На Тернопільщині у селі Заболотівка відкрили музей щітки
24 січня у селі Заболотівка Чортківського району відкрили унікальний музей щітки. В цьому краї з давніх-давен майстри займалися виготовленням різноманітних щіток
Про це повідомили у Чортківській районній державній адміністрації, передає "Еспресо.Захід".
"Важливо, що в час повномасштабної війни ми показуємо москалю, що не даємо знищити нашу культуру. Висловлюю слова великої вдячності жителям Нагірянської громади за єдність у добрих намірах та за збереження народних традицій із минулого", - зауважила начальниця відділу з гуманітарних питань Чортківської РВА Галина Зеновіївна.
Зазначається, що кімнати музею оздобленні не лише ремеслом щіткарства для виготовлення щіток, а й експонатами минувшини, які зберігали жителі села Заболотівка і це все прикрашено роботами із вишивки.
У приміщенні також є куток, який присвячений подіям сьогодення – тут зберігаються фото сучасних захисників громади.
За словами старости села Заболотівка Марії Гаджали, в сиву давнину важливе місце у житті жителів даного села завжди відігравала щітка, щітка як інвентар для побілки приміщення. Для її виготовлення потрібна спеціальна осока, яку було не так просто зібрати та підготувати для ремесла.
Усім цим мистецтвом таки зуміли опанувати заболотівчани та передати своїм нащадкам.
Історик Марія Баглей розповіла присутнім, що перша згадка про цей край датується ще у далекому XV ст.
Місцевий отець Ігор Лесюк освятив та благословив приміщення та жителів села.
- До слова, у неділю, 2 лютого, у Львові у Музично-меморіальному музеї Соломії Крушельницької презентують частину оновленої експозиції після ремонту
- Актуальне
- Важливе