На Рівненщині у 37 разів зросла захворюваність на кашлюк. У чому причина
За 2 місяці поточного року в області зареєстровано 111 хворих (9,7 вип. на 100 тис. нас.) і це у 37 разів більше ніж за аналогічний період минулого року
Про це повідомляє Рівненський обласний центр контролю та профілактики хвороб, передає "Еспресо.Захід".
Хворіють на кашлюк переважно діти (108 вип.). Найбільш вразливою віковою групою є діти до року (123,8 вип. на 100 тис. нас.) та діти від 1 до 4 років (72,7). Захворювання протікає переважно в середній формі важкості (72% всіх захворілих), а також у легкій (24%) та важкій (4%). Найвища захворюваність у поточному році реєструється у Старосільській територіальній громаді Сарненського району (149,6 вип. на 100 тис. населення), Зорянській ТГ Рівненського району (65,7 вип. на 100 тис. нас.) та Каноницькій ТГ Вараського району (59,5).
"Основна причина захворюваності - це невиконання профілактичних щеплень. Серед захворілих у поточному році 73% не щеплені або не мають чергового щеплення проти кашлюку. В області незадовільно проводяться щеплення проти кашлюку дітям, які в минулих роках своєчасно не отримали планові щеплення. За 2023 рік вакцинацією проти кашлюку вакциною АКДП охоплено лише 53,0% дітей старше року, та лише 74,9% дітей у віці старше двох років отримали ревакцинацію проти кашлюку", - пишуть у відомстві.
Читайте також: У Львові від надскладного захворювання вилікували 6-річну дівчинку з Закарпаття
Тож, запобігти кашлюку можна завдяки вакцинації. Відповідно до Національного календаря щеплень, вакцинувати дітей для профілактики кашлюку необхідно у віці 2, 4, 6 і 18 місяців.
Для вакцинації дітей проти кашлюку можуть використовуватися вакцини як з ацелюлярним (АаКДП), так і з цільноклітинним (АКДП) кашлюковим компонентом. АКДП містить цілі вбиті клітини збудника кашлюку, а АаКДП містить безклітинний, або ацелюлярний, кашлюковий компонент. Обидва типи вакцин формують у щеплених дітей стійкий імунітет проти кашлюку, дифтерії та правця, проте існують дослідження, які демонструють перевагу АКДП-вакцини у формуванні тривалого імунітету від кашлюку. Тому ВООЗ рекомендує країнам з низьким рівнем охопленням щепленнями (до яких, на жаль, належить і Україна) використання вакцини з цільноклітинним кашлюковим компонентом (АКДП).
- Актуальне
- Важливе