Еспресо. Захід

Замість публічних звинувачень варто спрямувати зусилля на реальну підготовку об’єктів, – голова ОВА про вимкнення електрики у Львові 

7 січня, 2026 середа
14:32

Львівська обласна військова адміністрація у найближчі декілька днів проведе перевірку всіх об'єктів критичної інфраструктури

Зміст

Про це голова Львівської ОВА Максим Козицький написав у своїх соцмережах.

За його словами, Кабінет Міністрів України заздалегідь і публічно попереджав про зміну підходів до визначення критичності об’єктів електропостачання.

У липні 2024 року внесли зміни у Постанову, якими чітко визначили: до переліку об’єктів, які мають гарантоване пріоритетне електропостачання, належать об’єкти критичної інфраструктури з приєднаною потужністю від 100 кВт.

"Це рішення, про яке всі громади знали заздалегідь і мали достатньо часу, – понад рік, – щоб підготуватися:  встановити генератори, забезпечити запас пального, переглянути схеми резервного живлення, привести об’єкти у відповідність до нових вимог", – пише голова ОВА.

Він додав, що Львівська обласна військова адміністрація неодноразово офіційно інформувала органи місцевого самоврядування, у тому числі керівництво Львівської громади, про ці зміни та їхні наслідки.

"Протягом понад півтора року українські енергетики фактично робили неможливе – утримували живлення для об'єктів, які є критично важливими для громад області. Але зараз ситуація в енергосистемі – одна з найскладніших за весь час повномасштабної війни.

Перекладати відповідальність на Уряд постфактум і називати це "нонсенсом" – це не про захист містян. Це – популізм, який не додає жодного кіловата в мережу і жодного генератора в заклад.

Замість публічних звинувачень варто спрямувати зусилля на реальну підготовку об’єктів, прозоро прозвітувати громаді про виконання вимог і перестати шукати винних там, де рішення були відомі наперед. Енергетична стійкість – це спільна відповідальність. І вона починається не з постів у Facebook, а з конкретних управлінських рішень. 

З огляду на те, що окремі органи місцевого самоврядування фактично публічно визнали, що їхні звіти про готовність роботи критично важливих об'єктів в кризових умовах далекі від правди, Львівська ОВА у найближчі декілька днів проведе перевірку всіх об'єктів критичної інфраструктури", – йдеться в дописі Козицького.

Що відомо про вимкнення світла у Львові в медзакладах і на електротранспорті

Зазначимо, сьогодні вранці мер Львова Андрій Садовий заявив, що у Львові частину лікарень та електротранспорт перевели на графіки відключень електроенергії. Причиною, як зазначив мер, стало рішення уряду змінити підхід до визначення критичності підприємств, унаслідок чого медичні заклади та електротранспорт більше не мають статусу захищених від цих графіків.

"З цієї ночі у Львові від електроенергії відключено частину лікарень та весь комунальний електротранспорт. Це сталося через те, що Уряд змінив підхід до визначення критичності підприємств. Тобто тепер апарати штучного дихання, трамваї та тролейбуси мають працювати за графіками відключень. Це нонсенс!" – йшлось у дописі Садового.

Зокрема, через це у Львові частина тролейбусів і трамваїв змінила рух.

Згодом Садовий написав, що "мав розмову з пані прем’єр-міністеркою, в.о. міністра енергетики та міністром охорони здоров’я... Подачу електроенергії по частині обʼєктів критичної інфраструктури відновлено".

Заступниця Садового з гуманітарних питань Ірина Кулинич зазначила, що вночі міські лікарні Львова були змушені працювати за графіками відключень електроенергії на рівні зі звичайними споживачами. 

"Стаціонари, які потрапили під відключення з 00:00, оперативно перейшли на роботу від резервних джерел живлення. Усі критичні служби функціонували безперервно, пацієнти не залишилися без медичної допомоги, життєво важливе обладнання працювало у штатному режимі", – написала вона. 

Після цього ситуацію прокоментували й у Першому медичному об'єднанні Львова. Там написали, що дві лікарні об'єднання сьогодні на кілька годин були відключені від електропостачання - Лікарня Святого Луки і Лікарня Святої Анни. 

"Це відбулося всупереч рішенню уряду не поширювати планові графіки відключень на лікарні. Нас відключили від електропостачання попри те, що постійно в стаціонарі наших медзакладів перебуває 2100 пацієнтів, щодоби виконується до 150 операцій, в реанімаціях перебуває понад сотня пацієнтів, з них половина - на ШВЛ. Це без перебільшення була пряма загроза життю людей", - написали на facebook-сторінці медоб'єднання.

Теги:
Читайте також:
Львів
+16.2°C
  • Львів
  • Київ
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, середа
3 червня
22:54
На Львівщині 4 червня очікуються дощі та грози, місцями туман
22:32
військові
Львів 4 червня попрощається із загиблими воїнами Тарасом Лозинським, Віталієм Резніченком і Золтаном Лакатошем
21:40
врятували двох оленят
На Рівненщині надзвичайники врятували двох оленят, які опинилися у вогняній пастці
21:20
Збірна України з футболу
Уперше від початку повномасштабної війни збірна України з футболу провела відкрите тренування у Львові
20:30
Назарій Гусаков
Стан львів'янина Назарія Гусакова зі СМА, підозрюваного в шахрайстві, різко погіршився
19:58
мухомори
Дитина з Рівненщини отруїлася сушеними мухоморами, придбаними на сувенірному ринку в Яремчі
16:48
Військовослужбовець вимагав від клієнтів-ухилянтів щомісячно 20 тис. грн: на Волині викрили корупційну схему в ТЦК
13:55
через витік нафти забруднено 1 600 кв. м землі
На Львівщині через витік нафти забруднено 1 600 кв. м землі: судитимуть працівника підприємства
13:13
діти
Із вересня у 22 садочках Львова працюватимуть групи для дітей від одного року
12:35
Юрій Мозіль
Повернувся за пораненим побратимом: на війні загинув співробітник SoftServe львів’янин Юрій Мозіль
2026, вiвторок
2 червня
19:15
випускниця Софійка з СМА
У львівській школі випускниця зі СМА на колісному кріслі станцювала особливий вальс із однокласником
18:15
Роботу художника Івана Марчука "Щедра планета" продали на Sotheby’s за 96 тис. євро
17:32
Партнерський матеріал
благодійний тур гурту "Жадан і Собаки"
Компанія blago підтримує благодійний тур гурту "Жадан і Собаки": у Львові відбудеться великий концерт
17:08
у Львові іноземку засудили до 6 років
Передавала ворогу дані про ЗСУ та правоохоронців: у Львові іноземку засудили до 6 років ув'язнення
16:30
Георгій Мазурашу
Нардеп Мазурашу заявив, нібито на Буковині мобілізували громадянина Німеччини. У ТЦК прокоментували
15:26
У Львові затримали чоловіка, який поранив ножем військовослужбовця ТЦК
У Львові затримали чоловіка, який поранив ножем військовослужбовця ТЦК
14:58
На Закарпатті викрили працівника оборонного заводу
На Закарпатті викрили працівника оборонного заводу, який через батька в рф передавав секретні дані ворогу
14:34
Оновлено
Рятувальники ліквідовують наслідки ворожого обстрілу.
На Хмельниччині після нічної атаки 2 червня рятувальники ліквідували 4 пожежі на підприємствах
11:10
У Чернівецькій області виставили на продаж деревообробний комплекс, що працює з ринком ЄС
У Чернівецькій області виставили на продаж деревообробний комплекс, що працює з ринком ЄС
10:30
У Тернополі бригада медиків швидкої врятувала життя жінці
У Тернополі бригада медиків швидкої врятувала життя жінці
09:37
прощання з Героями
Львівщина 2 червня попрощається з одинадцятьма полеглими воїнами
09:05
Ремонт вул. Залізничної
Ремонт вул. Залізничної: у Львівавтодорі озвучили терміни завершення основних робіт
Більше новин