Рекрутингові центри із роботи з дронами: як обрати і що про них відомо
Сили безпілотних систем ЗСУ – наймолодший рід військ у складі Збройних сил України, який офіційно створили у червні цього року. Завдяки безпілотникам вдається знищити велику кількість росіян і їхньої техніки. Аби очищення української землі відбувалось активніше, військовозобов'язаних українців та українок запрошують до рекрутингових центрів дізнатись усю необхідну інформацію та стати частиною визвольної кампанії
Про деталі щодо нових і тих, які вже працюють, рекрутингових центрів із роботи з БПЛА, розповів уповноважений представник Міністерства оборони з питань рекрутингу Олексій Бежевець в етері FM Галичина.
Загалом по Україні, каже він, є вже 26 рекрутингових центрів, і їхня кількість щоденно зростає. Усі військові частини так чи інакше залучені в ці процеси.
"Загалом ми бачимо, що кількість людей, які добровільно зголошуються служити, зростає. Вони обирають собі посаду й частину, а ті люди, які долучаються до Сил оборони щомісяця, – це здебільшого добровольці з письмовими згодами від військових частин. Вони потрапляють в обрані частини й несуть службу", – пояснив військовий.
У такому форматі йдеться про вибір, можливість людини визначитися, де і як він чи вона долучається до ЗСУ.
"Те, що ми бачимо, починаючи з кінця минулого року, – система максимально активно розвивається і дає результати",– уточнив Бежевець.
Він наголошує, що є багато вакансій у ЗСУ в різних бригадах і підрозділах на посади операторів, саперів чи інших спеціальностей.
"Йдеться в першу чергу про вже окремі військові частини. Почалося зі створення рот БПЛА, є батальйони відповідного напрямку, і це все показує розвиток цієї тематики. Важливо, що велику кількість ворога знищують саме за допомогою БПЛА. Це можна робити на певній відстані і фактично витрачаючи на це порівняно незначні ресурси, якщо, скажімо, порівнювати з артилерією. Бачимо, що це дійсно ефективно", – прокоментував військовослужбовець.
Кількість вакансій, пояснює він, залишається високою у багатьох підрозділах. Це і дрони конкретного типу, і дрони-розвідники, і ударні безпілотники.
Спробувати керувати військовим дроном може і цивільний
"Наша система в центрі рекрутингу допомагає поширювати інформацію про можливість приєднатися до конкретних підрозділів на посади аналітиків, операторів БПЛА, саперів, які обслуговують ударні дрони. Тобто – формувати екіпажі. І для цього вже впровадили кілька проєктів. Почали зі співпраці з Victory Drones".
Victory Drones – це система, яка допомагає ще цивільним людям вчитися поступово знаходити себе в галузі роботи з безпілотними літальними апаратами. А зараз розпочали новий проєкт разом із рекрутерами командування Сухопутних військ, який полягає в тому, щоб безпосередньо на базі центрів рекрутингу показувати людям, як усе працює на практиці. Тобто люди зможуть спробувати самі роботу з дронами навіть ще в рекрутинговому центрі.
"На симуляторах можна буде спробувати, як це працює, дізнатись, які є частини і посади. Як узагалі ця діяльність відбувається. Можна буде поспілкуватися з рекрутерами, що в минулому були операторами дронів. Тепер такі рекрутери будуть їздити й у певні дати надавати людям цю інформацію", – зазначив Бежевець.
У Львові з вівторка по п'ятницю у центрі рекрутингу на Костя Левицького 67 (ЦНАП), працюватиме рекрутингова група з обладнанням. Запрошують усіх, хто цікавиться відповідним напрямком.
Потреба в операторах дронів – не закрита, вакансій велика кількість
Групи на навчання формуються постійно, підготовка триває 60 днів. Крім того, військові гарантують можливість обрати бригаду і службу за контрактом.
"Потреба в особовому складі не закрита – вакансій велика кількість. Зараз колеги з командування Сухопутних військ, в які входять різні частини саме Сухопутних військ, надають можливість долучитися до навчання, але вже як військовослужбовця. Мова про контрактну службу перш за все. Те, що ми зараз пропонуємо у взаємодії з колегами з командування Сухопутних військ, – прийти й попробувати себе. Взяти в руки симулятор, політати на комп'ютерах, де дозволяють умови", – уточнили в Міноборони.
60 днів, пояснюють, – це базова загальновійськова підготовка, де отримують базові знання.
"Людина виходить стрільцем, це – військово-облікова спеціальність. Наступні 30 днів – фахова підготовка, коли вже безпосередньо у спеціалізованому навчальному центрі вчать застосовувати, ремонтувати дрони, аналізувати інформацію. В тому числі туди входить робота і з сучасними електронними мапами. Тобто це комплекс різних знань і навичок, які потрібні в сучасній війні для оператора дрона і члена екіпажу".
- Актуальне
- Важливе