Еспресо. Захід
Оновлено

На Львівщині мешканці міста Комарно перекривали дорогу через вимкнення електроенергії

13 серпня, 2024 вiвторок
22:53

Сьогодні, 13 серпня, на Львівщині близько 500 жителів міста Комарно були без світла через борг мешканців у 800 тис. грн перед комунальним підприємством "Комарно-сервіс" Комарнівської міськради

Зміст

Через вимкнення в обідню пору електроенергії, люди перекривали дорогу на вул. Городоцькій при в’їзді у місто. Однак, як стало відомо "Еспресо.Захід", близько 22:30 їм увімкнули світло і люди розійшлися по домівках.

Борг за несплату електроенергії у 800 тис. грн

Раніше журналістка Еспресо Катерина Олійник з місця подій розповіла, що мешканці блокували дорогу Т14-25. Вони пропускали десять вантажівок на годину. Легкові автівки та автобуси пропускали без черги. 

Депутат Комарницької міської ради Роман Юрга сказав, що мешканці мають борг у нібито 800 тис. грн.

"Але це не борг одного й не двох місяців. Приблизно десь на 100-120 тис. грн люди споживають світло на місяць. Тобто треба було 5-6 місяців не платити. Ці люди платять, так, є якісь заборгованості, десь 5-10 квартир, але це максимум. Тому не може бути 800 тис. грн", - сказав депутат.

Роман Юрга вважає, що ситуація, яка склалася – це "спеціально зроблена провокація".

"У нас виникла така ситуація у червні, коли за вказівкою міського голови директор комунального підприємства "Комарно сервіс" написав заяву, що він хоче розірвати догорів з обленерго. Я звернувся, була перевірка і Львівобленерго зрозуміло, що то багатоквартирні будинки. Тому я вважаю, що міський голова знайшов такий варварський спосіб, щоб приїхали й самі виключили. Вони не повідомили нас. Тому люди й вийшли на дорогу через цю несправедливість", - відзначив депутат Комарницької міської ради.

Також він додав, що у четвер має відбутися суд по цій справі.

"Ми хочемо, щоб нас передали на прямі відносини до обленерго. Але там один нюанс – треба зробити квартирний розподіл", - зауважив Роман Юрга. 

Без світла було 170 квартир – це п’ять багатоквартирних будинків

Леся Юрга, мешканка Комарного, розповіла, що мова йде про 170 квартир – це п’ять багатоквартирних будинків, де мешкає близько 500 людей.

"Заборгованість "Комарно-сервіс" накопичувалася роками. Вони не подавали в суд на боржників, але всю цю заборгованість хочуть розділити на всіх, хто справно сплачував. Ми всі відстоюємо свої права. Ми справно сплачуємо за світло і тому ми повинні отримувати ці послуги. Я вважаю, що це відповідальність міської влади, бо вони не займалися цим", - сказала жінка.

Вона додала, що 7 лютого була схожа ситуація, мешканцям сказали, що відключать світло. Однак ті прийшли на сесію і домоглися, щоб депутати виділили цільові кошти – 1,2 млн грн на погашення боргу на той момент.

"Але упродовж цього період від лютого до зараз, ці кошти частково погасили борг, а решта грошей пішли на інші потреби, таку зміну підтримали депутати", - відзначила Леся Юрга.

З міської влади ніхто так і не прийшов до людей

До цього депутатка Львівської обласної ради Катерина Кеньо, яка є мешканкою міста Комарно, розповіла "Еспресо.Захід", що "люди стали заручниками ситуації".

"З першої години люди перекрили рух, бо їм вимкнули світло в багатоповерхівках, нібито за борги, але вони не мають прямої угоди з Львівобленерго. Вони мають угоди з комунальним підприємством, яке підпорядковане міській владі. Люди стали заручниками тої ситуації", - сказала Катерина Кеньо.

Вона також відзначила, що на місці була присутня поліція, однак з міської влади ніхто так і не прийшов.

"Люди сподіваються, що їм якось ту ситуацію вирішать і в них з’явиться світло", - додала депутатка Львівської обласної ради.

Фото: Катерина Кеньо

 
  • До слова, у березні кілька десятків жінок через мобілізацію перекривали трасу Київ-Чоп у Закарпатській області, безперервно ходячи пішохідним переходом. Раніше у лютому на Львівщині дружини військових перекрили трасу, вимагаючи ротації
Теги:
Читайте також:
Львів
+23.8°C
  • Львів
  • Київ
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, понедiлок
8 червня
15:30
регбі
Жіноча збірна України з регбі-7 виграла перший тур чемпіонату Європи в Хорватії
14:57
Поліцейські розслідують обставини смерті дворічного хлопчика на Львівщині
На Львівщині судитимуть посадовицю, яку підозрюють у службовій недбалості через смерть 2-річної дитини
14:31
Людмила Калабуха
Львівська письменниця Людмила Калабуха  презентувала українську бізнес-літературу на фестивалі в Мілані
14:07
Площа Ринок, 17
"Звичайна робоча ситуація": у ЛОР прокоментували скандал з виселенням Товариства польської культури з будівлі на площі Ринок
13:16
ОК "Захід" заперечило вибух на Рівненському полігоні через помилку інструктора: поранений військовий отримав травми на Сході
11:03
Рятувальник з Хмельниччини став чемпіоном світу з гирьового спорту
Рятувальник з Хмельниччини став чемпіоном світу з гирьового спорту
10:23
"За один протиповітряний бій вдалося знищити 12 повітряних цілей", – офіцер ПК "Захід" про роботу на Skynex
"За один протиповітряний бій вдалося знищити 12 повітряних цілей": офіцер ПК "Захід" про роботу на Skynex
09:34
Оновлено
Прощання з Героями
На Львівщині 8 червня попрощаються зі сімома полеглими військовими
09:04
Бійці 128 бригади показали, як знищують окупантів у бліндажах і лісосмугах
Жодне укриття не рятує: бійці 128-ї бригади показали, як знищують окупантів у бліндажах і лісосмугах
08:33
У християн східного обряду розпочався Петрів піст
У християн східного обряду розпочався Петрів піст: особливості періоду і скільки триватиме
2026, неділя
7 червня
21:53
троянди на все літо
На Львівщині 8 червня очікується хмарна погода з проясненнями, без опадів
21:37
На концерті Ірини Федишин у Галичі чоловік провалився під сцену під час освідчення
20:55
"Кручу педалі, щоб вони жили"
У Львові під час благодійного велопробігу зібрали 2 млн грн для дітей з онкозахворюваннями
19:45
Ексклюзив
сміттєпереробний завод у Львові
Новий підрядник сміттєпереробного заводу у Львові: як влада міста усуває польську компанію від виконання робіт
16:00
меморіальна дошка журналістам Миколі Ротману та Богдану Гарасимчуку
У Тернополі відкрили меморіальну дошку журналістам Миколі Ротману та Богдану Гарасимчуку
15:30
виявили партії літій-іонних акумуляторів на понад 1,2 млн грн
У "Краківці" виявили партії літій-іонних акумуляторів на понад 1,2 млн грн
14:51
Спільна українсько-польська експедиція у Львові
На Львівщині проведуть пошукові дослідження місць поховання жертв трагедії 1944 року
13:39
Інтерв’ю
Андрій куліков Рейнджер
Море відстані між фронтом і тилом. Інтерв'ю з оборонцем Маріуполя Рейнджером про Львів, справу Каганяк і суспільство
12:31
Ексклюзив
У Львові пройшов Прайд: учасники вимагають прав для ЛГБТІК+-військових та відкликання нового Цивільного кодексу
11:07
На Буковині під вагою понад 30 дітей обвалився підвісний міст
На Буковині під вагою понад 30 дітей обвалився підвісний міст: шестеро госпіталізовані
Більше новин