
На Говерлу можуть збудувати підйомник, – директор Карпатського нацпарку
У Карпатському національному природному парку розглядають можливість будівництва підйомника на Говерлу
Про це заявив директор НПП Степан Гошовський у телевізійному репортажі на каналі "1+1", присвяченому розвитку Карпатського національного парку.
Як пояснив Степан Гошовський, це може допомогти зберегти біорізноманіття і запобігти ерозії ґрунтів.
"Ми розглядаємо питання щодо будівництва на гору Говерлу, найвищу точку України, підйомника. Це дозволить зменшити антропогенне навантаження на ґрунт, запобігти його ерозії. Крім того, це створить безбар’єрний простір, даючи можливість людям з обмеженими можливостями вільно піднятися на Говерлу та побувати на найвищій точці України", – зазначив він.
Проте у Координаційному центрі громадського контролю Івано-Франківської області мають сумніви щодо мотивів такого будівництва. Там побоюються, чи не доведеться для цього вирубувати дерева, руйнувати той самий ґрунт, втручатися в унікальну екосистему Карпат, пише "Закарпаття 24".
Наразі площа Карпатського національного природного парку становить 505,1 км². На його території прокладено 28 туристичних маршрутів.
Читайте також: У Карпатському Свидовецькому заповіднику без дозволів розпочали попередні роботи для будівництва ВЕС
- На Закарпатті почали ремонтувати аварійну дорогу до Говерли.



- Актуальне
- Важливе













