У Львові змінили ставки податку на нерухомість: скільки платитимуть жителі різних населених пунктів громади
Населені пункти Львівської громади поділили на чотири групи, у кожній з яких діятимуть різні ставки не нерухомість для фізичних осіб
Таке рішення ухвалили депутати Львівської міської ради 4 липня, передає "Еспресо.Захід".
Львівська міськрада ухвалила нові ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території Львівської міської територіальної громади.
Якщо досі населені пункти Львівської громади були поділені на три групи, то тепер їх буде чотири.
До першої групи увійшли три населених пункти: Львів, Винники та Брюховичі (Дубляни, Рудно та Рясне-Руське виключили з групи). Власники житлової нерухомості (житлові будинки, квартири, садові та дачні будинки) платитимуть найвищу ставку податку – 1% від мінімальної зарплати за квадратний метр станом на 1 січня. Тобто якщо цього року це 71 грн, то за умови, що на 1 січня 2025 року мінімалка буде на рівні 8000 грн, ставка податку складатиме 80 грн за кв. м.
До другої групи тепер входять Дубляни, Рудно та Рясне-Руське, Малехів, Лисиничі та Підбірці. Тут ставка податку буде 0,75% за кв. м, або орієнтовно 60 грн за кв. м з січня 2025.
До третьої групи увійшли Гряда, Великі Грибовичі, Підрясне та Зашків. Тут платитимуть 0,5% за кв. м, або 40 грн з січня 2025
До четвертої, новоствореної групи, увійшли Збиранка, Малі Підліски, Ситихів, Завадів, Зарудці, Воля-Гомулецька та Малі Грибовичі. Тут ставка буде 0,25% за кв. м, або 20 гн з січня 2025.
Читайте також: Хто може не сплачувати податок на нерухомість у 2024 році? Роз’яснення податкової
За цими ставками палатимуть податок лише фізичні особи, що є власниками житлової нерухомості. Натомість юридичні особи, що мають у власності житлову нерухомість, палатимуть 1,5% за кв. м.
Нові ставки набудуть чинності з 1 січня 2025 року.
Фото: Львівська міська рада
Як нараховують податок на нерухомість
Розмір податку залежить від ставок, які приймають територіальні громади, де розташований об`єкт нерухомості. Ставка податку не може перевищувати 1,5% розміру мінімальної заробітної плати станом на 1 січня року, за який він нараховується. Тобто якщо цього року платимо податок за 2023 рік, то ставка визначається від розміру мінімалки на 1 січня 2023 року.
На житлову нерухомість надається пільга (60 м² для квартири, 120 м² для будинку та 180 м², якщо у власності є і квартира, і будинок). Тобто якщо у вас квартира, скажімо, на 80 м², то ви платитимете податок лише за 20 м² (80 м² – 60 м²).
- Торік на Львівщині рекордно зросли надходження від податків на нерухомість. В результаті Львівська область стала лідером зі сплати податку на нерухомість в Україні.
- Актуальне
- Важливе