На Буковині чоловік хотів отримати грошову допомогу, натомість втратив 83 тис. грн через шахраїв
Троє буковинців стали жертвами шахраїв та втратили з банківських карток понад 106 тисяч гривень – поліцейські проводять досудові розслідування
Про це повідомляє поліція Чернівецької області, передає "Еспресо.Захід".
"Житель обласного центру намагався придбати телефон в інтернеті та перерахував на рахунок аферистів понад 15 тисяч гривень, іншого буковинця шахраї ошукали на суму понад 83 тисячі гривень, пропонуючи одноразову грошову допомогу. Також свої заощадження втратила чернівчанка, яка продавала товар в інтернеті. У результаті протиправних дій шахраїв з рахунку жінки зникло 7 тисяч гривень", - пишуть у поліції.
Три історії про шахрайство на понад 100 тис. грн
Тож, перша історія трапилася учора, 28 жовтня, до поліції із заявою про шахрайство звернувся 40-річний житель Чернівців. Чоловік розповів поліцейським, що на одній з інтернет-платформ знайшов оголошення про продаж мобільного телефону та перерахував на рахунок нібито продавця понад 15 тисяч гривень передплати. Однак товар буковинець так і не отримав, а зв'язок з недобросовісним продавцем обірвався.
Того ж дня до Чернівецького районного управління поліції звернувся 66-річний місцевий житель. Заявник розповів правоохоронцям, що йому зателефонував невідомий, який запропонував надати одноразову грошову допомогу. Співрозмовник увійшов в довіру до буковинця та отримав доступ до його мобільного банкінгу. Після цього з картки чоловіка було перераховано понад 83 тисячі гривень.
Ще однією жертвою аферистів стала 47-річна жителька обласного центру, яка продавала товар в інтернеті. Заявниця розповіла, що невідома особа, яка нібито хотіла придбати товар, надіслала їй фішингове посилання для перерахунку коштів, де потрібно було авторизуватись. Після того як буковинка виконала умову з її рахунку зникло 7 тисяч гривень.
Відомості про вказані факти поліцейські внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Проводяться досудові розслідування.
Як не втрапити у пастку шахраїв
Правоохоронці вкотре наголошують, щоб не стати жертвою шахраїв – дотримуйтеся основних правил онлайн-безпеки:
- не виконуйте вказівок незнайомих осіб, які пов’язані з перерахуванням коштів;
- довіряйте інформації про соціальні виплати та одноразові грошові допомоги тільки на офіційних сайтах установ;
- не переходьте за сумнівними посиланнями та в жодному випадку не вводьте конфіденційну інформацію, що стосується ваших банківських рахунків;
- не розголошуйте коди, які приходять в SMS-повідомленнях, а також не набирайте невідомі комбінації цифр;
- не перераховуйте кошти на невідомі рахунки, завжди оплачуйте за товар і послуги після їх отримання.
Читайте також: Військові та їхні сім'ї – під прицілом шахраїв. Як вберегтися
- Актуальне
- Важливе