
Обіцяли допомогу від держави: у Львові судитимуть шахраїв, які за допомогою фішингових сайтів викрали 1,6 млн з рахунків українців
Львів’янин з трьома спільниками за допомогою фішингових сайтів, які імітували сайти реальних фінансових установ, викрали з рахунків українців 1,6 млн грн
Про це повідомляє Львівська обласна прокуратура.
"На Львівщині судитимуть чотирьох учасників злочинної організації, які за допомогою фішингових сайтів заволоділи близько 1,6 млн грн громадян", – інформують у прокуратурі Львівської області.
Прокурори Львівської обласної та Галицької окружної прокуратури Львова завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт стосовно чотирьох учасників злочинної організації у шахрайстві (ч. 5 ст. 190 КК України). Трьом із них інкримінують пособництво у несанкціонованому втручанні в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж (ч. 2 ст. 361 КК України). Крім цього, одному чоловіку інкримінують створення злочинної організації та керівництво такою (ч. 1 ст. 255 КК України), решті співучасників – участь у злочинній організації (ч. 2 ст. 255 КК України).
викриття шахраїв у Львові, Фото: Львівська обласна прокуратура
За даними слідства, львів’янин, залучивши трьох знайомих, організував шахрайську схему заволодіння коштами українців. Зокрема, за допомогою так званих фішингових сайтів, які розповсюджувались у месенджері та соцмережі. Комунікували через створений ними чат у Telegram.
викриття шахраїв у Львові, Фото: Львівська обласна прокуратура
"Потерпілим пропонувалось отримати нібито грошову допомогу від держави та відомого благодійного фонду за умови введення особистих даних для авторизації в онлайн-банкінгу користувача. Проте насправді потерпілі перенаправлялись на фейкові сайти, які імітували сайти офіційних фінансових установ, де вони вносили номери банківських карток, паролі, логіни до своїх облікових записів", – розповіли у прокуратурі.
Таким чином шахраї отримували доступ до банківських акаунтів, що давало змогу перераховувати гроші на підконтрольні обвинуваченим рахунки. Далі за ці кошти купували криптовалюту.
За попередніми підрахунками потерпілим завдано близько 1,6 млн грн збитків. Фігурантів затримано.
"За результатами обшуків за їх місцем проживання правоохоронцями виявлено та вилучено комп’ютерну техніку, мобільні телефони та інші речові докази. Також арештовано рахунки та автомобіль преміум-класу", – повідомляють у прокуратурі.
авто шахраїв, Фото: Львівська обласна прокуратура
Досудове розслідування здійснювали слідчі Львівського районного управління поліції №1 Головного управління Нацполіції у Львівській області, оперативний супровід – УПК у Львівській області Департаменту кіберполіції Національної поліції України.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
- Раніше Буковині викрили шахрайський кол-центр, який організували двоє кримінальників. Працівники кол-центру телефонували клієнтам банків начебто від служби безпеки і радили переказати гроші ша безпековий рахунок.



- Актуальне
- Важливе




