У центрі Львова водили гаївки та співали веснянки. Фото
У Світлий вівторок, 7 травня, у центрі міста, на площі біля пам'ятника Тарасові Шевченкові, львів'ян та гостей міста знайомили із давніми традиціями водіння гаївок
На гаївкуваннях побувала журналістка "Еспресо.Захід".
Гаївки водили дівочий вокально-хореографічний ансамбль "Панночка" та парубочий вокально-хореографічний ансамбль "Джура". Учасники ансамблів – діти різного віку. Проте і найменші, і найстарші чудово знайомі зі всіма обрядовими піснями та танцями. Тож, після того, як показали свої вміння, зачаровуючи присутніх яскравими строями та швидкими рухами, залюбки навчали й залучали усіх охочих однолітків.
Фото: Андріана Стахів
У давні часи обрядові пісня були невіддільною частиною різних етапів життя українців, а саме гаївки або ж веснянки завжди мали лунати гучно та дзвінко, адже вони закликали тепло та весну до краю. Як і багато років тому їхні однолітки, сьогодні усі разом діти заплітали шума, водили кривого танцю, бавились у жучка та у козу, будили царівну, трусили грушку, співали Подоляночку і Чижика, а також чимало інших давніх обрядових пісень.
Нагадаємо, на Великдень вже традиційно у Шевченківському гаю зібралися сотні людей, аби побачити друзів, спільно гаївкувати й танцювати автентичних танців. Свої забави, співи та інші цікавинки пропонують ще чимало хат, а точніше ті їхні гості, хто добре знається на великодніх традиціях, гаївкуваннях та веснянкуваннях. Як згодом розповіли у Львівському скансені, цьогоріч на свята завітала найбільша кількість відвідувачів, яку фіксували у музеї. А це понад 10 тисяч львів'ян та гостей міста.
Фото: Андріана Стахів
- Актуальне
- Важливе