Хто фінансуватиме та на якому етапі будівництво 3D-школи на Варшавській у Львові
До кінця 2024 року у школі планують завершити дах, вставити вікна та розпочати облаштування кладки. Завершити ж проєкт хочуть до початку осені
Про це у коментарі "Еспресо Захід" повідомив заступник міського голови з містобудування Любомир Зубач.
Чиновник зазначив, що наразі завершили найскладнішу частину будівництва – влаштування стін та перекриття. Відтак повністю завершити проєкт хочуть вже до кінця літа 2025 року, аби учні вже восени могли розпочати навчання.
"Буквально днями я мав виїзд до об'єкта, ми оглядали стан робіт. Процес іде, будівництво триває. Наразі вже зроблено перекриття, якого не було, що є найскладнішою частиною з погляду конструктиву та усіх будівельних робіт", – вказав Любомир Зубач.
Фото: "Еспресо Захід"
Фінансування будівництва
Спершу гроші на будівництво 3D-школи виділяв гуманітарний фонд Team4UA. Як пояснив заступник міського голови з містобудування, саме за зібрані кошти цією організацією і завершили частину робіт. Проте зібрати кошти в повному обсязі не вдалось.
"Тоді ми зрозуміли, що треба шукати вихід з ситуації. Ми отримали пропозицію від одного з підприємців, який написав лист, що він готовий вкласти у це будівництво 10 млн грн", – додав чиновник.
За його словами, ці кошти – це дещо менше половини від усієї необхідної суми. На основі цієї ініціативи та з’явилось рішення виконавчого комітету ЛМР та тристоронній договір. Саме тоді й відновили будівельні робити.
Додамо, що профінансувала проєкт будівельна компанія "Галжитлобуд". Юридично ця компанія зазначена як "Житло естейт". Її керівником та кінцевим бенефіціаром є Андрій Тищук.
Що ж до того, чи виділятимуть на проєкт надалі кошти з бюджету, то Любомир Зубач запевнив, що йтиметься лише про мінімальні витрати на обладнання мереж, зокрема проведення електроенергії та водопостачання. На іншу ж частину, за його словами, кошти шукатимуть деінде.
Передісторія будівництва школи за новітньою технологією
Навчальний корпус для першокласників школи № 23, що на вул. Варшавській, 126, почали будувати саме в такий, новітній спосіб, бо він мав бути в десятки разів швидший. Зекономити на такому будівництві не вдасться. "Мета 3D-будівництва – бути не дешевшим, а швидшим", – заявляв тоді засновник гуманітарного фонду Team4UA Жан-Крістоф Боні. Власне цей фонд і привіз до Львова технологію 3D-друку, щоб показати, як можна швидко і якісно відбудовувати Україну.
Школа мала стати найбільшим навчальним закладом у світі, побудованим за допомогою такого 3D-принтера та відкритися вже у 2024 році. Чиновники обіцяли, що тут зможуть навчатися 100 учнів початкових класів.
"Цей одноповерховий об’єкт матиме навчальні класи, комфортний хол для спілкування дітей, вчительську та санвузли. Також тут передбачено великі скляні поверхні, а монолітні стіни із бетону відповідатимуть новим стандартам безпеки", – писали в міськраді.
Керівник управління освіти Андрій Закалюк відзначав, що корпус розвантажить навчальний заклад, який потребує додаткових місць.
"Корпус будують для цієї школи з трьох причин: цей навчальний заклад потребує додаткових приміщень, тут є площа, де можна це робити, і проведені всі необхідні комунікаційні мережі для такого будівництва". А перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко на брифінгу повідомив, що від старту будівництва за рік, тут з'явиться початкова школа.
"Завдяки фонду TEAM4UA ми можемо наступного тижня розпочати реалізацію цього проєкту і вже наступного навчального року у нашому місті з'явиться сучасна початкова школа", – сказав Москаленко у 2022 році.
- Актуальне
- Важливе