
Пшениця війни: у Львові приготували паску з урожаю розмінованих полів
У суботу, 12 квітня, у Львові відбувся майстер-клас із приготування особливої паски – випеченої з пшениці, яка виросла на розмінованих українських полях
На майстер-класі побувала кореспондентка "Еспресо.Захід" Андріана Стахів.
Пшеницю для проєкту виростив фермер Олексій Руденко разом із племінниками в Малій Олександрівці та інших звільнених селах. Аби це вдалося зробити, сапери очистили 1800 гектарів землі. А от виготовив борошно миколаївський виробник "Золотий шлях", який щодня невтомно працює під ворожими обстрілами.
Майстер-клас "Soul of Soil 2.0" або ж "Душа землі", до якого також долучилися сапери із Львівщини, блогери та рідні захисників, проводив в одному із львівських Сільпо шеф-кухар Леонід Малюга.
"Для мене важлива сама ідея, на яку я особисто відгукнувся з радістю, приготувати паску з борошна розмінованих територій. Тому що, по-перше, це важливо має бути для кожного з нас. А для мене це додаткова мотивація тим, що наразі мій дім перебуває в окупації. І тому я чудово розумію і знаю, що це таке, і як це складно взагалі виростити зерно, виростити хліб, пшеницю під обстрілами, або на щойно розмінованих полях. Людей зробили героїчну роботу, щоб виростити це зерно", – поділиться Леонід, додаючи, що його дім у Скадовську.
Фото: Андріана Стахів
Паска має також незвичну начинку, її шеф-кухар також брав невипадково, як і оздоблення символічної випічки. Зокрема, зовні він використав меренгу, злегка її обпалив, додав гілочку лаванди та дрібні прикраси. Тим часом середина поєднана з ніжною карамеллю.
"Коли я думав, як її зроблю передовсім, що стосується дизайну, тому що зі смаком все було для мене зрозуміло, то цей дизайн для мене символізує нинішню Україну: в нас зверху була обпалена меренга і так само, як і наша Україна, ця паска обпалена, але не згоріла, – розповідає Андрій Малюга. – Вона з вигляду наче і проста, скромна - як і наша країна, - але дуже елегантна та красива. Знову ж таки, з вигляду, можливо, непримітна, але всередині дуже п'янка і солодка, із золотими руками, як золото, яке на ній, і квітучою душею, як квіти лаванди. Тому для мене тут набагато більше сенсу і змісту, ніж можна було б просто подумати і просто прикрасити".
Фото: Андріана Стахів
Разом із шеф-кухарем до праці за головним столом майстерки долучився начальник групи механізованого розмінування ДСНС Львівщини Іван Бамболя, який свого часу брав участь у розмінуванні полів Миколаївщини, де сьогодні знову вирощують пшеницю.
"Наша частина і мої колеги із початку повномасштабного вторгнення виконували службові обов'язки у Київській, Херсонській та Донецькій та Харківських областях. А зараз мої колеги перебувають на Донеччині та Харківщині, також на Херсонщині працюють, – зазначає він і пригадує: – Перша моя ротація вже керівником розрахунку піротехнічного була на Миколаївщині. В нас було 60 гектарів поля, і ми щоденно, навіть, коли були несприятливі погодні умови, але ми старалися максимально якісно і по можливості швидко зробити, щоб надалі фермери могли повернутися до своєї роботи".
Фото: Андріана Стахів
Як додає Іван Бамболя, такі заходи, як цей майстер-клас, важливі для того, аби люди розуміли ціну хліба та борошна сьогодні, коли настільки великі площі в Україні залишаються замінованими, а сапери, працюючи навіть безперервно, потребують для їх порятунку ще чимало часу.
Власне проєкт "Душа землі", який є спільною ініціативою Міністерства економіки України, програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні та торгівельної мережі "Сільпо", і покликаний привернути увагу до проблеми забруднення українських земель вибухонебезпечними предметами та показати справжню ціну українського хліба.
- Актуальне
- Важливе




