У Львові погодили містобудівні умови для будівництва музею Шухевича
На виконкомі Львівської міської ради повідомили про видачу містобудівних умов та обмежень щодо реставрації зруйнованого російськими ракетами музею
Відповідну інформацію повідомили на сторінці ЛМР Львів. Містобудування.
Наразі частину підготовчих робіт з відновлення музею, який буде також і меморіалом пам'яті Романа Шухевича, вже зроблено, кажуть у мерії.
"На фініші – його обговорення в робочих групах у міській раді за участі працівників Львівського історичного музею та родини Романа Шухевича. Впоратися з уже врахованими правками попередньо команда проєктантів, а це Guess Line Architects, планує невдовзі. Тепер погоджено і містобудівні", – уточнили у львівській мерії.
За проєктом, крім музею-меморіалу тут буде укриття для людей, які живуть поблизу. Оскільки об'єкт належить до найвищих за рівнем складності, то, згідно з українськими будівельними нормами, укриття буде з протирадіаційним захистом.
Читайте також: Відновлення історичної пам’яті: як Львів відбудовує музей Шухевича протягом року після знищення
"Самі проєктанти наголошують, що намагаються коректно відновити будівлю музею, не створюючи фальшивих елементів і при цьому максимально використати фактури і матеріали зруйнованої вілли. Зберегти правдиві історичні елементи", – додали у Львівській міській раді.
- 1 січня 2024 року російський безпілотник влучив в будівлю музею під час масованого удару по Львівщині.
- Вибух завдав катастрофічних пошкоджень: будівля зруйнувалася, а частина експонатів була втрачена, пошкоджена чи згоріла. На щастя, цифрові копії багатьох документів зберігалися в електронних архівах. Також згодом стало відомо, що копії документів і частина експонатів музею насправді були замінниками.
- Перед початком повномасштабного вторгнення в музеї Романа Шухевича у Львові зберігалося близько 600 оригінальних експонатів, що належали головнокомандувачу УПА. Частину предметів вдалося перевезти в безпечне місце. Під час російської атаки було знищено 16 експонатів, здебільшого меморіальні речі: стіл, крісла, креденс, фортепіано, на якому грав Шухевич. Однак вціліло бронзове погруддя Шухевича.
- Актуальне
- Важливе