![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347128_452946993_8073537746022878_23435014520408547_n_new_80x50_0.webp)
У Львові ветерани отримають до 300 тис. грн на розвиток власного бізнесу
Сьогодні, 26 березня, у Львівській міській раді вручили сертифікати на підтримку бізнесу 53 ветеранам, їх дружинам та матерям
Про це повідомили у Львівській міській раді, передає "Еспресо.Захід".
За результатами конкурсу ваучерної підтримки від міста вони отримають до 300 тис. грн на заснування чи розвиток власної справи. У підприємців є пів року на реалізацію свого бізнес-проєкту. Це вже втретє у місті провели конкурс ваучерної підтримки ветеранів, ветеранок, їх дружин та чоловіків.
Ветеран Ігор Льода-Якимишин отримав сертифікат на 300 тисяч гривень. З січня чоловік звільнився з війська та займається 3D-друком: виготовляє комплектуючі для потреб Збройних Сил України.
"За кошти ваучерної підтримки я хочу придбати кращі принтери. Нині ми друкуємо деталі для Збройних Сил України, а з новими принтерами почнемо друкувати ще й протези. Оскільки я сам протезований, то маю бажання займатися виготовленням протезів, комплектуючих до них, куксоприймачів і таке інше", – розповів Ігор.
З допомогою підтримки міста Ігор планує купити кілька фрезерних верстатів і створювати різні комплектуючі для БПЛА.
Разом з Ігорем сьогодні у Львівській міській раді 53 ветерани, дружини ветеранів та матері за результатами конкурсу ваучерної підтримки отримали сертифікати на розвиток власної справи. Вони мають намір розвивати бізнес у різноманітних напрямках: від кав’ярень до агроферм із вирощування королівської креветки. Це вже втретє у Львівській міській раді проводять конкурс з отримання до 300 тисяч гривень підтримки для розвитку бізнесу ветеранів та їх рідних.
Бізнес-ваучер для ветеранів у Львові запровадили в липні минулого року. Відтоді вже 27 ветеранів та членів їх сімей за допомогою ваучерної підтримки реалізують свої проєкти на суму 7,4 млн грн.
"Сьогодні це вже третій конкурс, участь у якому взяли у 2 рази більше ветеранів, між торік. Зараз ми маємо 53 проєкти у різних галузях економіки на загальну суму понад 15 млн грн. Серед проєктів є вирощування гігантської прісноводної креветки, проєкт "Сушена радість" – виробництво м'ясних снеків, створення екосадиб для реабілітації ветеранів, ветеранські СТО, виробництво дронів та іншої продукції подвійного призначення, швейне, меблеве виробництво, реставрація, відкриття кав’ярень та мініпекарні, салонів краси, створення кіно та анімації, перевезення вантажів та інші проєкти. Радіємо, що маємо нагоду сьогодні підтримати наших ветеранів та їхні сім’ї, а разом з тим підтримати і економіку міста", – розповіла Інна Свистун, директорка департаменту економічного розвитку Львівської міської ради.
Також у мерії розширили коло осіб, які можуть отримати підтримку за ветеранськими ваучерами. Тепер до переліку ветеранів, ветеранок, їх чоловіків та дружин додали ще батьків, якщо ветеран чи ветеранка не одружені, та повнолітніх дітей ветеранів, які мають бізнес-ідеї.
- До слова, раніше 27 людей зі Львова та різних громад Львівщини стали переможцями конкурсу "Розпочни і вдосконалюй свій бізнес"
- Актуальне
- Важливе
![крига Генрі Форда крига Генрі Форда](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347102_453096945_910218067808766_1565905754232653360_n_new_80x50_0.webp)
![Портрет Августина Волошина Портрет Августина Волошина](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347086_photo_2024-07-12_10-39-16-91_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332685_zsu_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347068_pol65_new_80x50_0.webp)
![Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347048_IMG_20240726_132656_402_new_80x50_0.webp)
![На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347032_66a365c219eed608879982_new_80x50_0.webp)