Еспресо. Захід
Оновлено

Суд відправив під варту двох посадовиць Львівської міськради, яких підозрюють у фіктивному бронюванні

Вікторія Прихід
13 березня, 2026 п'ятниця
17:55

СБУ викрили у Львові схему фіктивного працевлаштування, через яку чоловіки уникали мобілізації. Обом підозрюваним уже обрали запобіжний захід - тримання під вартою з правом внесення застави

Зміст

Про це повідомила СБУ.

За матеріалами справи, у 2024–2025 роках директорка ЛКП організувала протиправну схему та залучила до її реалізації головного бухгалтера підприємства. Обидві наразі працюють на керівних посадах у Львівській міській раді: одна — заступницею директора департаменту, інша — провідною спеціалісткою одного з управлінь цього ж департаменту.

Слідчі СБУ повідомили обом підозрюваним про підозру за ч. 1 ст. 114-1 КК України (перешкоджання законній діяльності Збройних Сил та інших військових формувань в особливий період). Суд обрав їм запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави.

За інформацією джерел LVIV.MEDIA, підозру отримала заступниця директора департаменту житлового господарства та інфраструктури — начальниця управління інженерного господарства Ірина Мауль. На цю посаду її призначили у жовтні 2025 року. Раніше, у 2024–2025 роках, вона очолювала ЛКП "Ремонтно-аварійне підприємство", а у 2022 році працювала там головною бухгалтеркою.

Ірина Мауль, фото: LVIV.MEDIA

Також підозру оголосили колишній головній бухгалтерці ЛКП "Ремонтно-аварійне підприємство" Марії Дацків, яка нині працює провідною спеціалісткою відділу водопостачання департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради.

LVIV.MEDIA

фото: Марія Дацків

 

Посадовицям інкримінують частину 1 статті 114-1 Кримінального кодексу України — перешкоджання законній діяльності Збройних сил України. За даними джерел, обох жінок затримали.

Раніше  12 березня  у межах правоохоронці проводили  обшуки у службових приміщеннях одного з органів місцевого самоврядування та підпорядкованого йому комунального підприємства. За попередніми даними слідства, йшлося про можливе фіктивне працевлаштування військовозобов’язаних з метою їх подальшого бронювання від проходження військової служби. Наразі тривають першочергові слідчі дії.

У коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" в пресслужбі СБУ Львівської області уточнили, що всі заходи відбуваються із дотриманням законодавства та у межах кримінального провадження за статтею 114-1 Кримінального кодексу України (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань).

  • На Хмельниччині викрито схему розкрадання майже 1,5 млн грн на хлібі для військових
     
Теги:
Читайте також:
Львів
+23.7°C
  • Львів
  • Київ
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, четвер
4 червня
11:02
Оновлено
прощання з Героями
Львівщина 4 червня прощається із десятьма захисниками України
10:47
До Львівського історичного музею передали десятки археологічних знахідок різних епох
До Львівського історичного музею передали десятки археологічних знахідок різних епох
09:36
На площі Ангелів у Львові вшанували пам’ять дітей, які загинули внаслідок війни
На площі Ангелів у Львові вшанували пам’ять дітей, які загинули внаслідок війни
09:18
Діти влаштували пікет під стінами Хмельницького ТЦК з вимогою відпустити футбольного тренера
Діти влаштували пікет під стінами Хмельницького ТЦК з вимогою відпустити футбольного тренера
08:50
Після повідомлень про червонокнижних саламандр у Карпатах призупинили рубки під ЛЕП для ВЕС
Після повідомлень про червонокнижних саламандр у Карпатах призупинили рубки під ЛЕП для ВЕС
2026, середа
3 червня
22:54
На Львівщині 4 червня очікуються дощі та грози, місцями туман
21:40
врятували двох оленят
На Рівненщині надзвичайники врятували двох оленят, які опинилися у вогняній пастці
21:20
Збірна України з футболу
Уперше від початку повномасштабної війни збірна України з футболу провела відкрите тренування у Львові
20:30
Назарій Гусаков
Стан львів'янина Назарія Гусакова зі СМА, підозрюваного в шахрайстві, різко погіршився
19:58
мухомори
Дитина з Рівненщини отруїлася сушеними мухоморами, придбаними на сувенірному ринку в Яремчі
16:48
Військовослужбовець вимагав від клієнтів-ухилянтів щомісячно 20 тис. грн: на Волині викрили корупційну схему в ТЦК
13:55
через витік нафти забруднено 1 600 кв. м землі
На Львівщині через витік нафти забруднено 1 600 кв. м землі: судитимуть працівника підприємства
13:13
дошкільнята
Із вересня у 22 садочках Львова працюватимуть групи для дітей від одного року
12:35
Юрій Мозіль
Повернувся за пораненим побратимом: на війні загинув співробітник SoftServe львів’янин Юрій Мозіль
2026, вiвторок
2 червня
19:15
випускниця Софійка з СМА
У львівській школі випускниця зі СМА на колісному кріслі станцювала особливий вальс із однокласником
18:15
Роботу художника Івана Марчука "Щедра планета" продали на Sotheby’s за 96 тис. євро
17:32
Партнерський матеріал
благодійний тур гурту "Жадан і Собаки"
Компанія blago підтримує благодійний тур гурту "Жадан і Собаки": у Львові відбудеться великий концерт
17:08
у Львові іноземку засудили до 6 років
Передавала ворогу дані про ЗСУ та правоохоронців: у Львові іноземку засудили до 6 років ув'язнення
16:30
Георгій Мазурашу
Нардеп Мазурашу заявив, нібито на Буковині мобілізували громадянина Німеччини. У ТЦК прокоментували
15:26
У Львові затримали чоловіка, який поранив ножем військовослужбовця ТЦК
У Львові затримали чоловіка, який поранив ножем військовослужбовця ТЦК
14:58
На Закарпатті викрили працівника оборонного заводу
На Закарпатті викрили працівника оборонного заводу, який через батька в рф передавав секретні дані ворогу
14:34
Оновлено
Рятувальники ліквідовують наслідки ворожого обстрілу.
На Хмельниччині після нічної атаки 2 червня рятувальники ліквідували 4 пожежі на підприємствах
Більше новин