У Львові лікарі поставили на ноги жінку, у якої стерлися суглоби
Львівські лікарі зробили ендопротезування жінці, яка вже не могла ходити через хворобу
Про це повідомили у Першому медоб'єднанні, передає "Еспресо.Захід".
Єдине, що могло знову поставити на ноги жінку – це ендопротезування, тобто заміна зношених суглобів на штучні. Це дороговартісна операція. Але, завдяки міській програмі з безкоштовного ендопротезування, ортопеди-травматологи Лікарні Святого Пантелеймона Першого медоб’єднання Львова мали змогу допомогти цій пацієнтці.
Почалось все з болю в одній нозі
Два роки тому у львів’янки Оксани Бардаш почала боліти нога. Спершу одна, а невдовзі і друга. Біль ставав все сильнішим. І, коли жінка вже не могла самостійно ходити, то звернулася за порятунком до спеціалістів Лікарні Святого Пантелеймона. Наші медики обстежили пані Оксану та встановили діагноз: коксартроз кульшових суглобів четвертої стадії. Це хронічне прогресуюче захворювання, що вражає та руйнує хрящ, який покриває голівку тазостегнового суглоба.
“Основне завдання суглоба – це рух. Коли ділянки, по яким рухається суглоб деформуються і навколо нього утворюється наріст, це спричиняє сильний біль. На жаль, консервативно це захворювання не лікується. А єдиний метод – це ендопротезування суглоба”, – розповідає Роман Жовнір, ортопед-травматолог Лікарні Святого Пантелеймона.
Жінці зробили ендопротезування
Ендопротезування – це заміна власного пошкодженого суглоба на штучний титановий. Дороговартісний ендопротез повністю повторює анатомічну форму суглоба, бере на себе все навантаження та рухові функції.
У Львові такі операції виконують безкоштовно. Для жителів громади нині діє міська програма з ендопротезування кульшових та колінних суглобів. Завдяки їй наші лікарі мають можливість безкоштовно замінювати зношені суглоби пацієнтів на коштовні титанові протези.
Пані Оксана скористалась цією міською програмою. Торік ортопеди-травматологи замінили жінці спершу лівий кульшовий суглоб. А вже влітку – правий. Річ у тім, що такі операції виконуються з інтервалом. Це необхідно для того, аби пацієнти не були лежачими в післяопераційному та реабілітаційному періоді.
Зараз пані Оксана щаслива. Вона нарешті позбулася болю та знову починає ходити. Наразі пересувається ще за допомогою милиць, але це тимчасово.
- У Львові лікарі врятували дитину з пухлиною, яку помилково лікували від застуди
- Актуальне
- Важливе