізації хотіли до 2000 доларів".
Від 5000 до 15 000 тисяч доларів "коштував" вплив на членів ВЛК з метою списання з військової служби, а також за допомогу у переведенні з бойових частин в тилові з перспективою звільнення з війська.
У ході досудового розслідування працівники поліції встановили, що організатору незаконних заробітків допомагали п'ятеро спільників.
Правоохоронці виручили у підозрюваних великі суми готівки
У ході 37 санкціонованих обшуків вилучено 1 800 000 гривень, 82 000 євро, 96 000 доларів, чорнову документацію, паливні картки, транспортні засоби, мобільні телефони, сім-карти та інші речові докази.
Фото: Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону
Наразі спецпрокурори скерували до суду клопотання про обрання для військових міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Їм загрожує від 5 до 10 років ув’язнення з трирічним позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю з конфіскацією майна.
Примітка: відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
- Ми повідомляли, що у вівторок, 23 липня, під час засідання ради оборони Тернопільської ОВА правоохоронці спецпідрозділу КОРД затримали одного з військових комісарів області.
- Актуальне
- Важливе