Що задекларувала віцепрем'єрка Ірина Верещук, яка була мером Рави-Руської на Львівщині
Віцепрем'єрка та міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук подала декларацію про доходи за 2022 рік
Перед призначенням у Кабмін Верещук була народною депутакою від партії "Слуга Народу".
Згідно з декларацією про доходи Верещук має у спільній частковій власності квартиру у Львові на 45 квадратних метрів. Зареєстрована міністерка в квартирі на 59 квадратних метрів – службову квартиру, яку Служба безпеки України надала співмешканцю Верещук Михайлові Кухаренку. Крім того, Кухаренко орендує в столиці ще дві квартири – одна майже на 200 квадратів, інша на 135. В обидвох цих помешканнях він проживає спільно з Верещук.
Окрім цього Ірина Верещук має дві земельні ділянки у селі Сопошин, недалеко від Львова, кожна з них майже по 2 гектари. Цивільний чоловік міністерки Михайло Кухаренко володіє земельною ділянкою, площею майже 900 квадратних метрів, у селі Лебедівка, під Києвом, трьома ділянками на Львівщині (в Городку на 800 квадратів та двома в Рава-Руській, кожна по 10 соток), а також земельною ділянкою в селі Чорноморка на Півдні України.
Ірина Верещук має автомобіль TOYOTA CAMRY, а Михайло Кухаренко VOLKSVAGEN TOUAREG.
У 2022 році зарплата міністерки в уряді склала 900 тис. грн. За сумісництвом у двох навчальних закладах Верещук отримала ще 76 тис. грн. Також діячка задекларувала 33645 грн страхових виплат
Співмешканець міністерки Михайло Кухаренко отримав у військовій частині більшу зарплату, ніж Верещук у Кабміні – понад 1,5 млн грн.
Готівкою Ірина Верещук зберігає 10 тис. доларів і 850 тис. грн, на рахунку в банку – 107 тис. грн.
Цікаво знати
Співмешканець Ірини Верещук Михайло Кухаренко – колишній заступник керівника Центру спеціальних операцій відділу "А" СБУ. Крім того його пов'язували з сектантською організацією "АллатРа", щодо якої Служба безпеки України проводила обшуки.
Журналістка і громадська діячка, ексдепутатка Тетяна Чорновол стверджувала, що Кухаренко був у будинку профспілок одним з учасників спецпідрозділу "Альфа", коли будинок підпалили і там загинули майданівці у 2014 році.
Ірина Верещук проходила службу на офіцерських посадах у Збройних силах України. У 2010 році її обрали міською головою Рави-Руської від партії "Сильна Україна" Сергія Тігіпка. Тоді ж вона присвоїла собі титул наймолодшого мера в Україні, хоча цю інформацію спростували журналісти. Своєї помилки вона, щоправда, не визнала.
2013 року виступала із сепаратистськими ідеями про підписання асоціації з ЄС лише з містом Рава-Руська.
Тоді ж зізнавалась у любові до державного устрою Росії та її президента. Тоді вона назвала Росію "авторитаризмом з демократичним обличчям" і додала: "Але якби в нас був такий Путін, я б за нього голосувала. Він робить для Росії добре".
2014 року балотувалася на виборах у Верховну Раду, але програла їх Володимиру Парасюку.
У 2015 році подала у відставку "через постійний тиск і звинувачення псевдопатріотів".
2019 року стала депутаткою Верховної Раді IX скликання за списком партії "Слуга народу". Членкиня Комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, голова підкомітету з державної безпеки та оборони. Упродовж кількох місяців була представницею уряду у ВРУ.
На місцевих виборах 2020 року була офіційним кандидатом на посаду мера Києва від партії "Слуга народу", проте провалила вибори, посівши п'яте місце. Натомість стала постійною героїнею мемів у соцмережах через екстравагантну передвиборну кампанію, зокрема політ над столицею з жовтою парасолькою.
У 2020 році стала другою, після Сніжанни Єгорової, у рейтингу рагулих року.
- Актуальне
- Важливе