На Тернопільщині підлітки викопали на городі дзвін зі срібла, якому 250 років
На Тернопільщині двоє підлітків викопали на городі церковний дзвін XVIII століття. Його передали до храму в селі Криниця
Про це Суспільному розповів житель села Криниця Станіслав Данчук, передає "Еспресо.Захід".
Дзвін знайшли два брати Станіслав та Юрій Данчуки і передали до церкви. Під час служби в церкві Різдва Пресвятої Богородиці освятили дзвін.
"Дзвін має вагу 21 кілограм, він залитий сріблом", — каже житель села Криниця Станіслав Данчук.
Хлопці розповідають, після того, як відкопали знахідку, шукали інформацію про неї в інтернеті. За словами Станіслава, дізналися, що ще один такий дзвін із написом "Око Боже" зберігають в музеї у Запоріжжі.
"Викопуємо і бачимо що був напис "Рука божа". Зразу був такий адреналін сильний, кричали. Потім взяли його почистили і сказали священнику, що хочемо його віддати в церкву. Я думаю, що ми зробили правильно. Бог нам дасть здоров’я", — говорить житель села Криниця Станіслав Данчук.
Імовірно, дзвін відлили у 1778 році
Завідувач відділу історії обласного центру пам’яток культурної спадщини Володимир Салук розповів, що історію дзвону та звідки він у селі, потрібно дослідити. Згідно з переписом населення 1880 року на цій території проживало лише 10 українців та більше як 5 тисяч поляків.
"Дзвін дуже давній. Він в хорошому стані, трішки зеленувато-бронзовий. Він за розмірами середній, адже на дзвіниці є декілька дзвонів. Окрім двох слів "Року Божія 1778" більше написів на дзвоні не спостерігається".
Настоятель храму Антон Вербовий каже, п’ять років тому селяни також знайшли дзвін. Зараз він на дзвіниці біля церкви.
"Ми плануємо цей дзвін повісити разом з іншими дзвонами, де є вже готове місце для нього".
За те, що знахідку передали церкві, хлопцям вручив подяку від Тернопільської ОВА заступник директора департаменту культури та туризму Ігор Кульчицький.
- До слова, у 361-річній дерев'яній церкві на Львівщині відновлюють унікальні розписи. Йдеться про пам’ятку архітектури національного значення, розташовану в селі Ісаї, що на Самбірщині
- Актуальне
- Важливе