![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347128_452946993_8073537746022878_23435014520408547_n_new_80x50_0.webp)
У Львівській мерії погодили встановлення пам'ятної таблиці Любомиру Гузару, яка вже тиждень висить на будинку
Виконавчий комітет Львівської міської ради погодив встановлення пам'ятної таблиці главі й отцю Української греко-католицької церкви Блаженнішому Любомиру Гузару
Відповідне рішення прийняли на засіданні 15 березня
"Управління архітектури пропонує проєкт рішення про погодження встановлення меморіальної таблиці Главі і Отцю Української греко-католицької церкви, почесному громадянину міста Львова Блаженнішому Любомиру Гузару. Таблиця буде встановлена на фасаді храму на вул. Лисенка, 45", – повідомили в управлінні архітектури Львівської міськради.
Зауважимо, пам'ятну таблицю і барельєф на стінах храму Святих безсрібників Косми і Дам'яна уже встановили 9 березня. Відповідне відео опублікував священник Юстин Бойко. Встановили їх на місці, де хрестили Любомира Гузара.
"Любомир Гузар хотів, щоб ця церква ожила. Це маленька парафія, в якій служать богослужіння", – сказав Бойко. Він додав, що на відкритті будуть люди національного масштабу.
У книжці "Спогади", пише Львівська архиєпархія УГКЦ, блаженніший Любомир Гузар розповідав про своє народження – так, як його розповідала його мама:
"Я народився у Львові 26 лютого 1933 року. Моя мати згадувала, що я такий слабонький народився і що мене хрестили вже на четвертий день після народження, бо не знали, що зі мною буде. На всякий випадок хрестили.
[Хрестив] священник, який належав до парохії Святих Петра і Павла – тієї, що на вулиці Личаківській. Бо я народився в шпиталі на вулиці, яка тоді називалася Куркова, а сьогодні Лисенка. Там ми мешкали тоді недалеко костелу Святого Антонія після того, як батьки перенеслися з Галича до Львова. У Львові ми жили в домі моєї бабуні недалеко від костелу Святого Антонія, на краю міста".
Юстин Бойко зауважив, що встановлення таблиці було громадською ініціативою. Гроші вкладали всі охочі. Зборів не оголошували, а жертводавців було дуже багато.
Автором барельєфа є Ярослав Скакун, професор кафедри монументально-декоративної скульптури Львівської національної академії мистецтв.
Відкриття пам'ятної таблиці відбудеться у суботу, 16 березня, о 12:30.
- Нагадаємо, Блаженніший Святослав оголосив про початок беатифікаційного процесу Любомира Гузара. Також глава УГКЦ Блаженніший Святослав закликав повідомляти про вислухані молитви за заступництвом Любомира Гузара.
- Актуальне
- Важливе
![крига Генрі Форда крига Генрі Форда](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347102_453096945_910218067808766_1565905754232653360_n_new_80x50_0.webp)
![Портрет Августина Волошина Портрет Августина Волошина](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347086_photo_2024-07-12_10-39-16-91_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332685_zsu_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347068_pol65_new_80x50_0.webp)
![Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347048_IMG_20240726_132656_402_new_80x50_0.webp)
![На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347032_66a365c219eed608879982_new_80x50_0.webp)