![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347128_452946993_8073537746022878_23435014520408547_n_new_80x50_0.webp)
На Львівщині втричі побільшало вступників, які закінчили школу в минулі роки
Через кілька днів, 10 травня розпочнеться додаткова реєстрація для участі в Національному мультипредметному тесті. Триватиме вона до 15 травня. Зареєструватися можуть і школярі, і всі інші охочі
Про це в коментарі для "Еспресо.Захід" розповіла директорка Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк.
"Основна реєстрація відбувається на основну сесію, додаткова – на додаткову. На неї можуть реєструватись як школярі, так і не школярі. Раніше, до повномасштабної війни, для того, щоб зареєструватися на додаткову сесію, потрібно було мати поважну причину. Тепер ця причина не обов'язкова", – розповіла Середяк.
Тому, наприклад, спортсмени чи учасники якихось міжнародних змагань або конференцій, що збігаються в часі з тестами, могли відразу запланувати собі НМТ на додатковій сесії. Крім того, можливість скласти мультитест на додатковій сесії пов'язана зі змогою виїзду переселенців.
"Але, фактично, якщо є довший період реєстрації та передбачена реєстрація онлайн, коли не треба приходити чи присилати папери, то можна зареєструватися з будь-якого місця. За кордоном це теж не є проблемою. Однак усе одно трапляється, що лише ми закінчуємо реєстрацію, як нам наступного дня пишуть чи дзвонять – "загубив", "забув" і т. д. і просять ще зареєструвати", – зазначають у Львівському центрі оцінювання.
Загалом цьогоріч на Львівщині на основну сесію НМТ зареєструвались 23 686 людей. З них понад 19 тисяч є школярами шкіл, ліцеїв, студентами коледжів, учнями училищ, які цього року закінчать навчання і здобудуть документ про повну загальну середню освіту, а ще 4 660 – випускники минулих років.
"Порівняно з минулими роками, ці понад 4,5 тис. випускників – це велика кількість. Не виключено, звісно, що це пов'язано зі вступом чоловіків мобілізаційного віку. Таку тенденцію ми спостерігали й минулого року, й цього. От, для розуміння, колись було півтори тисячі випускників попередніх років. Зараз ми, звісно, не відстежуємо, кого більше, хлопців чи дівчат, бо є чимало іншої важливої роботи", – зазначила директорка Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти.
У центрі нагадали, що результати ЗНО і НМТ, відповідно до правил приймання до закладів вищої освіти, дійсні впродовж 4-х років. Відповідно, зараз дійсні результати ЗНО за 2021 рік, коли ще був паперовий варіант, а також 2022-го і 2023-го років. За їхніми результатами можна вступати у вищі навчальні заклади.
- Нагадаємо, 7 травня стартувала реєстрація на основний період іспитів до магістратури й аспірантури: документи можна подати до 29 травня
- Актуальне
- Важливе
![крига Генрі Форда крига Генрі Форда](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347102_453096945_910218067808766_1565905754232653360_n_new_80x50_0.webp)
![Портрет Августина Волошина Портрет Августина Волошина](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347086_photo_2024-07-12_10-39-16-91_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332685_zsu_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347068_pol65_new_80x50_0.webp)
![Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347048_IMG_20240726_132656_402_new_80x50_0.webp)
![На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347032_66a365c219eed608879982_new_80x50_0.webp)