Дисиденту та письменнику Михайлу Косіву вручили відзнаку "Золотий Герб міста Львова"
28 грудня український письменник, дисидент, політик та борець за Українську державу Михайло Косів відзначав 90 років. На урочистій події з нагоди ювілею йому вручили "Золотий герб міста Львова" та 90 тисяч гривень на його благодійний збір для ЗСУ
Про це повідомили у Львівській міській раді, передає "Еспресо.Захід".
Михайло Косів – український письменник, дисидент, народний депутат України та співавтор Декларації про державний суверенітет України, Акту проголошення Незалежності України й Конституції України.
Із серпня 1960 – науковий співробітник Львівського літературно-меморіального музею І. Франка. У січні 1962 став завідувачем кабінету франкознавства у Львівському університеті.
Ще навчаючись на аспірантурі, очолив львівський Клуб творчої молоді "Пролісок". Клуб став осередком національної культури, де влаштовувалися неформальні літературні читання та художні виставки, вечори пам’яті репресованих митців, ставилися спектаклі за п’єсами репресованих драматургів.
Після початку тиску на дисидентів Львівський "Пролісок" у 1965 році був закритий. У серпні того ж року бл. 25 осіб були заарештовані, зокрема і Косів. Йому було пред’явлене звинувачення у проведенні "антирадянської агітації й пропаганди". Звільнившись за рік Михайло Васильович почав вчителювати, а у 1969 році став завідувачем сектору музею старовинної зброї "Арсенал" у Львівському історичному музеї.
На початку 70-х разом із дружиною В’ячеслава Чорновола видав 6-й випуск "Українського вісника".
З настанням перебудови Косів бере активну участь у русі за відродження УГКЦ, у створенні Народного руху України, згодом був членом Центрального Проводу, Політради, заступником голови НРУ (до травня 2001). Впродовж 1988-1996 був заступником голови Львівської обласної організації Товариства української мови "Просвіта".
Автор низки книг, близько 350 наукових та публіцистичних праць з літературознавства, краєзнавства, мистецтвознавства, проблем розвитку театру, образотворчого мистецтва, функціонування мови, досліджень з історії України, релігійних стосунків, аналізу політичних проблем.
- Актуальне
- Важливе