
Львівська ОВА більше не приймає заявок на дозволи щодо перетину кордону: роз'яснення
У зв'язку з тим, що український уряд своєю Постановою №57 припинив функціонування системи "Шлях" для водіїв, що перевозять гуманітарні вантажі, у Львівській ОВА припинили видавати дозволи на перетин кордону для фізичних і юридичних осіб, які перевозили з з-за кордону гуманітарні вантажі
Про це на брифінгу розповів керівник апарату Львівської ОДА Тарас Грень.
"Згідно з новою редакцією постанови Кабінету Міністрів про перетин кордону ОВА не мають права станом на зараз видавати відповідні дозволи про перетин кордонну фізичним особам, які здійснювали перетин з гуманітарною метою. Усі звернення будуть повертатись без розгляду з урахуванням відсутності такого функціоналу", – розповів Грень.
За його словами, з початку повномасштабного вторгнення і донині кількість подання заявок для перетину кордону з метою перевезення гуманітарки суттєво зменшилась.
"Бачимо падіння зараз. З 2022 року кількість звернень від юридичних осіб – громадські організації, які здійснюють безпосередню доставку гуманітарних вантажів була понад 37 тис. звернення. За 2023 рік понад 11 тис. звернень, за 2024 рік 3 тис. звернень. А станом фактично на початок березня 2025 року таких звернень 360. Це щодо організацій. Щодо фізичних осіб то теж зменшується кількість тих, які звертались за дозволами", – зазначив чиновник.
Владислав Яковчук - заступник начальника штабу - начальник відділу організації прикордонного контролю штабу 7 прикордонного Карпатського загону уточнив, хто і як зможе тепер перетнути кордон для перевезення гуманітарки.
"Щодо змін, які внесені урядом до правил перетину кордону від 27 лютого цього року – вони стосувались чоловіків України, які здійснювали перевезення гуманітарних вантажів. Ця категорія осіб станом на зараз зможе виїхати лише на загальних підставах. Тобто – це чоловіки, які виключені з військового обліку, багатодітні і які користуються іншими підставами для перетину державного кордону", – уточнив він.
Крім іншого, Тарас Грень зазначив, що станом на зараз 2 тис. людей, або майже 4 відсотки – порушили перебування терміну за кордоном.
"Ми не знаємо, хто саме не повернувся. З тих, хто перевищив термін – це 2 тис. осіб людей, але йдеться власне про перевищення перебування більше, які 30 днів", – сказав Грень
- Як ми вже писали, відтепер чоловіки з гуманітарними та медичними вантажами зможуть виїжджати без дозволів міністерства та ОВА, повідомили у Держприкордонслужбі.
- Актуальне
- Важливе







