У Львові лікують захисника, який після важких поранень довго боровся з інфекцією
У випадку 29-річного військового зі Львова Мирона Баса – пацієнта Національного реабілітаційного центру UNBROKEN – процес боротьби з інфекцією тривав аж три місяці
Про це повідомили у Центрі, передає "Еспресо.Захід".
Інфіковані рани – одне з найпоширеніших і найважчих ускладнень при мінно-вибухових пораненнях.
Захиснику під ноги ворог скинув із дрона боєприпас
Майже кожен захисник, який лікується та проходить реабілітацію в Центрі UNBROKEN, поступає вже з інфекцією. Бо уламки забруднені землею та мастилом, а обробити рани оперативно та ще й в операційній на фронті просто неможливо. Рани інфікуються і боротися із такими зараженнями доводиться дуже довго. Головна причина – стійкість бактерій до антибіотиків.
Мирон Бас отримав поранення на початку цієї весни. Йому під ноги ворог скинув із дрона боєприпас. Мирон отримав множинні уламкові поранення та складний перелом стегнової кістки правої ноги. Йому видалили частину кишківника та ампутували ліву ногу – вище коліна. Після лікування в низці медзакладів і стабілізації стану військового скерували до Першого медоб’єднання Львова.
Після операції у Мирона Баса активізувалася інфекція
До реабілітаційного центру чоловік поступив через два місяці після поранення. На його єдиній нозі, правій, був встановлений апарат зовнішньої фіксації, однак перелом почав неправильно зростатися. Аби в майбутньому пацієнта змогли запротезувати, його вціліла нога має працювати ідеально. Тому перше, що зробили наші ортопед-травматологи – це виконали операцію з репозиції перелому. Тобто, наново "склали" та зафіксували фрагменти роздробленої кістки у правильному положенні. На жаль, після операції активізувалася інфекція, яку захисник отримав ще під час поранення.
Боротьба з такою інфекцією – це зазвичай складний процес
Головно через мультирезентність бактерій, тобто їхню стійкість до антибіотиків. Аби підібрати той, що дійсно допоможе, наші лікарі роблять призначення виключно після отримання результатів посіву. Таким чином визначають до якого саме антибіотика чутливі бактерії, що викликають зараження. Так було і з Мироном.
До лікування складного випадку зараження наші спеціалісти залучили колег із відділення кістково-гнійної хірургії Львівського обласного госпіталю ветеранів війн та репресованих ім. Юрія Липи. Спільними зусиллями – за три місяці після поступлення Мирона до Центру UNBROKEN – їм таки вдалося побороти інфекцію і врятувати життя воїна.
Найважче вже позаду. Але попереду у Мирона ще довгий шлях реабілітації. Чоловік мріє отримати штучну кінцівку та знову ходити.
- До слова, у Львові 17-річній дівчині з Вінниці видалили одразу три пухлини в нозі. Хірурги Дитячої лікарні святого Миколая у Львові видалили 17-річній дівчині одразу три пухлини в нозі, через які їй було дедалі важче ходити. В Ангеліни - небезпечна спадкова недуга - хвороба Реклінгхаузена
- Актуальне
- Важливе