
У львівській мерії розповіли про темпи будівництва ЗD-школи на вул. Варшавській
Для добудови ЗD-школи на вул. Варшавській у Львові знайшли нового інвестора для більшої частини робіт. Відтоді роботи на будмайданчику школи не зупиняються
Про це заявив заступник міського голови з містобудування Любомир Зубач.
У львівській мерії наголосили, що через початок війни та фінансові труднощі попереднього благодійника місто було вимушене тимчасово заморозити будівництво.
"Знайшли нового інвестора для більшої частини робіт (це будкомпанія "Галжитлобуд") – і відтоді роботи на будмайданчику школи не зупиняються. Станом на сьогодні вже виконано найбільш масштабні та складні роботи: повністю завершено бетонні роботи, готовий дах, що було надзвичайно важливо зробити якомога швидше, підмуровано вхідну частину, де це було передбачено проєктними рішеннями. До кінця березня заплановано змонтувати всі вікна – їх не так багато, але вони великі, деякі в даху, тому тут своя специфіка. Але з тим, як запевняє генпідрядник – а це наше комунальне підприємство "Рембуд", якихось суттєвих клопотів не мало би бути", – розповів Любомир Зубач.
Після цього, кажуть, почнуть виконували внутрішні роботи.
Чиновник додав, що має сподівання – вдасться закінчити всі роботи до нового навчального року.
"Ця початкова школа на Варшавській буде унікальною у своєму роді через застосовану технологію 3D-друку. Тут зможуть навчатися 100 учнів початкових класів. А тому жартуємо з керівництвом школи, що їм треба думати не лише про меблі в новий корпус, а й про те, як будуть приймати численні екскурсії охочих подивитись на таке освітньо-будівельне ноу-хау", – пояснив Зубач.
Передісторія будівництва школи за новітньою технологією
Два роки тому у Львові стартувало будівництво корпусу школи за 3D-технологією. Завершили його менше як за два місяці, а відкриття планували на 1 січня цього року 2024 року.
Навчальний корпус для першокласників школи № 23, що на вул. Варшавській, 126, почали будувати саме в такий, новітній спосіб, бо він мав бути в десятки разів швидший.
Школа мала стати найбільшим навчальним закладом у світі, побудованим за допомогою такого 3D-принтера та відкритися вже у 2024 році. Чиновники обіцяли, що тут зможуть навчатися 100 учнів початкових класів.
Керівник управління освіти Андрій Закалюк відзначав, що корпус розвантажить навчальний заклад, який потребує додаткових місць.
"Корпус будують для цієї школи з трьох причин: цей навчальний заклад потребує додаткових приміщень, тут є площа, де можна це робити, і проведені всі необхідні комунікаційні мережі для такого будівництва". А перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко на брифінгу повідомив, що від старту будівництва за рік, тут з'явиться початкова школа.



- Актуальне
- Важливе




