Продавали вживані авто, ввезені як гумдопомогу ЗСУ: викрито міжобласну схему, в якій фігурує керівник БФ на Львівщин
На Львівщині викрили схему ввезення автівко під виглядом гуманітарної допомоги для ЗСУ та продажу їх, де фігурують керівники благодійних організацій та фондів
Про це повідомили ТУ БЕБ у Львівській області та Львівська обласна прокуратура, інформує Еспресо.Захід
На Львівщині викрили схему ввезення авто під виглядом гуманітарної допомоги для ЗСУ. До групи осіб, які ввозили вживані автомобілі до України під виглядом гуманітарної допомоги для Збройних сил України, а потім продавали їх через онлайн-майданчики, входили керівники кількох благодійних фондів та організацій. Зокрема керівник одного з благодійних фондів Львівщини - 59-річний мешканець Шептицького району, який ввозив деякі авто знаючи, що у військо машини не потраплять.
Як сказано в дописах, систему ввезення вживаних легкових автівок з країн Євросоюзу ( зокрема, з Литви та Польщі) з травня цього року налагодив 35-річний житель Черкащини. Аби уникнути сплати митних платежів, у документах зазначалось, що машини призначені для ЗСУ і ввозились як гуманітарна допомога – з використанням реквізитів мінімум трьох благодійних організацій. Для безпосереднього переміщення транспорту через митницю були залучені водії з різних областей України.У подальшому, контрабандні авто зберігалися на автомайданчику в Умані, де потенційні покупці могли оглянути їх перед покупкою.
Продажем займався "організатор". Попри те, що у технічних паспортах автівок було зазначено "Гуманітарна допомога. Продаж заборонено", він продавав їх за готівку. Таким чином авто потрапляли до осіб, які не є військовослужбовцями і не мають права користуватися таким транспортом. Для активного просування "бізнесу" чоловік рекламував свій "товар" у соцмережах.Якщо автомобілі не вдавалося продати через технічний стан, то їх розбирали та реалізовували як запчастини. За це відповідав спільник – 34-річний житель Коломийського району.
Під час контрольної закупівлі детективи Територіального управління БЕБ у Львівській області придбали один із таких автомобілів, ввезений як «гуманітарний». Оплату отримала особа, яка не мала стосунку до жодної благодійної діяльності.
У межах кримінального провадження проведено обшуки за місцем проживання фігурантів, на території розбірки автомобілів та у транспортних засобах. Вилучено майно на понад 4,3 млн грн, у тому числі майже 3 млн грн готівкових коштів, 4 автомобілі, а також імітаційні купюри на суму 9 500 доларів США.
Досудове розслідування за ч. 1 ст. 201- 4 Кримінального кодексу України (контрабанда підакцизних товарів) провадять детективи Територіального управління БЕБ у Львівській області. Оперативний супровід здійснювали співробітники 6-го прикордонного Волинського загону ДПСУ та Управління стратегічних розслідувань у Волинській області. Процесуальне керівництво — прокурори Львівської обласної прокуратури.
Слідчі дії тривають. Встановлюються всі причетні особи.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
- Львівські поліцейські викрили мешканця Запоріжжя, який нелегально торгував зброєю
- Актуальне
- Важливе