У Центрі соціальних послуг у Львові проводять ротацію працівників через інцидент з одним із вихованців
В одному з відділень денного догляду центру соцпослуг "Джерело" трапився інцидент, деталі якого розслідує внутрішня комісія
Про це повідомили у ЛМР, передає "Еспресо.Захід".
У Центрі соціальних послуг "Джерело" працівники для одного з вихованців за погодження з мамою використовували пасок безпеки. Це відбувалося для обмеження його рухів у певний час. Однак з часом для дитини, без дозволу мами, замість погодженого паска почали використовувати флісову кофтинку, зв'язану рукавами.
Коли матір дізналася про такі зміни, викликала правоохоронців до центру. Поліція не виявила ознак насильства чи фізичних травм у дитини, зокрема усі співробітники надали свідчення.
У відділенні денного догляду на вул. Миколайчука, де стався інцидент, працювала команда у складі 4 працівників, двоє з яких мають досвід роботи з дітьми з інвалідністю понад 10 років. За результатами внутрішньої перевірки та висновків поліції будуть прийняті відповідні рішення.
Крім того, "Джерело" починає роботу над розробкою внутрішнього Положення про унеможливлення застосування заходів, які не узгоджені з батьками. У центрі повторно проведуть інструктажі, навчання та зустрічі для працівників щодо запобігання подібним ситуаціям та гідного ставлення до дитини.
Фото: Кофтинка з подовженими рукавами, якою обмежували рухи хлопчика
Директорка "Джерела" Зореслава Люльчак своєю чергою зазначає - для неї, як для матері дитини з інвалідністю, це болюче питання.
"У нас є процедури та правила, яких повинні дотримуватись усі працівники – усе, що стосується дитини та надання їй послуг, має бути узгоджено з батьками. Центр був заснований батьками, і батьки мають бути партнерами на усіх етапах. Наголошую, що всі методи та інструменти використовуються виключно для безпеки дітей, і при цьому мають відповідати не тільки стандартам, але й бути схваленими батьками. Відтак зустрічалися із батьками всієї групи, аби обговорити цей інцидент та перепросили, що не було дотримано усіх погоджень з боку наших працівників", - говорить пані Зоряна.
Вона також додає, що у центрі створили внутрішню комісію, щоб перевірити усі обставини. Оскільки більшість батьків працюють, для них, і для їх дітей важливо, щоб відділення продовжувало свою роботу. Наразі більша частина дітей продовжує відвідувати відділення щодня, у тому числі й вихованець, з якою трапився цей інцидент.
На певний період організували ротацію працівників. Надалі в центрі розглядають можливість встановлення камер відеоспостереження, щоб запобігти схожим інцидентам.
"Щодо застосування методів обмеження руху, то так, справді, часом є такі ситуації, коли для попередження аутоагресії до себе особисто чи до тих, хто поруч, спеціалісти можуть використовуватись засоби обмеження рухів у таких центрах. Моя донька з інвалідністю раніше також потребувала обмеження рухів, її це заспокоювало і вона не могла завдати собі шкоди від самоагресії. Але звісно, це було зі мною погоджено і проговорено. Тому такий метод можливий, але точно за умови погодження з батьками", - розповіла Оля Шмалюк, психологиня та мама дівчини з інвалідністю, яка також відвідує денний догляд у "Джерелі".
Довідково про центр "Джерело"
Центр соціальних послуг "Джерело" допомагає родинам у скруті, дітям та дорослим з інвалідністю, людям похилого віку, бездомним людям. Загалом це понад 20 різних соціальних та реабілітаційних послуг для близько 3 тисяч мешканців громади. З дітьми та молоддю з інвалідністю фахівці працюють вже понад 30 років. Загалом центр має 22 локації та близько 500 працівників. Контакт-центр: 097 400 22 88.
- Знущання з дітей у реабілітаційному центрі на Львівщині: 30 вихованців з 55 перемістили до інших закладів освіти
- Актуальне
- Важливе