Театр "Воскресіння" очолить Ігор Білиць: що відомо про переможця конкурсу та його плани
Управління культури Львівської міськради провело конкурс на посаду директора-художнього керівника театру "Воскресіння". Процес супроводжувався дискусіями щодо майбутнього розвитку закладу та збереження його творчої ідентичності
Про це стало відомо з перебігу конкурсу.
Загалом на керівну посаду претендували п’ятеро кандидатів: Ксенія Федоришина (багаторічна керівниця фестивалю "Золотий Лев" та донька засновника театру Ярослава Федоришина), актори й режисери Театру ім. Марії Заньковецької Орест Огородник та Богдан Ревкевич, співзасновниця незалежного театру "Газ" Софія Оніщенко, а також Ігор Білиць.
До складу конкурсної комісії від громадськості увійшли представники профільних організацій Вікторія Швидко (Мистецька рада "Діалог"), Данило Мандзюк (Мистецьке об’єднання "Хвиля") та Катерина Ясенчук (Мережа українських цінностей "Полотно").
Градус напруги довкола конкурсу зріс після оприлюднення стратегічних програм кандидатів. Колектив "Воскресіння" виступив із відкритим фейсбук-зверненням до комісії, висловивши категоричну незгоду з концепцією Софії Оніщенко.
Творчий склад наголосив, що її ідея перетворення інституції на багатофункціональний культурний хаб загрожує розмиванням унікальної мистецької мови та втратою професійного статусу театру, який понад 35 років поєднує драматичне та вуличне мистецтво. На переконання колективу, майбутнє театру має будуватися на розвитку здобутків Ярослава Федоришина, а не на запереченні його історії.
Переможець конкурсу Ігор Білиць у своїй програмі якраз зробив ставку на баланс між збереженням традицій та делікатною еволюцією.

Театр "Воскресіння", фото: Вікіпедія
Що відомо про нового керівника
Ігор Білиць – український театральний режисер, драматург та актор, який із серпня 2025 року працював головним режисером Національного академічного драматичного театру імені Марії Заньковецької у Львові.
Його вистава "Доця", поставлена за однойменним романом Тамари Горіха Зерня, у 2024 році отримала головну нагороду Всеукраїнського театрального фестивалю-премії «ГРА» в номінації за найкращу виставу-рефлексію на події війни. У своїй роботі режисер фокусується на психологічних драмах, гострих соціальних темах та адаптації класичних текстів до сучасного контексту.

фото: zankovetska.com.ua
Про його плани
Новий керівник театру "Воскресіння" Ігор Білиць у своїй програмі розвитку на 2026–2031 роки заявив, що планує зберегти творчий спадок засновника театру Ярослава Федоришина, водночас доповнивши його новими сенсами та актуальними темами.
"Театр сьогодні має свій впізнаваний почерк – вуличні вистави, яскраву візуальність та особливу атмосферу. Я планую дбайливо працювати з чинним репертуаром, підтримуючи життя вже знакових постановок", — зазначив Білиць.
Серед пріоритетів на найближчий рік він назвав постановки за творами сучасних українських авторів, зокрема Вікторії Амеліної та Наталки Сняданко, створення документальних вистав про сучасних героїв і розвиток проєктів, присвячених історичним постатям та культурній пам'яті.
Також у театрі планують запустити лабораторію для молодих режисерів, драматургів і сценографів, а протягом наступних п'яти років – розвивати міжнародні копродукції та створювати нові міські перформанси у різних локаціях Львова.
Окремий акцент у програмі зроблено на залученні грантових коштів, розвитку фестивалю "Золотий Лев", цифровізації театру та розширенні соціальних програм для ветеранів, внутрішньо переміщених осіб і людей старшого віку. Також передбачено створення VR-архіву вистав Ярослава Федоришина та модернізацію сайту театру.
- Наталію Половинку знову обрали керівницею львівського театру "Слово і голос"
- Актуальне
- Важливе