
У Львові розробили схему екокоридорів у місті
У Львівській громаді виокремили 5 основних екокоридорів, які будуть забезпечувати природну міграцію рослин та тварин в межах громади
Про це повідомили в ЛМР, передає "Еспресо.Захід".
Як пояснила керівниця управління екології та природних ресурсів Львівської міської ради Галина Микітчак, екологічна мережа описує та дає розуміння, які території є ключовими, як об’єкти природно-заповідного фонду, а які потребують охорони і зв’язку для міграції рослин і тварин в межах цих територій.
В межах громади виділено 5 основних екокоридорів:
- Брюховицький;
- Білогорщинський;
- Знесенсько-Кортумівський;
- Головний;
- Кривчицький.
Усі вони забезпечують зв’язок для міграції тварин та рослин.
"До екомережі увійшли як території природно-заповідного фонду, так і території, які мають цінність для природної міграції рослин і тварин в межах екокоридорів. Це зокрема прибережні захисні смуги і садівничі ділянки.
В межах міста особливу цінність має одноповерхова забудова з присадибними ділянками, а в сільській місцевості більш цінні лісосмуги та лісонасадження, прибережні території, де мають змогу розвиватись природні біоцинози – сукупність живих істот в межах однієї екосистеми", – розповіла Галина Микітчак.
Екомережа Львівської громади є складовою ширшої екомережі області. Розвиток екомережі Львова допоможе в плануванні розвитку громади загалом.
"Ця концепція показує, які території є важливими для збереження та формування природного зв’язку. Ми не кажемо, що така ділянка має бути об’єктом природно-заповідного фонду, але вона може використовуватись для міграції чи є цінною для розвитку і збереження природних територій, тому в її межах треба зберегти зв’язки. Бо навіть довкола підприємств є захисні смуги, які мають функцію екокоридорів місцевого рівня, які можуть зберегти зв’язки природної міграції", – розповіла Галина Микітчак.
Схему екологічної мережі розробили ще у 2023 році, вона пройшла громадські слухання у 2024 році, а сьогодні, 20 лютого, її прийняли на сесії Львівської міської ради. Схема екологічної мережі є складовою Комплексного плану просторового розвитку громади.
- У лісі біля Тернополя жителі створили незаконне кладовище домашніх тварин
- Актуальне
- Важливе






