![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347128_452946993_8073537746022878_23435014520408547_n_new_80x50_0.webp)
У Франківську у палаці Потоцьких створюють креативний простір
Сьогодні, 24 травня, в Івано-Франківську відбулася Конференція Креативних Індустрій. В її рамках показали процес ревіталізації у першому пусковому комплексі будівлі "А" палацу Потоцьких
Про це розповідає "Галка" з місця події, передає "Еспресо.Захід".
Зазначається, що цей простір вже залучали до культурного життя й раніше. Його використовували у фестивалі "Porto Franko ", проводили тематичні фотосесії, виставки, кінопокази, лекторії.
Відновлення одного з крил палацу Потоцьких проводять з метою обʼєднання представників креативних індустрій у новоствореному просторі, щоб створити умови для їхнього розвитку та масштабування. Комплекс площею понад 589 м2 згодом стане простором з креативних індустрій, а саме:
- буде конференц-зал;
- коворкінгу для представників креативних індустрій;
- студія звукозапису та студії аналогового/цифрового фото.
Комплекс раніше був госпіталем. Його збудували 200 років тому, як шпиталь він пережив різні історичні епохи й залишався медичним закладом до 2004 року. З проєктного рішення, історії цієї будівлі зберігатимуть: залишать старі медичні написи на стінах.
"Госпітальна історія нашарована під різними владами і державами. До нас будівля дійшла без змін, як госпіталь і ми хочемо зберегти його сліди. Єдине, ми демонтуємо те, що лишили совєти, бо вони визнані як дисгармонійні й деструктивні. Є збережені написи польською, німецькою, які ми будемо консервувати ", – ділиться Володимир Гайдар.
Володимир Гайдар додає, що палац також буде реалізовувати медійні проєкти у креативному просторі. Зокрема, каже про плани на подкаст.
Член правління ГС "Бізнес Асоціація Івано-Франківська" Віктор Вінтоняк каже, що ревіталізація корпусу палацу Потоцьких для молоді міста має стати осередком розвитку. Зокрема, наголошує на кінематографії:
"На території області відбувалося багато зйомок, тому важливо, як формується екосистема креативних індустрій. Такий простір потрібен, бо найперше, молодь сюди може прийти і знайти підтримку: допомогу із захистом прав інтелектуальної власності, щодо виходу на ринок, спільні проєкти. Це дуже гарний спосіб і якір для того, щоб затримати молодь і можливо навіть повернути, щоб вони могли себе і тут реалізувати ", – розповідає Вінтоняк.
Він додає, що місту бракує студії для постпродакшену – опрацювання відеоматеріалу після знімання фільму чи телепрограми, редакція, монтаж, озвучування.
Директор Департаменту інвестиційної політики, проєктів, міжнародних зв’язків, туризму та промоцій міста Івано-Франківської міської ради Ігор Попадюк розповідає, що для ремонту будівлі потрібно 27,5 мільйонів гривень. Коштів вдалося залучити у межах проєкту ПРООН "Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів (SRER)".
"Креативна індустрія – це великий бізнес, де працюють багато людей. Для них потрібно створювати середовище, яке має мати й фізичний простір у містах, куди можуть приїздити творці і гуртуватися, щоб створювати спільні продукти. Таким має стати і простір палацу ", – каже Ігор Попадюк.
Завершити роботи у просторі планують вкінці вересня 2024 року, а на жовтень в деяких з приміщень вже заплановані події.
- Актуальне
- Важливе
![крига Генрі Форда крига Генрі Форда](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347102_453096945_910218067808766_1565905754232653360_n_new_80x50_0.webp)
![Портрет Августина Волошина Портрет Августина Волошина](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347086_photo_2024-07-12_10-39-16-91_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332685_zsu_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347068_pol65_new_80x50_0.webp)
![Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347048_IMG_20240726_132656_402_new_80x50_0.webp)
![На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347032_66a365c219eed608879982_new_80x50_0.webp)