Судитимуть посадовців Карпатського нацпарку, які привласнювали кошти туристів за сходження на Говерлу
Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо заступника директора Карпатського Національного природного парку та касира
Про це повідомили у ДБР, передає "Еспресо.Захід".
Деталі справи
Заступника директора Карпатського Національного природного парку оформив свого знайомого на роботу касиром з продажу квитків на туристичному маршруті при підйомі на Говерлу. Чоловік не видавав частину чеків туристичним групам та окремим туристам. Також він щодня звітував керівнику про суми зібраної необлікованої готівки та відвозив її в офіс до заступника директора. Далі вони ділили кошти між собою.
За день "ділки" отримували від 30 тис. до 60 тим. грн
Денний виторг ділків складав щодня щонайменше 30 тисяч грн. Найбільш "врожайним" був період з кінця серпня до початку вересня, коли чимало груп підіймаються на Говерлу з нагоди Дня Незалежності України. Тоді ділки клали до кишені по 50-60 тисяч грн на день. Протиправна схема діяла з червня до жовтня 2023 року. Економічною експертизою було доведено, що таким чином посадовці привласнили не менше 617 тисяч гривень.
Заступник директора та касир можуть отримати до 8 років тюрми
Заступника директора та касира обвинувачують у привласненні чужого майна шляхом зловживання службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб (ч. 4 ст. 191 КК України). Передбачене статтею покарання – позбавлення волі на строк до восьми років. Заступника директора усунено від виконання обов’язків, а касира звільнено з роботи. Також обом фігурантам суд обрав запобіжний захід – домашній арешт. Заявлено цивільний позов до обвинувачених з метою відшкодування завданих збитків.
Інші справи, пов'язані з керівництвом Карпатського нацпарку та біосферного заповідника
У грудні 2023 року стало відомо, що начальника та інспектора природоохоронного науково-дослідного відділення Карпатського національного природного парку підозрюють у незаконній вирубці дерев на понад 426 тисяч гривень. Вони заготовляли лісодеревину під виглядом дров та реалізовували її за грошову винагороду. У грудні 2022 року спільники без дозвільних документів здійснили порубку дерев породи "бук", які перевозили для продажу. Під час перевезення деревини їх викрили правоохоронці. Щоб приховати протиправну діяльність посадовець пред’явив працівникам поліції фальшиву накладну.
У травні правоохоронці у Закарпатській області викрили керівництво заповідника, яке незаконно зменшило виплати за користування землею на 6,2 млн гривень. Підозрюваними виявилися директор та головний бухгалтер Карпатського біосферного заповідника. Посадовці використовували зекономлені кошти, зокрема, на виплату премій собі та працівникам заповідника.
- Актуальне
- Важливе