На Тернопільщині виявили 10 стихійних сміттєзвалищ: лише одне з них має площу 30 тис. м кв.
Площа засмічень на території громади становить понад 56 347 м2. Місцеву селищну раду зобов'язали ліквідувати стихійні сміттєзвалища
Про це повідомляє Державна екологічна інспекція у Тернопільській області, передає "Еспресо.Захід".
Під час обстеження території Залозецької громади на Тернопільщині, фахівці виявили низку порушень в управлінні відходами. На території сіл: Гаї-Розтоцькі, Панасівка, Нетерпинці, Білоголови, Чистопади, Загір’я виявили скидання різного роду відходів (пластикові пляшки, пакети, скло, коробки, залишки будівельних відходів тощо).
Результатом цього стало утворення 10 масштабних стихійних сміттєзвалищ.
Як зазначили спеціалісти, тільки одне з них займає 30 000 м2. Загалом площа засмічень на території громади становить понад 56 347 м2.
Залозецьку селищну раду зобов'язали ліквідувати стихійні сміттєзвалища та вжити інших необхідних заходів, передбачених вимогами статті 26 Закону України "Про управління відходами".
У Державній екологічній інспекції також наголосили, чим небезпечні такі осередки з відходами.
"Стихійні сміттєзвалища є одними із основних джерел забруднення навколишнього природного середовища. Жоден із таких самовільно створених пунктів скидання відходів не обладнаний відповідним чином, продукти гниття і розпаду потрапляють у ґрунт і ґрунтові води, які є джерелом водопостачання для багатьох мешканців", - зазначили екологи.
Вони також додали, що температура гниття подекуди настільки висока, що часто призводить до їх займання, до того ж у повітря викидається неймовірна кількість шкідливих речовин. Крім того, такі звалища сміття є середовищем для розмноження комах та гризунів, які є збудниками та переносниками різних інфекційних захворювань, таких як лептоспіроз, сказ, енцефаліт, чума тощо.
Також вважається, що газ метан, який виділяється органічними відходами на звалищах, сприяє глобальному потеплінню.
-
В Ужгороді запрацював ще один екологічний острівець. Тут можна здати як вторсировину (папір, пластик, картон, скло, алюмінієві банки, батарейки), так і великогабаритні відходи, будівельне й ремонтне сміття.
- Актуальне
- Важливе