
"Вона не робиться язиком": у Садового звинуватили університет Франка у недоступності для людей на кріслах колісних, у ЛНУ заперечили
На пленарному засіданні Львівської міської ради чиновники звернулись до Кабінету міністрів і міністра освіти Оксена Лісового з проханням прийняти програму щодо підтримки впровадження безбар'єрності у державних інституціях освіти. Йшлося, зокрема, про Львівський національний університет імені Івана Франка
Відповідне звернення озвучив керівник департаменту освіти та культури Львівської міськради Андрій Закалюк.
Він пояснив, що на заході для ветеранів, який відбувся в університеті Франка не було жодного ветерана на кріслі колісному і припустив, що через відсутність відповідної інфраструктури
"У п'ятницю 28 березня у стінах львівського університету Івана Франка пройшов всеукраїнський форум "Шлях ветерана". Захід проводився у форматі "про ветеранів, разом з ветеранами" і зібрав численну авдиторію, до якої увійшли учасники російсько-української війни. На превеликий жаль, у залі не було жодного ветерана на кріслі колісному. Можливо, причиною є те, що львівська будівля університету, не повною мірою відповідає стандартам доступності для людей з інвалідністю. Звертаємось з проханням про прийняття програми щодо підтримки впровадження безбар'єрності у державних інституціях освіти. Це питання не лише інфраструктури, а й гідності", – сказав Закалюк.
Міський голова Львова Андрій Садовий запропонував звернення адресувати не лише в міністерство освіти, але й розширити його на Кабінет міністрів, прем'єр-міністра.
"Є багато університетів, які підпорядковані Міносвіти, що фінансуються з державного бюджету. Я би пропонував цим зверненням ще звернутись до міністра культури щодо його навчальних закладів, які йому підпорядковані, і до інших міністрів, які мають підпорядковані в межах області свої установи, щоб максимально сприяти доступності. Бо вона не робиться язиком. Для цього треба зробити проєкти, правильно все змоніторити, зробити якісну експертизу. Це питання не одного університету, а багатьох, і це сумно", – заявив міський голова і подякував Богу, що у львівських школах кардинально інша ситуація із доступністю та безбар'єрністю.
В університеті кажуть, що Садовий і його підлеглі розповсюджують недостовірну інформацію
ЛНУ опублікував відповідь чиновникам міськради на сайті університету. Тут наголосили, що в університеті Франка діє програма із забезпечення доступності корпусів університету для людей з інвалідністю та особливими освітніми потребами.
"Університет докладає максимальних зусиль для доступу до навчальних корпусів, незважаючи на те, що більшість з них – пам’ятки архітектури різного значення. Зокрема, вхід у головний корпус Університету зі сторони вулиці Костюшка обладнаний стаціонарним автоматичним сходовим підйомником, скориставшись яким кожна особа має доступ до ліфта, за допомогою якого може переміщуватися між поверхами", – йдеться в повідомленні.
Також тут наголосили, що вхід в головний корпус університету обладнали мобільними сходовими підйомниками, що забезпечують можливість пересування сходами людей на колісних кріслах. Пресцентр ЛНУ переконує, що у випадку застосування підйомників, людей з інвалідністю супроводжує спеціально інструктований представник відділу сторожової охорони. На першому та другому поверхах університету функціонують спеціально обладнані туалети для людей з інвалідністю.
Щодо Всеукраїнського форуму "Шлях Ветерана: Відновлення, Реалізація, Успіх", то в університеті кажуть, що для проведення заходу головний корпус ЛНУ ім. Франка був обраний саме тому, що інфраструктурні пристосування дозволяють людям з інвалідністю пересуватися корпусом. Також наголошують, що такі підйомники є й в інших корпусах університету.
"Загалом головний корпус Університету обладнаний відповідно до державних будівельних норм, правил і стандартів", – підсумували в ЛНУ.
- Актуальне
- Важливе








