У ДТП загинув нардеп Ярослав Рущишин зі Львова. Його поховають на Личаківському кладовищі 28 липня
Увечері четверга, 24 липня, внаслідок аварії загинув народний депутат від "Голосу", громадський діяч та підприємець зі Львова Ярослав Рущишин
Про це стало відомо "Еспресо.Захід".
Рущишин не впорався з керуванням мотоцикла та зіткнувся з трактором. Він помер дорогою до лікарні.
Прощання з нардепом
Як повідомили у партії "Голос", поховають Ярослава Рущишина 28 липня.
- 27 липня, неділя, 19:00 — парастас у церкві Святої Софії (УКУ, вул. Козельницька, 2а, Львів).
- 28 липня, понеділок, 9:30 — Божественна Літургія у церкві Святої Софії (УКУ, вул. Козельницька, 2а, Львів).
- Близько 11:30 — загальноміське прощання на Площі Ринок.
- Близько 13:00-14:00 — похорон на Личаківському кладовищі.
У мережі знайомі та друзі Ярослава Рущишина висловили співчуття щодо його трагічної загибелі
"Загинув в автокатастрофі Ярослав Рущишин - оптиміст і життєлюб. Приятелювали з 1992 року, коли разом були учасниками молодіжної конференції у Швеції. Кілька тижнів тому він де-факто став головним спонсором благодійного вечора у львівській опері, де ми збирали на бригаду. Купив картину Гніздовського плюс недешеві квитки на всю родину. Домовились ближчим часом випити кави. Славко був бізнес-партнером незабутнього Маркіяна Іващишина. "Дзиґа" і ще багато іншого. Не перерахувати зробленого ним. Боляче", — написав військовослужбовець, журналіст та письменник Вахтанг Кіпіані.
"Невимовно прикро за Ярослава Рущишина. Він був дуже гарною людиною, добрим українцем і другом сімʼї. Нехай з Богом спочиває. Дуже-дуже шкода. Співчуття Гнатові, Ярині і усій родині", — написала в мережі громадська діячка Меланія Подоляк.
Народний депутат Микола Княжицький опублікував відеоспогад про Ярослава Рущишина зі спільного відпочинку в Шевченківському гаю у Львові 2011 року.
"Гаївки на Великдень у Шевченківському Гаю, коляда взимку в УКУ стали традицією завдяки в першу чергу йому, Ярославу. Ми одного покоління, з одної, так би мовити, тусовки, де він завжди був не лідером, але душею, натхненником. Коли навколо дихати не було чим від лицемірства, Рущишин дарував щирість. Славко був добрий і теплий . Вічна памʼять", - написав Княжицький.
"Непоправна втрата — у ДТП трагічно загинув Ярослав Рущишин – почесний сенатор Українського католицького університету, один із засновників Бізнес-школи УКУ, великий приятель та меценат нашого університету, Людина честі, гідності. Це непоправна втрата для громади та усієї України. Висловлюємо щирі співчуття дружині Ярині, синові Гнатові та цілій родині і всім близьким, яких Ярослав мав так багато", — пишуть про загибель Рущишина в Українському католицькому університеті.
"Дякую тобі, Славку! За "Студентське братство", всі три твої особисті революції і вміння тримати удар... Я знаю, що щось забув, бо ти весь час щось робив і комусь допомагав. Тому дякую за любов до людей, твоє служіння і підтримку, ймовірно, тисяч людей, ініціатив і проектів. Дякую, за приклад, що можна було жити активне і осмислене життя - на своїх умовах! Борюся з сумом про втрату для нас світлом спогадів про тебе! Щирі співчуття твоїй неймовірній родині!" — йдеться в дописі директора Frontier Institute Євгена Глібовицького.
"З глибоким сумом повідомляю про загибель народного депутата України Ярослава Рущишина — члена депутатської фракції Політичної Партії "ГОЛОС", секретаря Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку.
Ярослав був людиною переконань і дії. У парламенті він послідовно відстоював свої принципи, працюючи з гідністю, чесністю та повагою до людей. Висловлюю щирі співчуття родині, близьким, колегам і всім, хто знав Ярослава. Світла пам’ять, — зазначив голова Верховної Ради Руслан Стефанчук.
"В це важко повірити: у ДТП загинув Ярослав Рущишин. Ми втратили людину, яка залишила вагомий слід у громадському, культурному й політичному житті нашої області і держави. Світла памʼять. Щирі співчуття дружині, синові, всім близьким", — написав про загибель Рущишина голова Львівської ОВА Максим Козицький.
"Ярослав був людиною, яка творила наше місто своїми цінностями та мріями. Він закладав принципи й культурні орієнтири у фундамент Львова та України ще тоді, коли це розуміли одиниці. Ніколи не стояв на місці — навколо нього завжди був якийсь вічний рух. Це велика втрата для всіх нас! Світла памʼять і щирі співчуття родині", – зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.
Про Ярослава Рущишина

фото: Андріана Стахів
Ярослав Рущишин – народний депутат, громадський діяч та підприємець. Співзасновник Бізнес-школи УКУ та культового мистецького об’єднання "Дзиґа", він був учасником багатьох ключових для України подій. Зокрема став одним із лідерів Революції на граніті, а згодом не лишався осторонь ні під час Помаранчевої революції, ані під час Революції Гідності.
Читайте також: Світи Марека Іващишина. Починаючи з Революції на граніті Маркіян вів нас у Європу, – Ярослав Рущишин
Свого часу Рущишин разом зі своїм другом, культурним та громадським діячем Маркіяном Іващишиним також був власником "Львівської газети", за допомогою якої не побоявся вести боротьбу проти одіозного Віктора Медведчука на Львівщині. Він опублікував низку критичних статей про діяльність вищих посадовців Державної податкової адміністрації області, зокрема про тодішнього керівника, брата Медведчука, Сергія, а також його заступника Мирослава Хом'яка. Це не минулося майбутньому нардепу безслідно, адже у вересні 2003 року були порушені кримінальні справи проти обох засновників видання: і проти Ярослава Рущишина, і проти Маркіяна Іващишина. Проте Ярославові Рущишину вдалося виграти всі суди й довести безпідставність звинувачень податківців.
На парламентських виборах 2019 року Рущишин був обраний народним депутатом від партії "Голос" і виконував свої обов'язки по сьогодні. Упродовж 2019 – 2021 років очолював Львівську обласну організацію партії "Голос". Був також почесним сенатором Українського католицького університету.
22 липня 2025 року Ярослав Рущишин був серед депутатів, які не голосували за законопроєкт №12414, окремі пункти якого ліквідовують незалежність антикорупційних органів НАБУ та САП.
- Актуальне
- Важливе