"Нацист з Прикарпаття вбив пенсіонера на Курщині: російські медіа поширюють черговий фейк
Російські медіа масово поширюють відео, на якому буцімто українські військові у касках з нацистською символікою принижують літнього чоловіка у Курській області
Як розповідає видання Галка, "український фашист" у російських фейках виявився уродженцем Городенки, який нібито вбив пенсіонера в Курській області, передає "Еспресо.Захід".
На одному з російських z-каналів було опубліковано відео з начебто знущаннями з російського пенсіонера бійців Збройних сил України. В кадрі було видно дороговказ з напрямками на Бєлгород і Кореневе Курської області.
Боєць на відео вдягає німецьку каску з символікою "CC" та звертається до місцевого мешканця, який опинився поруч, використовуючи німецькі слова чи "німецький" акцент (як це було заведено показувати у радянських фільмах про війну), відзначають у виданні.
У розвиток сюжету пропаганда поінформувала про те, що боєць на відео – "бандерівець" з Городенки Івано-Франківської області Василь Данилюк.
За упіймання "бандерівських недобитків" нагороду у п’ять мільйонів рублів оголосив голова партії ЛДПР Леонід Слуцький. Оголошення про це широко розтиражовали в Росії.
"Галка не змогла знайти жодного підтвердження реакції в ООН на скандальне відео крім новин на російських сайтах", - відзначають у виданні.
Що сталося насправді
Центр протидії дезінформації (робочий орган Ради національної безпеки і оборони України) стверджує, що провів ідентифікацію особи на відео.
"Верифікувавши інформацію в Міністерстві внутрішніх справ України, Центр протидії дезінформації повідомляє, що "ідентифікована" рашистами особа не має жодного відношення до подій на резонансному відео", - йдеться у повідомленні.
Поліція міста Київ отримала заяву від місцевого мешканця про те, що йому у месенджери почали надходити погрози фізичною розправою та вбивством. Поліцейські встановили, що фото, персональні дані та мобільний номер телефону цього громадянина були розповсюджені проросійськими пропагандистськими TG-каналами й пабліками з твердженням, що це саме він зображений на згаданому відео.
За результатами першочергових слідчих дій було встановлено, що киянин не покидав території столиці. Також зовнішність і голос чоловіків, зафіксованих на відео, не збігаються із зовнішністю та голосом заявника. Встановлено, що поширена інформація є фейком, а сам чоловік не має жодного відношення до подій на відео.
Крім того, для більшої правдоподібності своїй брехні рашисти створили чоловіку сторінку у забороненому в Україні "ВКонтакте" та пошту з російським доменом, яким в Україні не користуються.
- До слова, як нещодавно писав Центр протидії дезінформації, на фоні подій у Курській області російська пропаганда активізувала наративи про буцімто розкол між військовим та політичним керівництвом України
- Актуальне
- Важливе