В Ужгороді горіла квартира через електрообігрівач
Напередодні, 14 листопада, в Ужгороді сталась пожежа у житловому будинку. Тут загорілась квартира, найімовірніше, через необережне поводження з електрообігрівачем
Про це повідомили у ДСНС Закарпатської області, передає "Еспресо.Захід".
"Вчора вогнеборці Ужгорода ліквідовували пожежу у квартирі, яка вочевидь сталась через необережне використання електрообігрівача. Зважаючи на те, що подібні випадки почастішали із початком опалювального сезону, вчергове нагадуємо про важливість обережності під час експлуатації побутових приладів в холодну пору року", – йдеться у повідомленні.
Рятувальники наголошують, що варто завжди слідкувати за станом електроприладів і не залишати їх увімкненими на тривалий час без нагляду.
Поради при використанні електрообігрівачів
- Відмовтеся від використання саморобних електрообігрівачів – це небезпечно. У спеціалізованих магазинах представлений широкий вибір електрообігрівачів заводського виробництва. Краще купувати обігрівачі, які оснащені функцією автоматичного відключення. Перед експлуатацією прилад потрібно перевірити на працездатність. Якщо прилад іскрить або димить – використовувати його не можна.
- Щоб убезпечити себе, необхідно використовувати електрообігрівачі відповідно до правил експлуатації. Забороняється експлуатація електронагрівальних приладів при відсутності або несправності терморегуляторів.
- Найбільш поширеною причиною пожеж, що відбуваються через електрообігрівачі, є їх перегрів, знаходження поряд з ними легкозаймистих предметів. Тому штори, меблі та інші легкозаймисті предмети повинні знаходитися на відстані не ближче 1 метра від обігрівача. Пам'ятайте, що не можна сушити речі на обігрівачах.
- Необхідно враховувати, що потужність більшості сучасних електрообігрівачів – кілька тисяч ват. Необхідно усвідомлювати, що використання таких обігрівачів створює серйозне навантаження на електромережу. Стара електропроводка може не витримати такого енергоспоживання. Неприпустимо включати електрообігрівач через трійник або подовжувач.
- Діти не повинні підходити близько до електрообігрівачів, особливо якщо вони одягнені в просторий одяг (наприклад, нічні сорочки).
- Використання електричного обігрівача у ванній кімнаті не дозволяється, оскільки там існує небезпека його контакту з водою.
- Перш ніж вийти з кімнати або лягти спати, необхідно вимкнути обігрівач, бо саме залишений без нагляду електрообігрівач найчастіше стає причиною пожежі.
- Не використовуйте обігрівач у приміщенні з лакофарбовими матеріалами, розчинниками та іншими займистими рідинами. Не можна встановлювати електрообігрівач у захаращених і засмічених приміщеннях.
- Не розміщуйте мережеві дроти обігрівача під килими та інші покриття. Не ставте на дроти важкі предмети (наприклад, меблі). Переконайтеся, що штекер вставлено в розетку щільно! Інакше він може перегрітися. Уважно прочитайте інструкцію з експлуатації обігрівача. Переконайтеся, що він підходить за всіма параметрами.
До слова, на Львівщині сталась пожежа у багатоквартирному будинку, рятувальники евакуювали людей
- Актуальне
- Важливе