![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347128_452946993_8073537746022878_23435014520408547_n_new_80x50_0.webp)
У Львівському перинатальному центрі облаштували сучасне укриття з можливостями догляду за породіллями
Презентація нового, сучасного укриття площею 700 кв.м відбулася сьогодні, 3 квітня, у Львівському обласному клінічному перинатальному центрі
Про це Львівська обласна рада повідомила "Еспресо.Захід".
Це укриття по суті перинатальний центр в мініатюрі. Як розповіла директорка Львівського перинатального центру Марія Малачинська, в укритті є все необхідне для надання медичної допомоги пацієнтам: пологовий зал, операційна, палати інтенсивної терапії для породіль і новонароджених, постінтенсивного догляду за новонародженими тощо.
Відтепер у випадку загрози медики центру зможуть працювати в сховищі, яке відповідає вимогам безпеки, інклюзивності, медичним та будівельним стандартам.
За її словами, під час будівельних робіт висоту стелі у підвалі споруди збільшили з 1,5 до 2,5 метрів. Для цього будівельники вивезли понад 1000 м³ землі, а це майже 125 вантажівок. В укритті замінили каналізаційну систему, електропроводку, встановили системи вентиляції й пожежної безпеки. На випадок відключення електроенергії укриття заживили генератором і системою Tesla Powerwall 2.0. У сховищі також діє високошвидкісний безперебійний Wi-Fi.
Участь у презентації укриття взяли керівництво області, депутати Львівської обласної ради, голови комісій, представники Опікунської ради Львівського перинатального центру, меценати, благодійники, керівники обласних комунальних медичних установ.
"На жаль, з таким нашим "сусідом", який щодня обстрілює цивільну інфраструктуру України, маємо подбати про сховища та укриття в лікарнях, школах, житлових будинках. Створення лікарняних сховищ, де народжується нове життя, потребує найбільше коштів, зусиль і найкращого обладнання. І Львівщина має чим пишатися. Я б не хотів, щоб ви використовували це укриття за призначенням, як і кожен із нас тут присутніх. Однак безпека – найважливіше, що має бути. Я впевнений — саме безпеку обрали ті понад 4600 матерів і родин, які народили торік у нашому перинатальному центрі. Дякую усім, хто доклався до реалізації цього важливого проєкту", – зазначив під час вітального слова в.о. голови Львівської обласної ради Юрій Холод.
- До слова, хлопчик з масою тіла 5 кг і зростом 60 см народився природним шляхом у Львівському перинатальному центрі
- Актуальне
- Важливе
![крига Генрі Форда крига Генрі Форда](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347102_453096945_910218067808766_1565905754232653360_n_new_80x50_0.webp)
![Портрет Августина Волошина Портрет Августина Волошина](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347086_photo_2024-07-12_10-39-16-91_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332685_zsu_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347068_pol65_new_80x50_0.webp)
![Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347048_IMG_20240726_132656_402_new_80x50_0.webp)
![На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347032_66a365c219eed608879982_new_80x50_0.webp)